Ko tikitės iš naujosios Vyriausybės?

Valdančiąją daugumą Seime formuojančios socialdemokratų, socialliberalų ir Darbo partijos bei Valstiečių ir Naujosios Demokratijos partijų sąjunga ketina pasirašyti koalicijos sutartį. Jau žinoma, kad Premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas liks savo postuose. A. Brazauskas teigė, jog taip bus užtikrintas stabilumas Vyriausybėje.
Tuo tarpu vienai iš Tėvynės sąjungos lyderių Rasai Juknevičienei nerimą kelia tai, jog daugelis rinkėjų liko apgauti ir nusivylę, o svarbius Vyriausybės postus užims ne pačios geriausios reputacijos verslo žmonės.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių teiravomės, kas jiems priimtiniau: žadamas Premjero stabilumas ar lauktos permainos?Juzefa BUKAUSKIENĖ,
ūkvedė:

– Baugina tai, kas dabar vyksta Lietuvoje. Žmonės pasirinko naująją Darbo partiją. Gerų norų prieš rinkimus jie daug turėjo, tik ar dabar, susijungę su kitais, pajėgs juos įgyvendinti? Ką išsirinko mažeikiškiai? Niekam nežinomą žmogų. Tik labiau pradėjusi domėtis sužinojau, kas tas Romas Venclovas. Nesupratau, ką gero jis yra padaręs Mažeikiams? Žmonės už jį balsavo todėl, kad įvedė kabelinę? Bet „Roventa“ ne pirmi metai Mažeikiuose! Baugina tokia tendencija, kad rinkėjus tuo galima papirkti. Pažiūrėkit, kiek žmonių teina į rinkimus? Žmonės nusivylę ir galvoja, kad nieko gero nebus. Nesupranta, kad nebalsuodami blogai elgiasi. Ne aš viena, bet ir daugelis žmonių, su kuriais pasikalbame, gailisi, kad neišrinktas J. Jurkus. Geras žmogus.
Kainos kyla, viskas brangsta, tačiau atlyginimai lieka tokie patys, ypač biudžetinėse įstaigose. Gyventojų pajamų vidurkis apskaičiuojamas pagal Vilnių. Ar valdžios vyrai bent susimąsto, kad yra tokių žmonių, kurie gauna minimalų atlyginimą? Jie sprendžia pagal save ir nemato toliau Vilniaus. Nemato, kad kiti žmonės vargsta. Ateina rinkimai, visi žada. Laukiame, kas bus, kas keisis. Praeina ketveri metai – ir nieko. Kova dėl portfelių.

S. PAULAUSKAITĖ,
pardavėja:

– Nieko gero nesitikiu. Viskas bus taip pat, kaip ir anksčiau. Politikai tik žada ir žada. Iš Viktoro Uspaskicho tikėjausi daugiau nei iš Algirdo Brazausko. Uspaskichas kitoks. Jis man atrodo sąžiningesnis, ir kalbos jo patinka. Dabar vėl pradės vienas ant kito pilti, ir vėl nesąmonės prasidės iš naujo.

Tomas
(atsisakė fotografuotis):

– Negaliu kalbėti. Man gėda, nes neatlikau savo pareigos – nėjau balsuoti. Gal nesidomiu politika? Ne, labai domiuosi. Ką jūs, žiniasklaida, pasiūlote, tą mes sukramtome. Bet rinkimų dieną labiau rūpėjo žvejyba. Geras oras buvo. Manau, kad Lietuvoje vis tiek geriau gyventi nei prieš dešimt metų. Kodėl? Darbo yra.

Valdas PLAUŠINIS,
projektų vadovas:

– Ko tikiuosi iš naujos Vyriausybės? Kad netrukdys dirbti. Ankstesnė valdžia trukdė prikūrusi netobulų įstatymų. Kad ir versle. Žinau, nors nesu verslininkas, tik samdomas darbuotojas.

Kristina ir Igoris ZOTIKOVAI,
namų šeimininkė
ir darbininkas:

– Nelabai domimės politika. Savų rūpesčių pakanka. Jauna šeima negali atsistoti ant kojų. Vyriausybė viena nedaug gali, ji turi dirbti išvien su verslininkais. Bet negali visos kaltės versti valdžiai. Verslininkai dažnai mėgsta „apstatyti“. Oficialiai mokamas atlyginimas – 460 litų, neoficialiai – dukart daugiau. Nepatinka, pasiūlo eiti laukan, nes į tavo vietą atsiras daugiau norinčiųjų. Turi susitaikyti. Nori pasiimti paskolą – per mažas atlyginimas. Užburtas ratas. (Igoris)
Gal ir gerai, kad valdžioje liko tie patys. Gal tęs savo pradėtus darbus. Stabili vyriausybė irgi neblogai, tuo labiau kad Lietuvoje to dar nėra buvę. Valdžią dalydavosi tai kairieji, tai dešinieji. (Kristina)

Dovydas MAČIUKAS,
bedarbis:

– Tikiuosi permainų. Gerai, kad daug balsų gavo Darbo partija. Ji – nauja jėga, daug žada.

Sima, Vera ir Kęstas
INDRĖKAI (moksleivė, namų
šeimininkė ir tolimųjų reisų
vairuotojas):

– Iš valdžios nieko gero nebus. Visi ten susirinkę vagys. Kai pats užsidirbi, tada ir gerai yra. Ar kada valdžia yra ką davusi? Tarybiniais metais? Ir tada dirbti reikėjo. Už ačiū niekas nieko neduoda.

Kalbino Sandra LUKOŠIŪTĖ
Fotografavo Sigitas STRAZDAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto