Konfliktą dėl medžioklės ginklų tiria policija

Medžiaga apie medžioklės taisyklių pažeidimą perduota rajono Aplinkos apsaugos agentūrai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Konfliktas Juodeikėliuose, kai buvo tąsomi medžiokliniai šautuvai, vis dar kelia aistras: jo aplinkybes šiuo metu tiria rajono policija.

Medžiotojus kaltina savivaliavimu

Juodeikėlių kaimo gyventojas Rimvydas Neimontas „Santarvei“ pasakojo, kad paskutinėmis kovo dienomis nusprendė išsivalyti legaliai laikomus du medžioklinius šautuvus.
„Kadangi šaudyklos mūsų rajone nėra, o gyvenu vienkiemyje prie karjero, nusprendžiau šautuvus prišaudyti, tad ir pykštelėjau porą kartų. Tikrai niekam pavojaus nekėliau, elgiausi apdairiai, pažiūrėjau, kad nieko nekliudyčiau“, – pasakojo vaikinas.
Pasak pašnekovo, po šūvių į kiemą įvažiavo automobilis, iš kurio išlipo Pikelių medžiotojų būrelio vadovas Tadas Janušauskas su dar dviem medžiotojais. Užvirė peštynės: atvykėliai pagriebė už šautuvų, tuo tarpu ūkininkas nebuvo linkęs jų atiduoti, nes buvo savo kieme.
„Šeimyna stovi pasimetusi, mes tąsomės. Negaliu suprasti, kaip galimas toks savivaliavimas! O kas būtų buvę, jeigu tuo metu ginklas būtų iššovęs ir kas nors būtų nukentėjęs, kas būtų kaltas? Mums didžiulis stresas – tokios savivalės dar nesame matę, kaip galima svetimame kieme elgtis kaip savo nuosavame?! Sutinku, kad pažeidimas buvo, tačiau taip elgtis nedera“, – piktinosi ūkininkas.
Atvykęs policijos ekipažas surašė pranešimą apie įvykį, paėmė šautuvus, pažiūrėjo turimus leidimus, sutikrino numerius, ūkininko sūnus parašė pareiškimą policijai apie medžiotojų savivalę.

Po konflikto – pareiškimas policijai

Pasak Pikelių medžiotojų būrelio vadovo T. Janušausko, vienas iš medžiotojų išgirdo šūvius, tad jie trise skubiai šoko į automobilį ir išvažiavo ieškoti, kas šaudo būrelio plotuose.
„Mes privalome reaguoti į tokius šaudymus, nepakęsime savo plotuose netvarkos. Įsukę į sodybos kiemą, pamatėme nuo tvenkinio pareinantį Rimvydą su šautuvu ant peties. Į mūsų priekaištus, kad šaudo be leidimo, jis atsakė: čia mano kiemas, ką noriu, tą darau. Po kilusio žodinio konflikto mums liko tik du variantai – arba nuleistomis galvomis palikti kiemą ir išvažiuoti, arba paimti šautuvus ir iškviesti policiją. Mes pasirinkome antrąją išeitį“, – pasakojo būrelio vadovas.
Pasak T. Janušausko, paskambinus bendruoju pagalbos telefonu 112, budinčiosios buvo paklausta, ką tokiu atveju daryti. Pareigūnė patarė ginklus laikyti prie savęs, todėl abu šautuvai ir buvo paimti nuo stalo.
„Didelio kriminalo čia nematau, mes tik pasaugojome šautuvus, kol atvyko policija. Vaikinas yra ne mūsų būrelio narys, jau baustas už šaudymą be medžioklės lapo. Manau, kad visas įvykio aplinkybes išsiaiškins policija ir priims sprendimą.
Vyriškis turi ginklą ir privalo žinoti, kad bet kada šaudyti negalima, tikrai galėjo man paskambinti, paprašyti medžioklės lapo, ir viskas būtų pasibaigę be jokių incidentų“, – sakė būrelio vadovas.

Aplinkosaugininkai skyrė baudą

Medžiaga apie medžioklės taisyklių pažeidimą perduota rajono Aplinkos apsaugos agentūrai. Kaip informavo jos specialistai, R. Neimontui skirta 250 litų bauda už medžioklinio ginklo prišaudymą ne tam skirtoje vietoje.
Ginklą galima prišaudyti tik šaudyklose arba saugioje vietoje tik su medžioklės lapu, kuriame pažymėta, kad jis bus prišaudomas, –  tada niekam nekiltų jokių problemų.
„Manau, kad medžiotojai pasielgė tinkamai: juk kai matai pamiškėje šaudantį brakonierių, tikrai nelauki, kol atvyks policija, bet stengiesi jį iš pradžių nuginkluoti, kad jis nespėtų pridaryti daugiau žalos ar nepaslėptų savo daromo pažeidimo įrankių. Atlikome tyrimą, įsitikinome, kad pažeidimas buvo, ir skyrėme piniginę baudą“, – „Santarvei“ sakė rajono Aplinkos apsaugos agentūros vadovas Nilius Kupliauskas.
Pasak policijos pareigūnų, ginklą gali paimti tik Vyriausybės įgaliotos institucijos pareigūnai.
Kaip informavo Mažeikių policijos komisariate, R. Neimonto pareiškimą šiuo metu tiria prevencinio poskyrio pareigūnai.

One Reply to “Konfliktą dėl medžioklės ginklų tiria policija”

  1. privaloma žinoti parašė:

    negali nei niliukas, nei kitas atimti, tik policija. ar aišku???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto