Konkurencijos tarybos sprendimo dėl dujų kainos dar teks palaukti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės vadovai, nesulaukdami Konkurencijos tarybos veiksmų dėl „Sauridos“ trigubai padidinto abonentinio mokesčio, pagalbos kreipėsi į Premjero patarėją, Savivaldybės tarybos narį Darių Jarmantavičių.

Gauta ir daugiau prašymų

Premjero patarėjas paprašė Konkurencijos tarybos pateikti informaciją apie klausimo dėl suskystintų naftos dujų, tiekiamų daugiabučių namų gyventojams, kainų padidinimo nagrinėjimą.  „Sauridai“ nuo praėjusių metų gruodžio 1 d. padidinus abonentinį mokestį, Konkurencijos taryba „Santarvei“ patvirtino, kad išsiaiškinti, ar tokie veiksmai neprieštarauja Konkurencijos įstatymui, prašė ir Mažeikių rajono savivaldybė, ir vartotojai.
Mažeikių rajono savivaldybės Ryšių su visuomene skyrius informavo, kad Premjero patarėjas D. Jarmantavičius gavo Konkurencijos tarybos Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų skyriaus vedėjos Jurgitos Brėskytės laišką. Jame nurodoma, kad į Konkurencijos tarybą kreipėsi kelių rajonų savivaldybės: Molėtų, Mažeikių ir Vilkaviškio, nurodydamos, kad dvi bendrovės – UAB „Saurida“ ir AB „Suskystintos dujos“ – padidino suskystintų naftos dujų kainas.
Be to, Konkurencijos tarybai buvo persiųsti ir vartotojų skundai dėl analogiškų minėtų bendrovių veiksmų. Visi besikreipusieji nurodė tik vieną aplinkybę, t. y. kainos padidinimą.

Renka informaciją

Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų skyriaus vedėja J. Brėskytė pažymėjo, kad kainos dydis ar kainos pakėlimas savaime neparodo, jog jos yra nesąžiningos ir tuo galimai pažeidžiančios Konkurencijos įstatymą. Esą tyrimus Konkurencijos taryba gali pradėti tik turėdama pagrįstų įtarimų dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.
Informuojama, kad Konkurencijos taryba šiuo metu susirašinėja su įmonėmis ir renka šio klausimo nagrinėjimui reikalingą informaciją: suskystintų naftos dujų kainas padidinusių įmonių prašoma  pateikti informaciją apie tokio padidinimo priežastis, patiriamas sąnaudas ir gautas pajamas tiekiant dujas bei kitus duomenis.

Ilgas procesas

Beje, panašų atsakymą dar vasario mėnesį iš Konkurencijos tarybos gavo ir „Santarvė“, prašiusi atsakyti apie atliekamus veiksmus „Sauridos“ atžvilgiu. Situacija nepasikeitė ir praėjus beveik trims mėnesiams – informacija vis renkama.
„Tam, kad galėtų įvertinti įmonių veiksmus, Konkurencijos tarybai reikalinga gauti informaciją atitinkamais „pjūviais“. Įmonės turi ne visą reikalingą informaciją atitinkamais „pjūviais“, todėl, atsakydamos į Konkurencijos tarybos paklausimus, tokią informaciją įmonės turi parengti, atlikti skaičiavimus ar kitaip apdoroti turimus duomenis“, – ilgo proceso priežastis D. Jarmantavičiui nurodė Konkurencijos tarybos atstovė.
J. Brėskytė pripažino, kad nagrinėjant tokius klausimus apklausiamos įmonės ne iš karto pirmuoju atsakymu pateikia visą reikalingą informaciją. Ir vėliau Konkurencijos tarybai tenka prašyti papildyti, patikslinti pateiktus duomenis.

Už piktnaudžiavimą – baudos

Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų skyriaus vedėja J. Brėskytė pažymėjo, kad  Konkurencijos taryba griežtai vertina ir baudžia įmones, kurios nepateikia tarybai prašomos informacijos. Pavyzdžiui, praėjusiais metais 72 tūkstančių litų bauda buvo nubausta UAB „Plungės duona“.
„Todėl ir šiuo atveju, jei bus įžvelgtas įmonių piktnaudžiavimas vykdant Konkurencijos tarybos nurodymus, tokie veiksmai bus griežtai vertinami“, – patikino Konkurencijos tarybos skyriaus vedėja.

5 Atsakymai į “Konkurencijos tarybos sprendimo dėl dujų kainos dar teks palaukti”

 1. jonas Jonui parašė:

  Jei duoda per zanda-atsuk ir kita,jei matai,kad guli su tavo zmona-pasiulyk ir dukra,jei jauti ,kad sika ant galvos-pasiulik popieriaus siknai nusivalyt ir tt ir pan.

 2. Jonui parašė:

  Jei nepatinka , ar manai , kad brangiai moki už suskystintas dujas, tai pradėk naudoti vietoje suskystintų dujų kitą energijos šaltinį. Jei manai , kad benzinas yra brangus -vaikščiok pėsčiomis ir t.t.

 3. jonas parašė:

  kada baigs monopolistai ir biurokratai is musu tyciotis ,kainas galima padidinti bet ta padidinima reikia pagrysti irgalu gale turi buti remai tokiems kainu didinimams ,otaip saurida gali ab. mokesti kelti kas antra menesi, omonopolistas kaip generolas armijoj duos komanda ir savo tinklalapyje isakys mokekit dar daugiau, kas per tvarka .

 4. Tadas parašė:

  Tai mokėti ar nemokėti tą abonentinį mokestį? Nemokėsi – vaikščiosi po teismus. Mokėsi – irgi vaikščiosi po teismus norėdamas susigrąžinti neteisėtai sumokėtus pinigus, tik sunkiai beatgausi.

 5. Jonas parašė:

  Kaip nusibodo ta pasaka be galo- valstybiniu instituciju neigalumas! Tas popiereliu rinkimas, tas ju siuntinejimas- duosiu, neduosiu…Laikas eina, Sauridai pinigeliai kapsi, panelei Vilniuje is konkurencijos tarybos atlyginimas irgi mokamas! Va jei ji atlyginima gautu tik uz atlikta darba, o ne uz kedes nusedejimo procenta! Bet juk cia Lietuva, cia viskas galima…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto