Kompensacija už kasos aparatus – tik pateikusiems prašymus

Mokesčių inspektoriai informuoja, jog kompensacijos yra mokamos už vieną kasos aparatą vienam gyventojui vieną kartą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gyventojai, dengtose prekyvietėse prekiaujantys ne savo gamybos ne maisto prekėmis, prašymus  kasos aparato įsigijimo išlaidoms ar jų daliai kompensuoti turi pateikti iki gruodžio 10 d. Laiku nepateikusieji prašymų, vėliau susigrąžinti patirtų išlaidų nebegalės.

Nustatytas įsigijimo laikas

Mokesčių informacijos departamento specialistė Rūta Asadauskaitė priminė, kad kompensacijos priklauso tiems gyventojams, kurie įsigijo ir įregistravo kasos aparatus nuo 2011 m. lapkričio 9 d. iki 2012 m. spalio 31 d., anksčiau nėra gavę kompensacijų už jų įsigijimą, jiems nėra taikyta administracinė atsakomybė už tai, kad kasos aparato nenaudojo.
Jeigu gyventojai prašymą įregistruoti kasos aparatą apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė paskutinę (spalio 31) dieną, faktiškai jų įregistravimo data laikoma lapkričio 2 d., nes lapkričio 1-oji buvo nedarbo diena, ir jiems kompensacija taip pat priklauso.
Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Administravimo ir personalo skyriaus atstovė spaudai Simona Dabkutė “Santarvę“ informavo, kad Mažeikių rajono gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą arba turintys verslo liudijimus vykdyti prekybai ne maisto produktais, yra įsigiję 81 elektroninį kasos aparatą.

Dėl kompensacijos galima pasitikrinti

Kartu su prašymu gyventojas turi pateikti kasos aparato įsigijimo ir apmokėjimo dokumentų originalus arba nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas. Jei prašymas pateikiamas paštu, turi būti pateiktos dokumentų patvirtintos kopijos.
Mokesčių inspektoriai informuoja, jog kompensacijos yra mokamos už vieną kasos aparatą vienam gyventojui vieną kartą, todėl tie gyventojai, kurie įsigijo naudotus aparatus, turėtų pasitikrinti, ar už juos anksčiau nebuvo išmokėta kompensacija. Tai jie gali padaryti Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje, pagal unikalų kasos aparato numerį.

Gyventojai bus informuoti

Specialistė R. Asadauskaitė informavo, kad gyventojams, įregistravusiems elektroninius kasos aparatus, Valstybinė mokesčių inspekcija elektroniniu paštu išsiuntė laiškus, informuodama apie galimybę susigrąžinti kasos aparato įsigijimo išlaidas ar jų dalį. Laiške gyventojai raginami laiku pateikti prašymą, o tie, kurie iki šiol nesinaudojo Mokesčių inspekcijos elektroninėmis paslaugomis, bus informuojami kitais būdais.
Primenama, kad prašymo formą galima parsisiųsti ir išsispausdinti iš Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto