Konservatoriai išstūmė merą

Konservatorių rinkimų sąrašu nepatenkintas V. Džiugelis buria savo komandą.

Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis kandidatų į savivaldos rinkimus konservatorių sąraše liko dešimtas, vicemeras Rimantas Norkus – vienuoliktas. Nepatenkinti tokia situacija politikai partijoje liko, bet į rinkimus nutarė eiti savarankiškai.

LYDERĮ RINKO PARTIEČIAI
Mažeikiškius konservatorius į rinkimus ves partijos skyriaus pirmininkas Sigitas Kaktys. Partiečių sprendimu jis tapo kandidatų sąrašo lyderiu. Politikas, visuotiniame susirinkime gavęs 70 proc. balsų, nurungė savo konkurentą merą V. Džiugelį.
Kai kurie rajonai, atsižvelgdami į partijos vadovybės rekomendacijas, išrinkti lyderį patikėjo gyventojams. Teigiama, kad toks demokratiškas ir progresyvus sąrašo lyderio rinkimų būdas pasirinktas tam, kad partija taptų viešesnė.
„Atlikus pirminę kandidatų – sąrašo lyderių atranką buvo siūlyta juos paviešinti. Sprendimą turėjo priimti TSLKD Mažeikių skyriaus taryba. Ji nusprendė, kad šitai daryti netikslinga. Motyvas – galutinį sprendimą priima ne gyventojai, o skyriaus nariai slaptu balsavimu. Tarybai pateiktos informacijos dėl pretendentų į sąrašo lyderius pakako. Todėl į visuomenę pagalbos kreiptasi nebuvo. Man asmeniškai atrodė priimtini abu variantai“, – „Santarvei“ aiškino S. Kaktys.
Jo konkurentas V. Džiugelis buvo už tai, kad lyderį rinktų mažeikiškiai, o ne „siauras ratas partinių žmonių“.
„Buvo partijos rekomendacija pasitikrinti, kas iš tikrųjų tikras lyderis. Sąžiningiausia būtų buvę, jei būtų suteikta galimybė pasirinkti visuomenei. Tačiau Mažeikiuose to nebuvo padaryta“, – apgailestavo meras.

SENBUVIAI LIKO NUSTUMTI
Nepalankus V. Džiugeliui buvo ir kandidatų sąrašo, kuris buvo sudarytas abėcėlės tvarka, reitingavimas. Politikas buvo nustumtas į dešimtuko galą. Partijos senbuvis vicemeras R. Norkus atsidūrė vienuoliktoje vietoje. Sąraše aukščiau už juos įrašytas Taryboje žemesnes pareigas užimantis Paulius Auryla. (Konservatoriams Taryboje atstovavo ir Liudvika Daliuta Domarkienė, tačiau ji reitinguota nebuvo, nes į sąrašą neįėjo).
Žinomus politikus, ne vieną kadenciją dirbančius Taryboje, aplenkė „ORLEN Lietuva“ darbuotojas Saulius Antanas Poškus, Mažeikių darbo biržos specialistė Aldona Štilinienė, ką tik į pensiją išėjusi Milda Gurinienė, pedagogas Rolandas Volkovas, teisininkė Lina Rimkienė, bendrovės vadovas Vilius Dambrauskas, teisininkas Gintaras Gricius ir kiti. (Iš jų savivaldoje yra tekę dirbti tik S. A. Poškui).

SĄRAŠE – TRYS KAKČIAI
Akibrokštas, bet po reitingavimo geresnėse pozicijose už Taryboje dirbančius konservatorius atsidūrė ir S. Kakčio sūnūs studentai. Vienas užėmė penktą, kitas – devintą vietas.
„Na, mano sūnūs iš pradžių buvo įvertinti tikrai gana aukštokai. Tačiau atsižvelgdami į daugelio vyresnių, garbių partijos kolegų nuotaikas, abu savo noru pasisiūlė pereiti į žemesnę poziciją. Todėl dabar mano sūnus Jotautas yra 17 pozicijoje, o kitas – Tautvilas – 21-ojoje“, – paaiškino partijos lyderis.
Politiko nuomone, kandidatų vietos sąraše gerokai sureikšminamos, esą vis tiek viską nulems rinkėjai.
„Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad balsavimo ir reitingavimo rezultatą lėmė ne Sigitas Kaktys, o aktyviai dalyvavę skyriaus nariai. Balsuoti ėjo visi, taip pat ir Džiugelis su jam palankiais skyriaus nariais“, – į V. Džiugelio repliką dėl privatizuoto sąrašo atkirto pašnekovas.

KOLEGOS VERTINO VEIKLĄ
S. Kaktys informavo, kad partijos skyriaus nariai turėjo galimybę net tris dienas slaptai reitinguoti kandidatų sąrašą.
„Džiugelio ir Norkaus veiklą Savivaldybės taryboje partijos skyriaus nariai, matyt, įvertino nepakankamai gerai, ir šie pareigūnai sąraše liko žemokoje pagal jų pareigas pozicijoje“, – komentavo pašnekovas.
Politikas prisipažino, kad toks partiečių vertinimas jam buvo kiek netikėtas. Apie susidariusią situaciją S. Kaktys kalbėjęsis su V. Džiugeliu.
Pagal nustatytą kandidatų atrankos tvarką, pirmininkas turėjo teisę kiekvienam kandidatui pridėti 10 proc. skyriaus balsų. Pasiūlęs V. Džiugeliui „dėl bendro intereso“ gerinti jo padėtį, tačiau nei meras, nei vicemeras R. Norkus nesutiko ir iš sąrašo pasitraukė.
Dvi kadencijas konservatoriams Taryboje atstovavęs P. Auryla į rinkimus taip pat pasuko savo keliu.

PARTIJOJE POLITIKAI LIKO
R. Norkus rinkimų tema su „Santarve“ kalbėjo nenoriai.
„Kaip jau nutiko, taip nutiko“, – paklausus, ar nejaučia nuoskaudos, kad partiečiai jį sąraše nustūmė taip toli, atsakė vicemeras.
Į visus kitus klausimus išgirdome jo atsakymą, kad komentuos tik tada, kai prasidės rinkimų kampanija.
V. Džiugelis prisipažino iš pradžių jautęs nuoskaudą.
„Jokių pretenzijų neišgirdau, jokių argumentų. Tiesiog įvyko nebylus nuvertimas“, – prisiminė lemtingą susirinkimą (kai buvo renkamas lyderis) meras ir patikino, kad situacijos nedramatizuoja ir dabar jaučiasi pakankamai ramus.
P. Auryla patikino, kad jo sprendimas pasitraukti iš sąrašo su reitingais nesusijęs – net nesidomėjęs, kuri vieta jam skirta.
„Demokratija yra sudėtingas dalykas. Kai skyriuje atsiranda du ar trys stiprūs lyderiai (paminėjo buvusį pirmininką Rimantą Gricių), nebemokame sugyventi. Partija yra partija, bet ją sudaro žmonės. Jei atsiranda santykiai, kurie nebetenkina, žmogus ieško save kitaip realizuoti“, – samprotavo politikas.
Visi trys politikai liko partijoje ir jos palikti dėl savo politinių pažiūrų nesiruošia.

„PAKIŠOS“ ATSISAKĖ
V. Džiugelis neneigė, kad S. Kaktys jam siūlęs pridėti dešimt procentų partiečių balsų. Net nesidomėjęs, kaip tai būtų pakeitę jo padėtį sąraše.
„Tai panašu į pakišą. Negalėjau jos priimti. Dešimt procentų pridės, manęs tai netenkina“, – tvirtino politikas.
Meras partijos narių pareikštą nuomonę per reitingavimą priėmė kaip nepasitikėjimą juo.
„Partijos taryboje pasakiau, kad teigiamai vertinu pokyčius, tai, kad ateina jauni žmonės, bet savo poziciją, kai meras tampa dešimtas, vertinu kaip pareikštą nepasitikėjimą“, – pasitraukimo iš kandidatų sąrašo motyvus nurodė politikas.
V. Džiugelis prasitarė, kad nujautęs tokius rezultatus, esą jie buvo užprogramuoti, nes tarp jo ir S. Kakčio esą didelių asmeniškumų, apie kuriuos būtų nekorektiška kalbėti.

MERAS – TARP PIRMŲJŲ
Nuo lapkričio 3 dienos prasidėjo politinės kampanijos dalyvių registracija. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas „Santarvei“ tvirtino, kad mažeikiškiai, tarp jų ir konservatoriai V. Džiugelis ir R. Norkus, buvo vieni pirmųjų. Šie politikai įsiregistravo kaip savarankiški dalyviai.
„Taryboje nėra partijų, per dvi kadencijas įsitikinau. Nematau jokios politikos iš viso. Tai yra ūkinė veikla. Priimdami Tarybos sprendimus mes vadovaujamės Seimo įstatymais, Vyriausybės nutarimais. Susiskirstymas į partijas yra sąlyginis“, – savo nuomonę išsakė V. Džiugelis.

JUNGSIS Į SĄRAŠĄ
Iš viso, kaip savarankiški rinkimų dalyviai, jau registravosi 23 mažeikiškiai. Be jau minėtų V. Džiugelio, R. Norkaus ir P. Aurylos, tarp pretendentų yra ir dabartiniai Tarybos nariai – Regina Kateivienė ir Dalia Jurgaitienė (abi atstovavo Krikščionių konservatorių socialinei sąjungai) bei Naujosios sąjungos narys Viktoras Bugnevičius.
Savarankiškai į rinkimus eina ir R. Gricius, ilgametis konservatorių partijos skyriaus pirmininkas, beje, dėl jam nežinomų priežasčių net nepakviestas į konservatorių sąrašą.
Tačiau daugelis pavardžių – politikoje naujos. Įdomu tai, kad į savivaldos rinkimus eina nemažai mažeikiškių gydytojų – Alma Simanonienė, Danė Perminienė, Diana Stravinskienė, Rita Stulginskienė, Albina Kiudulienė, verslininkai – Algis Lipnius, Jadvyga Balvočiūtė.
V. Džiugelis neslėpė, kad daugelis užsiregistravusių mažeikiškių yra „jo žmonės“, kurie vėliau jungsis į sąrašą.
„Yra žmonės, kurie man prijaučia, simpatizuoja, vertina darbus ir dalyvaus su manimi rinkimuose.
Partiškumo nežiūrėjau, rinkausi juos pagal dalykines savybes. Partija – yra senbuviai, o čia nauji žmonės. Šitoje erdvėje pranašumas partijų atžvilgiu“, – kaip būrė komandą, atskleidė politikas.
Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO ir iš redakcijos archyvo.: Konservatoriai kandidatų sąrašo lyderį rinkosi iš dviejų pretendentų – V. Džiugelio (kairėje) ir S. Kakčio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto