Krakių mokykla įgijo tyrinėjančios mokyklos statusą

Pagrindinis dalyvavimo projekte tikslas – motyvuoti mokinius mokytis, – sakė direktorė Emilija Bučienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Krakių pagrindinė mokykla paskelbta tyrinėjančia mokykla. Ji tapo pirmąja rajono švietimo įstaiga, dalyvausiančia „Kūrybinių partnerysčių“ programoje.
Atrinktose mokyklose mokytojai, mokiniai bei kūrėjai kartu kurs ir įgyvendins unikalius, mokyklos poreikius atitinkančius kūrybiško mokymosi projektus.

Tikslas – motyvuoti mokinius

Nacionalinėje mokyklų atrankoje į vieną vietą pretendavo nuo 3 iki 5 mokyklų. Iš 135 mokyklų trijose kategorijose buvo atrinkta beveik pusšimtis projekto dalyvių. Iš trijų paraišką pateikusių Mažeikių rajono mokyklų, pateko vienintelė – Krakių pagrindinė.
Švietimo įstaigos direktorė Emilija Bučienė „Santarvei“ sakė, kad pagrindinis dalyvavimo projekte tikslas – motyvuoti mokinius mokytis.
„Ši problema tvyro visoje Lietuvoje – vaikai nenori mokytis. Nors mūsų mokykloje kūrybiškumas niekada nebuvo apleistas, mes esame garsūs savo popamokine veikla, renginiais. Tačiau laimėjus šį projektą, kūrybingumas bus įtrauktas į ugdymo procesą. Galbūt sulauksime kokių naujų priemonių, o gal atvažiuos koks žymus žmogus, kuris padės mokytojams vesti pamokas,“ – apie galimą projekto naudą kalbėjo direktorė.

Atvyks „kūrybos agentai“

Kad atrinktos mokyklos sulauks pagalbos iš šono, tvirtina ir „Kūrybinių partnerysčių“ organizatoriai.
Projekto vadovės Mildos Laužikaitės teigimu, netrukus į atrinktas mokyklas ateis dirbti kūrėjai, atliksiantys kūrybos agentų vaidmenį. Kūrybos agentai – tai kūrybinio sektoriaus atstovai, specialiai parengti dirbti su mokyklomis. Daugelis jų – aktyvūs kūrėjai, kurie tiki, kad mokymasis gali būti prasmingas ir įdomus.
Pagrindinis kūrybos agentų tikslas – bendradarbiauti su mokykla, skatinant diskutuoti, ginčytis, eksperimentuoti ir vertinti. Jie padės mokykloms apsibrėžti mokyklos poreikius, išplėtoti ir įgyvendinti kūrybiško mokymosi projektą, analizuoti ir vertinti gautus rezultatus. Šio bendradarbiavimo tarp kūrėjų, mokytojų ir mokinių tikslas – atskleisti mokinių kūrybingumą ir įkvėpti juos mokytis tais būdais, kurie jiems tinka labiausiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto