Krašto kultūros premija – Jelenai Legenzovienei

Jelena Legenzovienė

Penktadienį vyksiančiame posėdyje rajono Savivaldybės tarybos nariai turės balsuoti už kandidatą 2013 metų Mažeikių krašto kultūros premijai gauti – komisijos nutarimu jos nusipelnė Choreografijos mokyklos mokytoja ekspertė J. Legenzovienė.

Penkios kandidatūros

Savivaldybės tarybos patvirtintai komisijai, kurios pirmininkė Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, praėjusių metų Krašto kultūros premijai gauti buvo pateiktos penkios kandidatūros: kraštotyrininkas Bronius Kerys, kalviai Algirdas Stankus ir jo mokinys Virgilijus Mikuckis, muzikas Jonas Vaišvila ir Mažeikių choreografijos mokyklos mokytoja ekspertė J. Legenzovienė.
Komisijos darbe dalyvavę Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Savivaldybės kultūros ir meno tarybos pirmininkas Paulius Mylė bei Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas išsakė savo nuomonę apie pasiūlytus kandidatus ir atviru balsavimu daugiausiai – 3 balsus skyrė J. Legenzovienei, po vieną balsą gavo kalviai A. Stankus ir jo mokinys V. Mikuckis.

Garsina ne tik Mažeikius

Choreografė J. Legenzovienė daugelį metų dirba Choreografijos mokykloje, į gyvenimą yra išleidusi ne vieną šokėjų kartą, o jos vadovaujama modernaus šokio studija „Niuansas“ ne kartą yra tapusi įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtoja ir laureate, tad kolektyvas garsina ne tik Mažeikių kraštą, bet ir Lietuvą už jos ribų. Būtent toks yra vienas iš reikalavimų skiriant Mažeikių krašto kultūros premiją.
Jos laureatas apdovanojamas 5 tūkstančių litų pinigine premija, Mažeikių rajono savivaldybės padėkos raštu, įrašomas į Krašto kultūros premijos laureatų knygą.
Premija J. Legenzovienei bus įteikta Žemaičių dūdų šventės metu – birželio 6 dieną Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre.

Premija – dvyliktoji

Mažeikių krašto kultūros premija šiemet bus įteikta jau dvyliktąjį kartą: pirmoji jos laureatė buvo  Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė, premijos nusipelniusi 2002 metais. Tarp laureatų – devyni vyrai ir dvi moterys: be K. Kinčienės, ji skirta Choreografijos mokyklos direktorei, tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovei Jolantai Tendienei.
Premija praėjusiais metais buvo įteikta Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojui ekspertui Martynui Januškai.
Redakcijos archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto