Kliūtys ir sunkumai dar labiau sutelkia jaunuosius šaulius

Prieš žygį paskutinį kartą patikrinama jaunųjų šaulių ekipuotė. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Nors koronavirusas ir griauna daugelį numatytų planų, jaunieji mažeikiškiai šauliai neatsisako jiems svarbios veiklos – negalėdami dalyvauti bėgime, skirtame žuvusiems Lietuvos kariams paminėti, jų garbei šauliai surengė žygį.

Pasiekti Žemalę

Žemaitijos 8-osios rinktinės Mažeikių 801 kuopos jaunieji šauliai pėsčiųjų žygį Mažeikiai–Žemalė pradėjo nuo Kalnėnų progimnazijos. Juos išlydėjo kuopos vadas Pranas Trakinis.
Į žygį išsiruošė apie 70 jaunųjų šaulių iš Kalnėnų, Sedos, Židikų, Viekšnių ir Tirkšlių būrių kartu su savo vadais ir pagalbininkais instruktoriais.
„Šis žygis buvo skirtas Lietuvos žuvusiems kariams paminėti ir pagerbti. Lietuvos šaulių sąjunga jau šeštą kartą vykdo tam skirtą bėgimą, tačiau šiemet, atsižvelgus į koronaviruso plitimą, buvo nuspręsta apsiriboti vietiniu, aštuoniolikos kilometrų pėsčiųjų žygiu, kuriam mes, organizatoriai, sugalvojome įvairiausių užduočių“, – „Santarvei“ pasakojo vienas iš žygio organizatorių, Kalnėnų ir Tirkšlių būrių jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas.
Pirmasis postas su taktinėmis užduotimis žygio dalyvių, kurie iš pradžių išklausė saugumo instruktažų, laukė jau kelionės pradžioje – pavenčiuose.

Punktuose laukė užduotys

Žygis prasidėjo šeštą valandą vakaro, todėl žygeiviams teko laikytis atstumų ir dėvėti saugos liemenes. Toliau keliauta Daubarių piliakalnio link, trečias punktas buvo Tirkšlių pušynas. Abiejuose punktuose jaunųjų žygio dalyvių laukė užduotys, susijusios su pasalomis, kliūtimis ir kitais karybos elementais.

Prieš žygį – Mažeikių 801 šaulių kuopos vado Prano Trakinio instruktažas jo dalyviams. Nuotr. iš organizatorių archyvo

Pailsėję pušyne ir pasimėgavę šaulės Irenos Reivytienės bei Tirkšlių mažiausiųjų šauliukų paruošta arbata, būriai pajudėjo Lėlaičių koplytėlės link. Čia žygeiviai įveikė instruktorių Artūro Vitkaus, Ronetos Pundziūtės ir Mato Petrausko paruoštą voratinklį. Čia labiausiai sekėsi Sedos ir Kalnėnų būrių atstovams, kuriuos į priekį vedė patyrę būrininkai Erika Kusaitė, Vanesa Vanagaitė, Ugnė Sutkevičiūtė ir Sofija Norkutė.
Po šešių valandų išvargusius žygio dalyvius priglaudė Žemalės kultūros namai.

Planus teks koreguoti

Visi šauliai, įveikę šį ilgą atstumą, buvo apdovanoti medaliais, vadovai – atminimo dovanėlėmis, o smagiausia, pasak organizatorių, kad tokiame žygyje dalyvavo daug jaunų žygeivių – penktokų moksleivių, kurie yra įsitraukę į neformaliojo švietimo veiklą.
„Didelį palaikymą, rengiant žygį, pajutau iš Židikų būrio vadės Gražinos Mitkuvienės, Sedos ir Viekšnių būrių vadovų Gintaro Žiaugos ir Antano Šliažo, Kalnėnų progimnazijos socialinės darbuotojos Renatos Samulaitės, būrininko Gabrieliaus Skerstono ir visų tėvelių, kurie pasitiki ir noriai leidžia savo vaikams dalyvauti mūsų organizuojamuose renginiuose.
Tokie žygiai jaunuosius mažeikiškius ugdo pilietiškumo ir bendruomeniškumo dvasia, prisideda prie jų fizinio parengimo“, – pasakojo S. Pauliukas.
Ir iki šio žygio jaunieji šauliai dalyvavo trumpuose žygiuose pavenčiais, taip pat taktinėse pratybose. Deja, koronavirusas griauna šių metų veiklų, kurių buvo numatyta gana daug, planus. Kol kas neaišku, kaip vyks Lietuvos kariuomenės dienos, kuri pažymima lapkričio 23-iąją, paminėjimas, ar bus rengiamas tradicinis bėgimas Vilniuje, taktiniai mokymai gamtoje, partizanų žūties vietų tvarkymas, pakopinės stovyklos ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto