Konkursas – mėgstantiems keliauti ir fotografuoti

Organizuojamas konkursas, kuriame turės atsispindėti piliakalniai keturiais metų laikais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Piliakalnių metams Mažeikių krašte paminėti organizuojami du fotografijų konkursai.
Jais siekiama paskatinti žmones pažinti savo krašto istoriją, lankytinas vietas.

Rinkosi iniciatyvinė grupė

Seimo nutarimu, šie metai yra paskelbti piliakalnių, tautinio kostiumo, lietuvių kalbos kultūros metais. Mažeikių rajone tam skiriama nemažai dėmesio. Jau suorganizuota įvairaus pobūdžio renginių ir dar planuojama surengti.
Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialistės paminklotvarkai Rūtos Končiutės-Mačiulienės pakviesti mokyklų, kaimų bendruomenių, muziejaus, Rotary klubo „Liberta“ atstovai diskutavo,  kaip rajone reikėtų paminėti piliakalnių metus.
Susitikimo dalyviai išsakė savo idėjas. Buvo sudarytas planuojamų įgyvendinti iniciatyvų sąrašas, kurį netrukus imta realizuoti.

Pasak Rūtos Končiutės-Mačiulienės, dėmesys piliakalniams bus skiriamas visada. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Piliakalniai – visais metų laikais

Viena tokių idėjų – surengti fotokonkursą „Piliakalnis – visais metų laikais“.
Nuotraukų autoriai turi pasirinkti vieną ar kelis piliakalnius bei juos fotografuoti pavasarį, vasarą, rudenį, žiemą – ir būtinai iš to paties taško.
Mintis surengti tokį konkursą kilo kraštotyrininkui, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatui, biologijos mokytojui Algirdui Vilkui.
„Per iniciatyvinės grupės susirinkimą Algirdas šią mintį išsakė, visiems ji pasirodė labai patraukli, tad ir nutarėme skelbti konkursą. Drauge su idėjos autoriumi ir fotografu Sigitu Strazdausku parengėme nuostatus. Kviečiame mažeikiškius aktyviai dalyvauti“, – ragina R. Končiutė-Mačiulienė.

Planuojama surengti parodą

Konkursas bus tęstinis – tam, kad norintiesiems dalyvauti konkurse pakaktų laiko apsilankyti prie pasirinktų piliakalnių ar vieno piliakalnio visais metų laikais ir juos užfiksuoti nuotraukose.
Jas galima siųsti iki 2018 metų kovo 1 dienos šiais elektroninio pašto adresais: mazeikiupaveldas@gmail.com, fotoklubasmazeikiai@gmail.com, bioinfo.rackausko@gmail.com.
„Specialiai sudaryta komisija išrinks originaliausias, kokybiškiausias fotografijas. Viešojoje bibliotekoje, kur kovo pradžioje jau vyko Piliakalnių metų atidarymas, surengsime fotografijų parodą. Jos atidarymo metu apdovanosime kūrinių autorius, aptarsime atliktus darbus, renginius ir taip užbaigsime Piliakalnių metus“, – sakė R. Končiutė-Mačiulienė.

Visuomenė kviečiama dalyvauti su piliakalniais susijusiose iniciatyvose. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kviečia aplankyti visus

Skelbiamas ir dar vienas konkursas. Mažeikiškiai, o taip pat ir miesto bei rajono svečiai kviečiami aplankyti visus 14 rajone esančių piliakalnių ir prie jų nusifotografuoti ar nusifilmuoti patiems, su šeimomis ar kelionių bičiuliais.
Nuotraukų arba video medžiagos organizatoriai lauks iki rugsėjo 11 dienos elektroniniu paštu mazeikiupaveldas@gmail.com arba „Mažeikių krašto piliakalnių“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.
Konkurso dalyviai, pirmieji aplankę visus Mažeikių rajono piliakalnius, bus apdovanoti rugsėjo 15 d. Dautarų dvare vyksiančios Europos paveldo dienoms skirtos konferencijos metu.
„Mažeikių kraštas turtingas kultūros vertybių. Pažinkime jas, saugokime, globokime ir didžiuokimės“, – kviečia konkurso organizatoriai.

Teks paieškoti

Dalis rajone esančių piliakalnių kol kas yra „pasislėpę“ – nepaženklinti, apaugę krūmokšniais. Kai kuriuos jų keliautojams bus sunku rasti.
Į pagalbą gali ateiti Kultūros paveldo departamento tinklalapyje esantis ir visiems viešai prieinamas Nekilnojamųjų kultūros vertybių registras. Jame rasite ne tik aprašymus, nuotraukas, bet ir žemėlapį, kuriame pažymėti piliakalniai. Susipažinę su registru galėsite susidaryti maršrutus.
„Tai, kad Piliakalnių metai baigsis, nereiškia, kad baigsis ir dėmesys krašto piliakalniams. Ir toliau juos tvarkysime, kalbėsime apie juos, organizuosime išvykas, renginius.
Tikiu, kad per šiuos metus rajono gyventojai daug sužinos apie netoliese esančius piliakalnius, dalyvaus įvairiose veiklose“, – kalbėjo R. Končiutė-Mačiulienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto