Krakiškiai dėl antenų pasiryžę skųstis prokuratūrai

Krakių bendruomenė reikalauja nuo vandens bokšto nuimti mobiliojo ryšio antenas. Jeigu pagalbos nesulauks, bendruomenė pasiryžusi kreiptis į prokuratūrą.


PAJUTO
NEIGIAMĄ POVEIKĮ
„Santarvėje“ jau buvo rašyta, kad Krakių gyventojai sukilo dėl mobiliojo ryšio antenų, išdygusių ant gyvenvietės vandens bokšto. Žmonės skundžiasi, kad per metus laiko jau spėję pajusti neigiamą antenų poveikį.
Gyventojai teigė, kad paūmėję negalavimai, ėmę plikti paukščiai, vištos nustojo dėjusios kiaušinius. Gyventojai jaudinasi ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo vaikų.
Vos už 150 metrų nuo vandens bokšto gyvenanti Savivaldybės Tarybos narė Judyta Čejauskienė guodėsi, jog dėl kaimynystės pablogėjusi jos sūnaus sveikata.
ŽMONIŲ
NEATSIKLAUSTA
Į kovą su antenomis įsijungė ne tik J. Čejauskienė, bet ir kaimo bendruomenė. Jos pirmininkas Albinas Ziemelis pagalbos kreipėsi į rajono valdžią.
Gauti atsakymai krakiškių netenkino. „Santarvei“ bendruomenės pirmininkas sakė nusivylęs valdžios nenoru spręsti eilinių žmonių problemas.
Praėjusią savaitę vykusiame Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komiteto posėdyje dar kartą buvo aptarta krakiškių problema. Posėdyje dalyvavo ir Krakių atstovai: bendruomenės pirmininkas A. Ziemelis ir J. Čejauskienė. Krakiškiai akcentavo, kad, į gyvenvietę įsileidžiant antenas, buvo pažeistas viešasis interesas.
Tarybos narė informavo, kad jai pagelbėti pažadėjo šalyje žinoma advokatų kontora. Ginant bendruomenės interesus neatmetama galimybė kreiptis į prokuratūrą.
NURAMINTI NEPAVYKO
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis prisipažino, kad jeigu būtų žinojęs, jog tokia bus gyventojų reakcija, nebūtų antenų įsileidęs.
Jis bandė nuraminti gyventojus: esą bokštas jau kelerius metus nenaudojamas, vanduo tiekiamas iš gręžinių.
Komiteto pirmininkas Antanas Tenys supažindino su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriaus elektroninio ir magnetinio lauko stiprumo matavimo rezultatais, kurie buvo atlikti balandžio viduryje – tik tada, kai kilo gyventojų nepasitenkinimas. Nustatyta, kad spinduliavimas dešimt kartų mažesnis negu leidžia norma.
Bendruomenės pirmininkas A. Ziemelis suabejojo matavimais, nes vadovaujamasi bene dešimties metų senumo Higienos norma.
AIŠKINSIS TEISĖS AKTUS
P. Trakinis teigė neturįs pagrindo nutraukti sutarties su antenų savininku „Omnitel“. Jis net sutiktų apmokėti nepriklausomiems ekspertams, jeigu būtų įrodytas neigiamas poveikis ir atsirastų galimybė nutraukti sutartį.
Komiteto pirmininkas A. Tenys pastebėjo, esą galbūt įmonė „Mažeikių vandenys“, suteikdama vandens bokštą vienam mobiliojo ryšio tiekėjui, pažeidė kitų teises, t. y. Konkurencijos įstatymą. Tačiau, anot jo, nuimti antenas reikia teisėtai, įstatymiškai, kad nekiltų papildomų problemų.
Tam pritarė ir Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Antanas Naujokas. Nutarta, kad Savivaldybės juristai išsamiai išnagrinės situaciją, turimus dokumentus ir teisės aktus ir išsiaiškins, kokios yra galimybės atsisakyti ant vandens bokštų esančių antenų.
Tokios antenos „puošia“ ne vieną rajono vandentiekio bokštą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Antenos „puošia“ ne vieną vandentiekio bokštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto