Krašto kultūros premija – Antanui Dargiui

Antanas DARGIS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet Mažeikių krašto kultūros premija už ilgametę muzikinę, kultūrinę ir švietėjišką veiklą bus įteikta muzikos studijos „Sekmadienis“ vadovui Antanui Dargiui.

Žinomas už rajono ribų

Tokį sprendimą priėmė prie rajono Savivaldybės įsteigta devynių asmenų vertinimo komisija Mažeikių krašto kultūros premijai gauti. Šiai  komisijai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius.
Iš viso komisija gavo keturis pasiūlymus-rekomendacijas: dvi už prodiuserį A. Dargį ir tiek pat už klubo „Mano namai“ vadovą, tautodailininką Praną Tolišių.
Komisijos posėdžio sekretorė Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė sakė, kad komisijai nelengva buvo apsispręsti, kadangi abu žmonės mažeikiškiams labai gerai žinomi.
„Balsavimo rezultatus gal labiau nulėmė tai, kad Antanas Dargis daugiau žinomas už Mažeikių ribų, jis pasižymėjęs žmogus Lietuvos estrados pasaulyje, užauginęs ne vieną estrados žvaigždę, o Pranas Tolišius geriau žinomas tik Mažeikiuose“, – samprotavo R. Končiutė.
Už A. Dargį balsavo aštuoni (trys telefonu), už P. Tolišių – du komisijos nariai.

Premija – „vyriška“

Ši Mažeikių krašto kultūros premija jau dešimtoji: pirmoji 2002 metais įteikta Mažeikių kultūros centro direktorei Kristai Kinčienei, pastaroji – Mažeikių choreografijos mokyklos mokytojui, muzikinio skyriaus vedėjui, šou grupės „Lietutis“ vadovui Algirdui Grinkevičiui.
Beje, taip jau susiklostė, kad ši premija – labiau „vyriška“: be K. Kinčienės, 2004 metais ją yra pelniusi Choreografijos mokyklos direktorė, tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovė Jolanta Tendienė.
Premijos dydis – 5 tūkstančiai litų.

7 Atsakymai į “Krašto kultūros premija – Antanui Dargiui”

 1. Agnė parašė:

  Vadovas šito vertas !!! :)*

 2. Saulius parašė:

  Dekou Anana,
  daryk savo darb,kork,sekmes.
  Dar padarysi daug geru projektu,as tekiu.

 3. Vykinta parašė:

  Labai AČIŪ. Tai tikrai nuoširdus, malonus, kūrybiškas bei puikus žmogus.

 4. Buvęs mokinys parašė:

  Priekaištų gerbiamam Mokytojui turiu tiik tiek, kad už choro nelankymą rašydavo dvejetus. Dabar suprantu, kad tais laikais reikėjo chorus turėti visose mokyklose, tad kaip kitaip su mumis, nenaudėliais, reikėjo kovoti? Dabar suprantu, kad Mokytojas iš mūsų norėjo bent šiokius tokius dainininkus padaryti. Padarė: baliuškose visada pirmas dainą užvedu. Ačiū Jums, Mokytojau.

 5. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Oi, labai griežtas muzikos mokytojas buvo, nemažai kuolų pripildavo Mažeikių pirmoje vidurinėje mokykloje kažkada nenaudėliams rusų okupacijos laikais, ypač Münhausen’ui, bet nieko – atleidau. Vėliau supratau, kad labai teisingai šis garbus vyras elgėsi. Be beržinės košės ar gero tėvo diržo, ar griežto mokytojo, tokio kaip ponas Antanas, žmogumi netapsi ir šapalų Ventoje nepagausi. O šiaip superinis žmogus, tikras eruditas ir labai išsilavinęs miesto šviesuolis. Mažeikiai gali didžiuotis tokia asmenybe. Tai ne koks ten burokinis draugas Giedroicas, visiškai išplovęs nemažai daliai mažeikiškių smegenines ir taip nuvaręs Mažeikius į bankrotą.

 6. Randas parašė:

  Puiku,senai reikėjo įvertinti šitą garbingą žmogų.

 7. Sveikinu parašė:

  pagaliau šis žmogus bus įvertintas bent tiek. Sekdavau tuos laureatų apdovanojimus, bet kai kuriais tikrai abejojau. O Antanas Dargis tiek išugdė gerų, visiems žinomų dainininkų: per jo rankas praėjo Jūratė Miliauskaitė, Asta Pilypaitė, tas pats Romas Dambrauskas, „Sekmadienyje“ dainavo Gintarė Karaliūnaitė, Tomjas Augulis. Jaunas žvaigždes Antanas augina ir dabar. Nepailstantis, savo darbui atsidavęs fanatas – tik taip galiu pasakyti apie šį žmogų. Sėkmės tau, Antanai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto