Klubas „Mano namai“ įamžino savo darbus

Šis leidinys iliustruoja klubo „Mano namai“ gyvenimą ir darbus. Asmeninio archyvo nuotr.

Mažeikių rajono klubas „Mano namai“ savo darbus ir veiklą įprasmino išleisdamas spalvingą leidinuką „Mūsų miestas – Mažeikiai“.
Gausiai iliustruotame albume pateikiami miesto vaizdai, fotografijos pasakoja apie klubo organizuojamus edukacinius užsiėmimus, renginius ir šventes, šios bendruomenės gyvenimo akimirkas.

Mažeikiškiai pažįsta

Dar dažais kvepiantį albumą į „Santarvės“ redakciją atnešė klubo „Mano namai“ vadovė Krista Kinčienė.
„Ką tik pynėme Advento vainiką, šeštadienį jį senamiestyje puošime. Kadangi buvau netoliese, tai ir atnešiau jį parodyti. Nieko ypatinga čia nėra, tik norime, kad mažeikiškiai žinotų, jog mes tokie esame“, – kuklindamasi kalbėjo moteris.
Mažeikiškiai klubą „Mano namai“ pažįsta ir iš jo organizuojamų renginių, iš gėlių, žolynų, kitų gamtos gėrybių kuriamų papuošimų, iš to, kaip jo nariai stengiasi puošti savo gyvenamąją aplinką.
„Mes visi esame mažeikiškiai, mylime savo miestą, tad jam, jo aplinkos, namų grožiui ir stengiamės viską daryti. Telkiame bendruomenę, norėdami išmokyti tradicijų, amatų, turime nemažai kūrybingų tautodailininkų.
Kita vertus, norime, kad mūsų veiklos istorija nedingtų, todėl ir atsirado toks leidinys“, – pasakojo  K. Kinčienė.

Gėlės ir žolynai dabar tapo Kristos Kinčienės gyvenimo kasdienybe. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Organizuoja ir dalyvauja

Klubo „Mano namai“ nariai švenčių proga apipavidalina sakralines erdves, organizuoja kalėdines, velykines, vasaros puokščių ir kitas parodas. Štai Žemės dienų metu jie rengė parodas „Antras daiktų gyvenimas“, „Graži aplinka – gražus miestas“, taip pat organizavo akciją „Tegul žydi bijūnai“.
Rajono gyventojai mato klubo kūrybinius darbus šventėje „Sedos jurginas“, daugelį metų su floristinėmis, kūrybinėmis idėjomis klubas dalyvauja kalendorinėse, miesto vasaros palydų, derliaus šventėse, pernai pirmą kartą Mažeikiuose buvo organizuotas bendruomenės sambūris „Kai pakvimpa žolynais ir medum“.
2007 metais išleista knyga-albumas „Gražiausios Mažeikių rajono sodybos ir sodai“, kurią sudarė buvę klubo „Mano namai“ vadovai Pranciškus ir Benigna Tolišiai.
Pasak K. Kinčienės, kurti grožį klubo nariai moko ir kitus: paprašius nuvažiuoja į svečius ar surengia užsiėmimus mieste – mokydami kitus, tobulėja ir mokosi patys klubo „Mano namai“ žmonės.

Ragina puoštis kitus

Vienas klubo tikslų – raginti, kad savo darbo bei gyvenamąją aplinką puoštų ir kiti.
„Net širdžiai pasidaro geriau, pamačius, kad vis daugiau gėlių atsiranda prie prekybos centrų. Tikimės, kad ta tradicija išliks ir ateityje, puošti savo namų aplinką sukrus ir daugiabučių namų gyventojai – taip miestas atrodys tik gražiau.
Kartais iš tiesų apsileidę esam patys – net šiukšlių neišsivalome. O drauge su kaimynu pasodinti kokią gėlę ar medį juk vienas malonumas – patys galėtų išeiti prie namo, pasėdėti ant suoliuko, pabendrauti. Ir senų žmonių kiek yra, kuriems tikriausiai pabosta žiūrėti per langą.
„Augink tą medį, po kuriuo susėdę žmonės meiliai šneka“ , – rašė mūsų Justinas Marcinkevičius. Žodžiu, norime, kad mieste ir patiems būtų jauku, ir atvykėliai matytų, kad Mažeikiai yra gražus, tvarkingas miestas“, – kalbėjo klubo vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto