Koronavirusas keičia ir medžioklių organizavimą, ir medžiotojų elgesį jose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šventojo Huberto dieną rajono medžiotojai šiemet paminėjo kitaip nei įprasta. Varomųjų medžioklių sezonas tampa išskirtinis dėl koronaviruso plėtros.

Lapkričio 3-iąją nuo seno minima Šv. Huberto – medžiotojų globėjo – diena – tądien prasidėdavo medžioklės sezonas. Pagonių lietuvių medžioklės deivė buvo Medeinė, o įsigalėjus krikščionybei, medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis ir šis šventasis laikomas medžiotojų globėju.
Jau tapo tradicija, kad Šv. Huberto dieną rajono medžiotojai išskirdavo iš įprastų varomųjų medžioklių – prieš medžioklę būrelių nariai vykdavo su ginklais į bažnyčią, kur būdavo laikomos mišios. Šiais metais medžioklės vyko visame Mažeikių rajone, tačiau mišių atsisakyta.
„Vienas iš karantino režimo reikalavimų – draudimas organizuoti bet kokius renginius ir susibūrimus atvirose ir uždarose erdvėse. Medžioklė yra ne renginys, o ūkinė veikla, todėl mes privalome laikytis tik pagrindinių reikalavimų: vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais žmonėmis, dėvėti apsaugos priemones, laikytis didesnio nei 2 metrų atstumo nuo kito žmogaus, bendrauti su juo ne ilgiau kaip 15 minučių, būtinai laikytis asmens higienos“, – sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto