Kokių tikitės Naujųjų 2015-ųjų metų?

Senųjų ir Naujųjų metų sandūroje tradiciškai apžvelgiami praėjusių metų įvykiai, pasiektos pergalės, patirti pralaimėjimai. Žmonės ateinantiems metams kuria planus, išsikelia tikslus, kažko tikisi ir laukia.
Sutiktų mažeikiškių klausėme, su kokiais lūkesčiais jie pasitiko 2015-uosius metus?

Genovaitė NAGIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Genovaitė NAGIENĖ, senjora:
– Tikiuosi, kad Naujieji metai bus geresni. 2014-ųjų metų pabaiga buvo nelabai gera, šeimos reikalai buvo nekokie. Labai kelia nerimą ir pasaulio įvykiai, o ypač mūsų didysis kaimynas… Aš tikiuosi, kad 2015-aisiais neįvyks kažkas, ko mes nenorim ir nelaukiam. Būčiau labai patenkinta, jeigu lietuvių ir Lietuvos niekas negąsdintų.
Kaip pensininkės, mano lūkesčiai yra susiję su materialiniais dalykais. Pirmiausia norėčiau, kad padidintų pensijas. Ir kad finansine prasme bent šiek tiek priartėtume prie Europos.

Anita AVDALJAN. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Anita AVDALJAN, ūkininkė:
– Negaliu pasakyti, kad praėjusieji metai būtų buvę labai blogi ar labai geri. Esu ūkininkė, turiu pieno ūkį, tad galiu pabandyti vertinti pagal kainas. Metų pradžioje viskas buvo neblogai, pieno kainos normalios. Paskui, kai prasidėjo problemos su Rusija, kainas numušė. Dėl to tai blogai.
Tikiuosi, kad ką tik prasidėję metai bus geresni. Sveikata, geri žmonių tarpusavio santykiai, sėkmė versle ir darbuose, geri finansiniai reikalai – visa tai apgalvojus ir gali įvertinti ar metai buvo geri, ar blogi… Bet jei nebus sveikatos, nebus nei finansų, nei nieko…

Mindaugas. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Mindaugas, besiruošiantis emigruoti:
– Manau, kad esu optimistas. 2014-ieji metai man buvo normalūs, bet vis dėlto Naujuosius pasitikau su blogomis nuotaikomis. Ruošiuosi išvykti į Norvegiją. Lietuvoje šiuo metu paprasčiausiai nematau perspektyvų. Mano nuomone, tas įvestas euras žmonėms tikrai ne padės, o pakenks.

Jonas DIMAVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Jonas DIMAVIČIUS, pensininkas:
– Naujuosius pasitikau labai blogom nuotaikom. Atsitiko taip, kad atėjau į banką ir iš ten mane išvarė… O išvarė dėl to, kad tuo metu kažkoks jaunuolis pluoštais ėmė pinigus ir jam mat pirmenybė. Baisu kas darosi. Nesiskaito su žmonėmis visiškai ir kažin ar begali būti baisiau. Arba pravažiuoja koks jaunuolis su naujausiu automobiliu. Ir iš kur toks jaunas, greičiausiai nė dienos nedirbęs, gali tokį turėti? Ir visi tą neteisybę mato, bet tyli.
Bet tikiu, privalau tikėti, kad kada nors bus geriau.

Gintarė. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Gintarė, moksleivė:
– Naujuosius pasitikau nelabai gerai nusiteikusi, nes sirgau. Norėtųsi, kad šiemet žmonės taptų truputį laimingesni, kad gatvėse vieni kitiems dažniau nusišypsotų. Dabar to nematau.
Naujaisiais metais įvestas euras, manyčiau, bent jau iš pradžių sukels šiek tiek sumaišties. Kai kurie turbūt nelabai mokės, kaip su naujaisiais pinigais apsieiti: prekių kainos, nurodytos eurais, atrodys mažesnės, o kai apsižiūrėsime savo piniginių turinį, gali pasidaryti visai nelinksma. Parduotuvėse, bent jau iš pradžių, tikrai bus daugiau nesusipratimų.
Pasaulio ir Lietuvos politiniai, ekonominiai įvykiai taip pat labai svarbūs. Tikiuosi, kad Naujaisiais jie bus labiau teigiami.

Paulius MAŽEIKA. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Paulius MAŽEIKA, studentas:
– Naujieji matai, manau, nebus kažkokie išskirtiniai. Iš esmės juk niekas nesikeičia, nebent metų kalendorius. Galvoju, kad neverta tikėtis kažko labai gero. Jau dabar situacija Lietuvoje nelabai kokia, o dar tas euras… Manau, bus neigiamų pasekmių.
Net neįsivaizduoju, kas tokio turėtų įvykti, kad 2015-ųjų pabaigoje galėčiau sakyti, jog metai buvo geri. Žinoma, man, kaip ir kiekvienam žmogui, labai svarbu, kad artimieji būtų sveiki, ne mažiau svarbus ir finansinis stabilumas.
Naujiesiems ypatingų planų nekuriu, paprasčiausiai toliau studijuosiu ir tiek.

3 Atsakymai į “Kokių tikitės Naujųjų 2015-ųjų metų?”

  1. To Vardas parašė:

    Is kur bus Lietuvoje vokiski atlyginimai,jei zmones masto kaip jus?:) Nusipirk ekonomikos abecele,taip pat kokia knyga apie mokesciu politika ir gal tada truputi prasvieses.O dabar samprotauji,kaip 5 metu vaikas: mano draugui Kaledu senelis atnese nauja kompiuteri,o man tik plastmasine masinele,bet kodel? Mes abu vienmeciai,ir abu esame geri….

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Būtų gerai,kad Lietuvoje žmonės gautų tokius atlyginimus,kaip Vokietijoje,už tą patį darbą! Kuo mes skiriamės,kad tokie maži atlyginimai Lietuvoje? Juk mes europiečiai…

  3. Žmogus parašė:

    Viskas yra gerai :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto