Knygas mylintiems mažeikiškiams – šventė bibliotekoje

Praėjusiais metais bibliotekoje surengtas Knygų festivalis patiko mažeikiškiams. Jų dėmesio, aktyvaus dalyvavimo tikimasi ir šiemet. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Artėjant metų pabaigai, Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka vėl kviečia į tradicinę knygos šventę.

Ypač daug knygų vaikams

Gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 10 val. iki vėlyvo vakaro, Jūsų lauks susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai, edukaciniai užsiėmimai ir knygų mugė, kurioje galėsite įsigyti naujų knygų leidyklų kainomis, suvenyrų ir kitų mielų smulkmenų, kurios papildys Jūsų kalėdinių dovanų krepšelius.

Ypač daug šiais metais bus knygelių vaikams, tad tikrai rasite, ką išrinkti mažiesiems.

Knygų mugėje prekiaus leidyklos iš visos Lietuvos: „Andrena“, „Eglė“, „Flintas“, „Gelmės“, „Homo Liber“, „Lieparas“, „Margas lapas“, „Terra Publica“, „Žara“, Prancūziškas knygynas, o taip pat rašytojos Andželika Bubelytė, Liudmila Petkevičiūtė, Mažeikių krašto literatai.

Susitikimai su autoriais

Jei norite ne tik įsigyti knygų, bet ir pasisemti gerų emocijų bei įdomiai praleisti šeštadienį, kviečiame į susitikimus su knygų autoriais!

Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstamas žurnalistas, autorinių laidų vedėjas ir kūrėjasHenrikas Vaitiekūnas pristatys savo debiutinę knygą „Felčerio užrašai“. Žaismingu stiliumi parašytoje knygoje – intriguojančios ir šmaikščios istorijos įvairiausiomis temomis – nuo sveikatos patarimų iki pamąstymų apie gyvenimą.

Į atvirą pokalbį apie šiuolaikinę literatūrą „Tekstai skaitomi, tekstai nutylėtieji: ne viskas galima?“ pakvies kraštietė – poetė, prozininkė, eseistė, 9 knygų autorė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė SaraPoisson ir ir literatūrologė,humanitarinių mokslų daktarė Neringa Butnoriūtė.

Knygą „#fainiausia pasauly močiutė“ pristatys knygos autorė, radijo ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė-Basiulė ir Aistė Plaipaitė. Tikrai bus įdomu pasiklausyti dviejų populiarių televizijos žurnalisčių pokalbio ir dainų, pristatant partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės gyvenimo istoriją.

Šventės svečias – žymus poetas, publicistas, dramaturgas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Vytautas V. Landsbergispristatys savo naujausias knygas vaikams, o vakare kartu su žmona Ramune mažeikiškiams dovanos advento dainų, romansų ir poezijos programą „Žvaigždė puodynėj“.

Pasiūlymai – ir mažiems, ir dideliems

Kalėdų dvasia alsuos ir visą dieną bibliotekoje vykstantys edukaciniai užsiėmimai ir vaikams, ir suaugusiesiems: galėsite susikurti kalėdinį atviruką, žaisliuką, dekoruoti žvakę, pasiūti skudurinę lėlytę.

Netrūks įvairių pramogų mažiesiems lankytojams Vaikų ir jaunimo skyriuje: tai ir ypač vaikų mėgstami piešiniai ant veidukų, žaidimai su Knygų mugės personažais, spektakliukai ir kiti smagūs užsiėmimai.

Tad pasitinkant gražiausias metų šventes tęskime tradiciją susitikti Mažeikių knygų mugėje, pabendrauti su rašytojais, leidėjais, įsigyti knygų su autorių autografais! Juk knyga – geriausia kalėdinė dovana ir vaikams, ir draugams, ir sau!

Projektą „Knygų festivalis: literatūrinės improvizacijos Mažeikiuose ir Telšiuose“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė. Projekto partnerė yra Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Dangira UNDŽIENĖ,
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto