Policijoje aktyvinama pareigūnų darbą kontroliuojančių grupių veikla, prie vairo sulaikomus neblaivius pareigūnus už vardo diskreditavimą ketinama be gailesčio atleisti iš tarnybos.
Pernai tarnybos rajono policijoje dėl šios priežasties neteko vienas pareigūnas.
Kontrolė stiprėja
Praėjusį savaitgalį šalyje sulaikyti trys policijos pareigūnai, kurie atsisakė tikrintis blaivumą, taip sukeldami įtarimus, kad neblaivūs sėdo prie vairo. Ketvirtadienį Zarasų rajone avariją sukėlė „Audi 100“. Netoli avarijos vietos aptikus stovint šį automobilį, ant galinės sėdynės sėdėjęs policijos pareigūnas (buvo neuniformuotas ir ne darbo metu) blaivumą tikrintis atsisakė.
Nuo ketvirtadienio visos šalies mastu stiprinama kontrolės grupių veikla. Jos bus atleistos nuo kasdienio patruliavimo ir tikrins pareigūnų blaivumą, važinėjant asmeninėmis transporto priemonėmis ne tarnybos metu, taip pat vykdys netikėtus dirbančių pareigūnų patikrinimus. Netikėtus patikrinimus privalės organizuoti rajonų policijos įstaigų viršininkai ir patys juose dalyvauti.
Nuo praėjusių metų balandžio įkurtos grupės pernai patikrinti sustabdė 157 asmeninius pareigūnų vairuojamus automobilius bei 33 ekipažus. Sulaikytas vienas neblaivus pareigūnas, nustatyti trys kelių eismo taisyklių pažeidėjai.
Kaip informavo šalies policijos departamentas, per praėjusius metus iš viso nustatyti 22 pareigūnai, kurie automobilius vairavo neblaivūs, girti sukėlė eismo įvykius ar atsisakė tikrintis blaivumą. Visi jie atleisti iš vidaus tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą, dar šeši atleisti už užpernai padarytus nusižengimus (2010 metais prie vairo buvo sulaikyti 37 neblaivūs pareigūnai).
Per metus – po vieną pareigūną
Mažeikių rajono policijos komisariate pernai buvo sudaryta komisija iš administracijos atstovų, kuri surengė keturis patikrinimus.
„Tikrinome, ar tvarkingais automobiliais į tarnybą atvyksta pareigūnai. Neblaivių pareigūnų nenustatyta, tik vienas praktikantas buvo baustas, nes buvo pasibaigęs jo transporto priemonės techninės apžiūros galiojimo terminas. Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate papildomai sudarytos trys kontrolės grupės, jos netikėtai atvyksta tikrinti į Mažeikius, mes važiuojame į Plungę ar Rietavą“, – spasakojo Mažeikių policijos komisariato viršininkas Aurijus Jusys.
Pernai liepą gyventojai pranešė, kad Laižuvoje prie mašinos vairo neblaivus pastebėtas vietos įgaliotinis. Atvykus jo tiesioginiam viršininkui, pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, o tai prilyginama sunkiam girtumui. Pareigūnas buvo atleistas iš vidaus reikalų tarnybos.
Per ankstesnius dvejus metus su tarnyba Mažeikių policijos komisariate taip pat turėjo atsisveikinti areštinės pareigūnas bei patrulių būrio policininkas.
„Visi pareigūnai yra supažindinti su generalinio komisaro įsakymu, pasekmės jiems paaiškintos, susipažinę su dokumentu jie pasirašė. Apie tai primenama ir per mokymus ar paaiškėjus tokiems faktams kituose šalies komisariatuose. Pareigūnai žino: nusižengus nuo atleidimo iš tarnybos negelbės nei darbo stažas, nei nuopelnai, nei pavyzdinis darbas. Atleidus iš tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo buvęs pareigūnas netenka visų numatytų socialinių garantijų“, – akcentavo komisariato viršininkas.
Vyksta patikrinimai
Tokia pat tvarka galioja ir Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.
„Bent kartą per savaitę vakarinius ar naktinius patikrinimus tarnyboje atliekame mes, jos vadovai. Telšių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje taip pat yra sudaryta grupė, kuri tikrinti užgriūva netikėtai. Po visas šalies priešgaisrines gelbėjimo tarnybas važinėja ir speciali grupė iš šalies priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, ji taip pat tikrina pareigūnų pasirengimą bei blaivumą“, – apie griežtą kontrolę kalbėjo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Ir šioje tarnyboje pasirodymas neblaiviam ar avarija, jei ugniagesys buvo išgėręs, lemia vienodą sprendimą – atleidimą iš tarnybos su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.
Per praėjusius trejus metus tokių atvejų Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje neužfiksuota.