Knygos autorius atskleidė kūrybinio vardo paslaptį

Knygos sutiktuvių metu apysakos bendraautoris Stanislovas Žebrauskas surengė autorinį dainų koncertą „Tavo šypsenoj – pavasaris“. Rasos Čergelienės nuotr.


Trečiadienį Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje pristatyta Sedoje gyvenančio teatro režisieriaus Alberto Vilimo antroji knyga – apysaka „Nuodėmių pilnatis“. Ją autoriui padėjo užbaigti, redagavo bei viršelį sukūrė jo bičiulis Stanislovas Žebrauskas. 

Knygos sutiktuvių metu apysakos bendraautoris surengė autorinį dainų koncertą „Tavo šypsenoj – pavasaris“.
Jau treji metai S. Žebrauskas savo koncertuose pasirodo Variaus vardu. Smalsieji klausytojai bibliotekoje sulaukė ir atsakymo į klausimą apie šio vardo kilmę. Pasirodo, tuo vardu S. Žebrauskas buvo pavadinęs jaunystės metais pradėto kūrinio pagrindinį veikėją. Šis personažas, berniukas, turėjęs Variuko vardą.

Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje pristatyta Sedoje gyvenančio teatro režisieriaus Alberto Vilimo antroji knyga – apysaka „Nuodėmių pilnatis“. Rasos Čergelienės nuotr.

Knygos pristatymo metu buvo atskleista ir dar viena paslaptis. Berto Raudvilo pseudonimu knygą „Nuodėmių pilnatis“ išleidęs autorius Albertas Vilimas šį naują vardą pasirinkęs ne dėl gražaus skambesio ar vien dėl paslapties. Naujasis pseudonimas – tik užšifruotų vardų derinys. Bertas – tas pats, tik apgenėtas, Albertas, o Raudvilas – autoriaus biologinės motinos ir jo įmotės pavardžių – Raudytės ir Vilimienės jungtis.
Tai reikštų, kad A. Vilimas naujuoju vardu ne tiek slėpėsi, kiek asmeniškai įprasmino artimą beveik ištisai autobiografinio kūrinio ir jo autoriaus ryšį.
Variaus autoriniam koncertui parinktų dainų meilės ir draugystės motyvais fone kiek netikėtai nuskambėjo daina „Aš su saule iškeliauju“. Joje klausytojai atpažino užuominą apie emigraciją. Kaip ši tema tapo Variaus kūrybos dalimi, S. Žebrauskas papasakojo „Santarvės“ laikraščiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto