Kokią vietą Europos vyrų krepšinio čempionate prognozuojate mūsų krepšininkams?

Pastarąsias kelias savaites Lietuvos krepšinio aistruolių mintys ir kalbos sukasi apie krepšinį. Prie sporto šakos, kuri neretai pavadinama Lietuvos vizitine kortele, rungtynių grafiko čempionato metu jos gerbėjai derina savo darbo ir laisvalaikio planus. O prie televizijos ekranų, kaip vienoje reklamoje sakoma, išgyvena įvairiausių žanrų: komedijos, dramos ar net tragedijos – keliamas emocijas.
Trečiadienį mūsų šalies rinktinė, sėkmingai sužaidusi rungtynes su Italijos komanda, pateko į keturių pajėgiausių Europos krepšinio rinktinių gretas.
Ketvirtadienį Mažeikių gatvėse sutiktų praeivių paprašėme pasidalinti mintimis apie tai, ko šiemet iš rinktinės tikėjosi ir kokią vietą šiemetiniame Europos krepšinio čempionate jai prognozuoja.
O ar bent dalis prognozių pasitvirtins, skaitantiesiems šį numerį jau bus žinoma – po penktadienio vakarą vykusių rungtynių.

Viktorija SUTKUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Viktorija SUTKUVIENĖ, studentė:
– Tikėjome Lietuvos rinktinės sėkmingu pasirodymu Europos vyrų krepšinio čempionate. Ir manau, kad viskas bus gerai – kaip gerai pradėjo, taip gerai ir baigs.
Aišku, norėtųsi, kad krepšininkai laimėtų tas prizines vietas, tačiau bus kaip bus. Kokie rinktinės šansai pelnyti medalį, negalėčiau prognozuoti. Tai priklauso nuo to, kiek vyrai įdės pastangų, ar palanki jiems bus fortūna.

Nerijus VERBA. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Nerijus VERBA, laikinai nedirbantis:
–  Vakarus, kuomet vyksta rungtynės, praleidžiam stebėdami televiziją. O kadangi rinktinė rungtynes laimi, tai nuotaikos, žinoma, geros.
Iš pradžių, kai vyrai taip sunkiai kapstėsi, kai rungtynės buvo, sakykim, klampios, buvo  pamąstymų ir dvejonių apie tai, kad kažin kaip čia jiems šiemet seksis. Bet va, atsikapstė iki pusfinalio. Ir, ko gero, ne mūsų rinktinė yra nusilpusi, o varžovai sustiprėję.
Nors palyginus su praėjusių metų komandos sudėtimi, šiemetinė yra silpnesnė, o ir žaidėjams, kurie rinktinėje buvo praėjusiais metais, šiemet sekasi šiek tiek sunkiau. Smagu, kad, kaip sakant, mūsų du Jonai žaidimo negadina.
Manau, kad mažiausiai trečią vietą čempionate lietuviai tikrai laimės.

Jadvyga LAZDAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Jadvyga LAZDAUSKIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Varžybas žiūriu ir džiaugiuosi dėl mūsų krepšininkų pergalės – ir dar dešimties taškų persvara! –  prieš italus. Girdime, kad aukštu žemiau gyvenantys kaimynai taip pat rungtynes stebi ir serga už Lietuvos rinktinę.
Šiaip tikėjausi, kad į pusfinalį mūsiškiai vis dėlto pateks, tačiau maniau, kad vyrams nepavyks pelnyti palyginus nemažos – dešimties taškų persvaros.
Tikiuosi, kad jiems pavyks iškovoti Europos krepšinio čempionato sidabrą. Gal aukso ir nepavyks pelnyti, bet į sidabrą galėtų pretenduoti.

Saulius BUČYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Saulius BUČYS, statybininkas:
– Visas krepšinio čempionato rungtynes žiūriu. Rinktinei prognozuočiau trečią vietą ir bronzos medalį. Na, nebent prancūzai užmigtų…
Kiekvieną čempionatą žiūriu ir visada rinktinės sudėtį vertinu gerai, nes jeigu treneris juos į rinktinę pakvietė, matyt, ne šiaip sau. Nuo to, kad rungtynės sunkios, su pratęsimais, jas stebintiesiems tik įdomiau, nes lengvos pergalės ne tokios įdomios.

Adolfas ŽIEDELIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Adolfas ŽIEDELIS, pensininkas:
– Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas žiūriu nervingai, išgyvenu, širdelė stoja… O kai laimi, esu labai laimingas. Ir pats esu buvęs profesionalus sportininkas ir žinau, ką tai reiškia žaisti rungtynėse, ypač svarbiose.
Reikia džiaugtis iki šiol laimėtomis rungtynėmis, palaikyti ir linkėti krepšininkams sėkmės. Blogiausias atvejis, ko gero, būtų ketvirtoji vieta, geriausias – pirmoji, tad norėtųsi, kad pasisektų vyrams laimėti aukštesnę nei ketvirtą…

Lina. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Lina, mažeikiškė:
– Lietuvos rinktinės kovas Europos čempionate stebime. Džiaugiamės iškovotomis pergalėmis. Trečiadienį sužaistos rungtynės su Italijos rinktine nervų netampė ir mūsų, kaip žiūrovų, kantrybės nebandė. Viskas buvo gerai. O prieš tai buvusiose rungtynėse buvo visko.
Norėtųsi, žinoma, tos pirmos vietos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto