Kitąmet už elektros energiją mokėsime mažiau

Gyventojai už sunaudotą elektros energiją moka skirtingai, nes yra pasirinkę skirtingus mokėjimo planus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitais metais gyventojai už elektrą mokės mažiau. Paskaičiuota, kad priklausomai nuo mokėjimo plano, kiekvieną mėnesį vidutinė šeima galės sutaupyti apie 3,6 lito.


Atpigo dedamosios 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos specialistė Loreta Kimutytė, atsakinga už ryšius su žiniasklaida, „Santarvei“ sakė, kad sumažinti elektros kainą atsirado galimybė tuomet, kai sumažėjo kai kurios kainos struktūros dedamosios.  
„Atpigo elektros energijos perdavimas, skirstymas, sisteminės paslaugos ir kitos dedamosios“, – paaiškino L. Kimutytė.
Jos teigimu, apie trisdešimt procentų  visos Lietuvoje sunaudojamos elektros tenka gyventojams, o visa kita dalis – pramonei.


Skirtingi planai 

Gyventojai už sunaudotą elektros energiją moka skirtingai, nes yra pasirinkę skirtingus mokėjimo planus. 
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino, kad vartotojai, už elektrą mokantieji pagal standartinį vienos laiko juostos tarifą, turės mokėti 47,4 cento už kilovatvalandę. Iki šiol mokėjome po 50,1 cento už kilovatvalandę.
Komisijos išplatintoje informacijoje sakoma, kad turintys elektrines virykles vienos laiko zonos vartotojai mokės 46,5 cento už kilovatvalandę. Tai yra 2,2 cento už kilovatvalandę mažiau nei iki šiol.
Elektra pigs ir tiems gyventojams, kurie turi dviejų tarifų skaitiklius. Už dieną sunaudotą energiją teks mokėti po 51,3 cento už kilovatvalandę, o naktį ir savaitgaliais – po 38,4 cento už kilovatvalandę. Iki šiol dieninis tarifas buvo 54,1 cento už kilovatvalandę, o naktinis ir savaitgalinis – po 41 centą už kilovatvalandę.
Taip pat skelbiama, kad du skaitiklius ir dar elektrines virykles turintys žmonės mokės atitinkamai 50,3 cento už kilovatvalandę vietoj 52,5 cento ir 37,8 cento už kilovatvalandę vietoj 40 centų.


Abonentinis mokestis nekis 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija taip pat informavo, kad gyventojai, pasirinkusieji planą „Namai“, turintys vienos laiko zonos tarifą, ir toliau mokės dešimties litų abonentinį mokestį, o kilovatvalandė elektros jiems pigs beveik trimis centais – iki 42,7 cento už kilovatvalandę. O  turintieji dviejų laiko zonų tarifą – po 45,9 ir 35,3 cento vietoj 48,8 ir 37,9 cento už kilovatvalandę.
Turintieji planą „Namai plius“ taip pat toliau mokės dvidešimt litų pastovų mokestį, o už elektrą pagal vienos laiko zonos tarifą – 41 centą už kilovatvalandę vietoj 43,8 cento. Dviejų laiko zonų tarifo klientai už dieną sunaudotą energiją kitais metais mokės po 43,9 cento už kilovatvalandę, tai yra 2,9 cento mažiau, nei iki šiol. O naktį ir savaitgaliais – 34,2 cento už kilovatvalandę vietoj 36,7 cento.
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija praneša, kad nuo kitų metų nebeliks anksčiau buvusios skirtingos elektros kainos sunaudojantiesiems daugiau nei 12 tūkstančių kilovatvalandžių.

One Reply to “Kitąmet už elektros energiją mokėsime mažiau”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    no i na

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto