Konkurse „Žemaitėjės vaka“ viekšniškė pelnė trečią vietą

Luka Smilgytė ir meninio ugdymo mokytoja Milda Tenienė po konkurso „Žemaitėjės vaka“ apdovanojimų. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių, Telšių, Skuodo, Plungės ir Rietavo savivaldybės 2022-uosius buvo paskelbusios Žemaičių kalbos metais. Pernai prasidėję renginiai, skatinantys žemaičių kalbos puoselėjimą, jų ciklai tebevyksta ir šiemet.

Pristatė du kūrinėlius

Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ įvyko Žemaitijos regiono ikimokyklinių ugdymo įstaigų žemaitiškų skaitymų konkursas „Žemaitėjės vaka“.

Jame dalyvavo ir Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ ugdytinė Luka Smilgytė, kurią konkursui paruošė meninio ugdymo mokytoja Milda Tenienė, praėjusiais metais pripažinta Savivaldybės nominacijos „Žemaičių tarmės puoselėtojas“ laureate.
L. Smilgytė konkursui pristatė du kūrinėlius: „Vėins velns“ ir „Ežys veselie“.

Varžėsi 18 skaitovų

Žemaitiškų skaitymų konkurse dėl pirmos–trečios vietų varžėsi 18 skaitovų. Juos vertino garbinga komisija: Žemaičių kultūros draugijos narys, Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius ir Telšių kultūros centro renginių organizatorė, režisierė Alina Gintalienė.

Lopšelio-darželio „Liepaitė“ „Smalsučių“ grupės ugdytinė L. Smilgytė užėmė garbingą trečią vietą.
Tad, kol yra žemaičių kalba besirūpinančių entuziastų, tam skirtų renginių ir dalyvių, tikėtina, kad žemaičių kalba, kurioje išlikę ypač senoviškų, archajiškų požymių, bus išsaugota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto