Kokių priemonių reikia imtis, kad keliuose sumažėtų žūčių?

Praėjusių metų Lietuvos eismo įvykių statistika, lyginant su 2016-aisiais, išliko beveik nepakitusi. Per metus keliuose užfiksuoti 3 192 eismo įvykiai, kuriuose 192 žmonės žuvo, tai yra eismo įvykių buvo 0,3 procento mažiau, o žmonių žuvo tiek pat.
Tačiau šie metai jau muša visus rekordus ir verčia už eismo saugumą atsakingus pareigūnus griebtis už galvų ir galvoti apie naujas priemones, kurios leistų sumažinti avaringumą bei aukų skaičių – šiais metais jau įvyko 395 avarijos, kai pernai tuo pačiu metu jų buvo šimtu mažiau, o keliuose Lietuvoje jau žuvo 32 eismo dalyviai. Per tą patį laikotarpį pernai karas keliuose nusinešė 18 gyvybių.
Mažeikiškių klausėme, kokių priemonių, jų nuomone, reikėtų imtis, kad keliuose sumažėtų žūčių.

Ramūnas Kučka. Sigito Strazdausko nuotr.

Ramūnas Kučka, dirba užsienyje:
– Nors dirbu užsienyje, dažnai parvažiuoju į Lietuvą. Galiu pasakyti, kad padėtis keliuose čia yra bloga – visi lekia, skuba, niekas nieko neužleidžia. Manau, kad dar labiau reikėtų sustiprinti kovą su eismo dalyvių girtavimu, didinti reidų skaičių, rengti juos atokesnėse vietovėse, o ne tik miestuose išrikiuoti policiją.
Dar viena bėda įvardyčiau mobiliuosius telefonus, kurie trikdo tiek vairuotojų, tiek pėsčiųjų atidumą. Reikėtų dar labiau kovoti su jų naudojimu netinkamu metu.

Robertas Bernatavičius. Sigito Strazdausko nuotr.

Robertas Bernotavičius, mažeikiškis:
– Daug nelaimių keliuose įvyksta dėl vairuotojų girtumo, todėl jokios priemonės nepadės tol, kol žmonės neįsisąmonins vienos taisyklės – prieš sėdant prie vairo, gerti alkoholio negalima – ir viskas. Taip, yra Kelių eismo taisyklės, reikia jų laikytis, tačiau manau, kad pagrindinis dalykas būtų tas, kad vaikus nuo mažų dienų reikia mokyti kaip elgtis – ir ne tik keliuose, bet ir šiaip gyvenime.

Justinas Barševičius. Sigito Strazdausko nuotr.

Justinas Barševičius, senjoras:
– Pirmoji ir, manau, pagrindinė priežastis, su kuria reikia dar labiau kovoti, – girtų važinėjimas mašinomis, antroji priemonė – būtina dar griežčiau tikrinti automobilių techninę būklę, o trečioji – pėsčiųjų elgesio keliuose sudrausminimas.
Tamsoje važiuoji už miesto, o čia pėsčiasis – be jokio atšvaito ar kitą šviesą atspindinčio elemento išnyra iš tamsos prasilenkiant dviem automobiliams… Tu jo net nematai, nelaimė garantuota.
Todėl reikia dar labiau tokius pėsčiuosius kontroliuoti. O nelaimių bus išvengta tuomet, kai visi laikysis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Juk jos, kaip sakoma, parašytos krauju.

Irena. Sigito Strazdausko nuotr.

Irena, senjorė:
– Nebūsiu originali, jei pasakysiu, kad pagrindinė visų nelaimių priežastis yra alkoholis, tad ir šioje srityje reikia sustiprinti kovą su girtuokliais, gaudyti tokius neatsakingus vairuotojus ir atimti iš jų teises – ne vieneriems, o penkeriems ar dešimčiai metų.
Kita vertus, visokios prevencinės priemonės nieko nepadės, jeigu keliuose nesielgsime atsargiai.

Birutė Paulauskienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Birutė Paulauskienė, senjorė:
– Dar labiau gaudykime girtus vairuotojus ir dar labiau didinkime baudas už viršytą greitį – matau tik šias dvi priemones. Ne kartą teko net miesto centre matyti – centrine gatve automobilis skrieja vos ne šimto kilometrų per valandą greičiu, iki nelaimės – vienas žingsnis… Tačiau jo niekas nestabdo.
O bendras patarimas vienas – visiems reikia saugotis asmeniškai, neapsaugos nei taisyklės, nei baudos, jeigu pats savęs nesaugosi, pats nesielgsi saugiai.

Audrius Mickus. Sigito Strazdausko nuotr.

Audrius Mickus, ugniagesys gelbėtojas:
– Vairuotojams vienintelis patarimas – atsargiai vairuoti. O dabar visas dėmesys – į mobilųjį telefoną, vairuotojai žiūri tik tiesiai ir nieko nemato, kas dedasi aplinkui.
Tačiau kalti ne vien vairuotojai, pažiūrėkite, kaip kai kurie pėstieji elgiasi – eina toks per gatvę, užsidėjęs ausines, jeigu yra perėja, net nestabteli, net neapsižvalgo, kerta tiesiai, žiūrėdamas prieš save.
Tokius eismo dalyvius irgi reikėtų griežčiau kontroliuoti, o ne visą atsakomybę versti vairuotojams.

4 Atsakymai į “Kokių priemonių reikia imtis, kad keliuose sumažėtų žūčių?”

 1. petras parašė:

  uzdrausti automobilius.

 2. Kits parašė:

  Neskrisk greičiau, nei skrenda Tavo Angelas…

 3. apas parašė:

  Visiems reikia protingai galvoti eismo metu ir žvalgytis.

 4. nuomone parašė:

  As uz tai, kad dingtu zalia spalva, deganti tuo pat metu ir pestiesiems ir vairuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto