Koronaviruso infekcija vis labiau įsisuka į ugdymo įstaigas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kol kas mūsų rajone COVID-19 omikron atmainos nenustatyta, įtarimai dėl jos sudaro tik vieną procentą visų atvejų. Tačiau, epidemiologų teigimu, nusiraminti nereikėtų – Mažeikių rajono gyventojų sergamumo COVID-19 situacija – prasčiausia visoje apskrityje.

Pereina į nuotolinį ugdymą

Ypač daug nerimo kelia tai, kad COVID-19 infekcija vis labiau braunasi į ugdymo įstaigas. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus pastebėjimu, per savaitę net devynis kartus padaugėjo izoliacijoje esančių mokinių, keturis – sergančių.
Penktadienio duomenimis, izoliacijoje yra netoli šimto mokinių, serga šiek tiek daugiau nei keturiasdešimt. Kelios klasės šią savaitę jau pradėjo dirbti nuotoliniu būdu, nes į jas nebeatėjo daugiau kaip pusė mokinių.
COVID-19 liga serga pora įstaigos vadovų, trys pavaduotojai, aštuoni mokytojai, keturi aptarnaujančio personalo darbuotojai. A. Stonkaus teigimu, situacija kasdien prastėja.

Būtina testuoti ir darželių darbuotojus

Antradienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo aptarta situacija dėl COVID-19 plitimo, nuo pirmadienio įsigalioję pasikeitimai, susiję su pandemijos valdymu, kylančios problemos ir kt. klausimai.
Posėdyje dalyvavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento vadovė Giedrė Ligeikienė ir Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė atkreipė Savivaldybės administracijos atstovų dėmesį į būtinybę testuoti ne tik mokyklų, bet ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojus.
Išsakytos baimės, kad švietimo įstaigų ugdymo procesą gali paralyžiuoti ne tik koronaviruso infekcija, bet ir naujos izoliacijos taisyklės, – izoliuotis privaloma visiems, kurie su sergančiu asmeniu buvo uždaroje patalpoje ilgiau nei keturias valandas ir kontaktavo mažesniu nei metro atstumu. Ikimokyklinių įstaigų darbuotojai patenka į šią rizikos grupę, tad, įsisukus koronaviruso infekcijai, neliktų kam dirbti.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Koronaviruso infekcija vis labiau įsisuka į ugdymo įstaigas”

  1. gR parašė:

    Kodel netestuoja darbuotoju mokyklose, o reikalauja patiems pirktis kaukes ir testus. Savivaldybems yra skiriami pinigai aprupinti ZMONES KAUKEMIS IR TESTAIS.

  2. G parašė:

    Svarbu, kad tik pasalpiniai gautų kur paėst ir motkėm paciom prižiutet nereiketų savo benkartų. Seniai karantina skelbt reikia. laukia stonkus kol partija nurodys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto