Kompensacijų sulauks daugiau gyventojų – paraiškos jau priimamos

Šiemet skirta 8 kartus daugiau lėšų kompensacijoms – apie ketvirtis milijono – įsigijusiems ir įsirengusiems individualių nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų kaupimo rezervuarus.
Iki gegužės 1 d. paraiškas gali teikti sąlygas atitinkantys Mažeikių rajono gyventojai. Šiais metais tokią galimybę turi ir sodininkai.

Skirta daugiau lėšų

S. Šiurys: „Šiemet kompensaciją už nuotekų valymo įrenginius gaus daugiau gyventojų.“ Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Praėjusiais metais Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) suteikė galimybę gyventojams gauti dalinę kompensaciją už naujus ir daug saugesnius, aplinką tausojančius individualius nuotekų valymo įrenginius. Dėl paramos kreipėsi per 250 pareiškėjų, kone pusė šimto iš jų neatitiko reikalavimų. 31 šeimai iš savivaldybės biudžeto buvo skirta apie 30 tūkst. eurų.
„Matydami didžiulį šios priemonės poreikį ir naudą, šiemet iš Aplinkos apsaugos ir sveikatos programos lėšų skyrėme beveik 250 tūkst. Eur“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys.
Pernai pateikę paraiškas ir negavę kompensacijų asmenys įtraukti į rezervinį sąrašą – iš naujo jiems paraiškos ir dokumentų pateikti nebereikės.

Atnaujintos sąlygos

Anksčiau sodininkai kompensacijos galėjo prašyti, jei sklype buvo įregistruotas gyvenamasis namas, tačiau šiemet sąlygos pasikeitė.
„Nereikalausime sodo sklype esančio statinio įregistravimo, todėl sodininkai, atitinkantys kitas būtinas sąlygas, gali teikti paraiškas kompensacijai gauti“, – akcentuoja S. Šiurys.
Kiti reikalavimai nesikeičia: kompensacija skiriama tik buityje susidarančioms nuotekoms tvarkyti ir tik tiems gyventojams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Mažeikių rajono savivaldybėje.
Teikti paraiškas gali įsigijusieji ir įsirengusieji įrenginius ne anksčiau kaip prieš 36 mėn. iki Individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų kaupimo rezervuarų įsigijimo dalinio kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo, taip pat planuojantieji įsigyti ir įsirengti įrenginius einamaisiais metais, kai nėra techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir tokie tinklai neplanuojami įrengti artimiausius 3 metus. 

Kompensuojama pusė išlaidų

Vertinant paraiškas, prioritetas teikiamas daugiavaikėms šeimoms, socialinę paramą gaunantiems asmenims, jei būste gyvena neįgalus asmuo, įrašytiesiems į rezervinį sąrašą. „Pareiškėjui kompensuojama 50 proc. individualaus nuotekų valymo įrenginio arba nuotekų kaupimo rezervuaro įsigijimo vertės, bet ne daugiau kaip 1 250 Eur“, – nurodo Savivaldybės administracijos direktorius.
Gyventojų paraiškos priimamos nuo kovo 1 d. iki gegužės 1 d. Savivaldybės administracijos priimamajame vieno langelio principu (Laižuvos g. 3, Mažeikiai). 
Tvarkos aprašą ir paraiškos formą galima rasti Savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt.
Regina GIRDENIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto