Kompiuterių kursus renkasi vyresnieji mažeikiškiai

Mažeikiškiai kompiuterinio raštingumo pagrindų mokėsi Viešosios bibliotekos skaitykloje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusiais metais asociacijos „Langas į ateitį“ rengiamuose nemokamuose kompiuterinio raštingumo kursuose mokėsi per 400 Mažeikių ir kaimo vietovių gyventojų – daugiausia vyresnio amžiaus žmonės.
Savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vykstantys kursai dar nesibaigė: norintys kompiuterinio raštingumo pradmenų išmokti mažeikiškiai dar gali užsiregistruoti.

Kursus veda bibliotekininkės

Pagal projektą „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ rengiamuose nemokamuose kompiuterinio raštingumo kursuose žinių sėmėsi vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai, bedarbiai, neįgalieji, namų šeimininkės ir kiti.
Mažeikių rajone net 58 procentų kursų dalyvių buvo bedarbiai, o 37 procentų – kaimo vietovių gyventojai. Kursai vyko dešimtyje rajono Savivaldybės viešosios bibliotekos filialų.
Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Irena Atkočaitienė informavo, kad kursus bibliotekose veda pačios bibliotekininkės: jos apmokytos pagal specialią programą.
Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė „Santarvei“ teigė, kad kursai vyksta dešimt dienų, kasdien po pusdienį. Išklausius visą mokymo kursą reikia spręsti du testus. Surinkusiems mažiausiai 70 taškų kursų lankytojams išduodami pažymėjimai. Jei taškų pritrūksta, vyksta papildomi mokymai.

Amžius – ne kliūtis

L. Križinauskienė tikisi, kad kursų metu įgytos žinios ne tik padės greičiau sugrįžti į darbo rinką darbo neturintiems gyventojams, bet ir pravers kasdieniame gyvenime – mokant mokesčius, ieškant informacijos ir naudojantis kitomis kompiuterio teikiamomis galimybėmis.
Mažeikiškiai kursų metu įsitikino, kad amžius mokslui ir naujiems įgūdžiams – ne kliūtis. Geriausias to pavyzdys – 84 metų mažeikiškis Stasys, sėkmingai baigęs kursus ir niekuo nenusileidęs kitiems, jaunesniems, dalyviams.
„Labai džiaugiamės, kad net 56 proc. kursus baigusių gyventojų buvo vyresni nei 45 metų. Vadinasi, pamažu suprantame, kad norėdami suspėti su sparčiai besikeičiančiu pasauliu, turime ir patys nuolat tobulėti. Manau, kad tai patvirtintų ir kursus baigę mažeikiškiai. Daugumai jų kursai – tai ne tik pažymėjimas rankose, bet ir naujo gyvenimo etapo pradžia“, – sakė L. Križinauskienė.

Kursais patenkinti

Net 99 procentai kursų dalyvių mokymams pasibaigus įvertino kursus kaip naudingus ar net labai naudingus.
„Kursais esu labai patenkinta, džiaugiuosi juos lankiusi. Naujos žinios visada praverčia, tai kodėl nepasinaudoti galimybe šio to išmokti visiškai nemokamai?“ – klausė sėkmingai kursus pabaigusi ir daug naudingų dalykų sužinojusi mažeikiškė.
2010 m. vasarą prasidėjęs projektas dar nesibaigė – paskutiniai mokymai Mažeikiuose prasidės vasario 2 dieną, tad Mažeikių gyventojai, norintys nemokamai išmokti naudotis kompiuteriu ir elektroninėmis paslaugomis, kviečiami kuo skubiau registruotis telefonu: 8 (5) 212 3172. Projekto interneto svetainės adresas: www.epilietis.eu.
L. Križinauskienė informavo, kad į kursus registruotis gali suaugę mažeikiškiai, pusė jų pagal projekto reikalavimus turi būti per 45 metų amžiaus.
„Daugiausia ir registruojasi vyresni žmonės, nes jaunimas kompiuteriu išmoksta dirbti kitais keliais“, – teigė direktorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto