Krašto kultūros premija – pedagogui

„Santarvės“ archyvo nuotr.

Už kultūrinę ir švietėjišką veiklą 2014 metų Mažeikių krašto kultūros premiją pasiūlyta įteikti  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos biologijos mokytojui metodininkui, folklorinio ansamblio „Alksna“ įkūrėjui ir vadovui Algirdui Vilkui. Tokį komisijos sprendimą dar turės patvirtinti rajono Savivaldybės taryba.
Sprendimą siūlyti tvirtinti A. Vilko kandidatūrą šešių narių komisija priėmė vienbalsiai.

Nuveikęs daug darbų

Krašto kultūros premijos pretendentu gali būti kiekvienas Mažeikių krašto gyventojas arba iš šio krašto kilęs asmuo, ieškantis ir įgyvendinantis naujas, originalias kūrybos ir kultūrinės veiklos formas, puoselėjantis ir propaguojantis krašto etnokultūrą, dirbantis kultūrinį švietėjišką darbą, aktyviai dalyvaujantis krašto visuomeninėje kultūrinėje veikloje.
A. Vilkas yra Savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Alksna“ įkūrėjas, vadovas ir dalyvis, vienas jo reikšmingiausių darbų – virtuali „Mažeikių krašto enciklopedija“, kuri neturi analogų Lietuvoje, jis yra išleidęs Krakių enciklopedinį žodyną, neatsisako visuomeninio darbo, jo veikla išskirtinė ir labai reikšminga Mažeikių rajonui. A. Vilko kandidatūrą Mažeikių krašto  kultūros premijai gauti pasiūlė Mažeikių muziejus, Merkelio Račkausko gimnazija, Švietimo skyrius, Savivaldybės kultūros centras, Kultūros paveldo departamento Telšių skyrius, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas istorikas Povilas Šverebas.

Trys kandidatai

Vertinimo komisijai Mažeikių krašto kultūros premijai gauti iš viso pristatytos trys kandidatūros: be  A. Vilko, tai buvo Sedos kultūros centro direktorius, folkloro ansamblio „Rėmolee“ vadovas Gintautas Griškėnas bei Mažeikiuose gimęs poetas, vertėjas Algimantas Mikuta.
„Visi šie pretendentai – nusipelnę, iškilūs ir daug Mažeikių kraštui padarę žmonės, tačiau iš jų reikėjo išrinkti tik vieną“, – teigė vertinimo komisijos pirmininkė, Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.
Komisijos narė Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė pastebėjo, kad A. Mikuta – žinomas poetas, bet pastaruoju metu pasigedo jo veiklos mūsų krašte.
Kitas pretendentas – G. Griškėnas savo kantriu, kūrybingu darbu yra daug padaręs puoselėjant žemaičių krašto etninę kultūrą ir tautinį identitetą, tad jam Vasario 16-ąją įteikta Savivaldybės nominacija „2014 metų kultūros šviesulys“.

Dvyliktoji premija

Mažeikių krašto kultūros premija yra 1448 eurai. Šiemet bus apdovanotas dvyliktasis nominantas. Praėjusiais metais šis garbingas apdovanojimas atiteko Choreografijos mokyklos mokytojai ekspertei, modernaus šokio kolektyvo „Niuansas“ vadovei Jelenai Legenzovienei. Šią premiją yra gavusios dar dvi moterys – pirmoji šios premijos laureatė – Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė bei Choreografijos mokyklos direktorė, tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ vadovė Jolanta Tendienė.
Mažeikių krašto kultūros premija A. Vilkui tradiciškai bus įteikta Mažeikių miesto šventės metu birželio 5-ąją.

2 Atsakymai į “Krašto kultūros premija – pedagogui”

  1. Raimis parašė:

    Pritariame pasiūlymui. Tai labai nusipelnęs savo kraštui kuklus žmogus. Sveikiname!

  2. qwerty parašė:

    Tikrai teisingas sprendimas! Pritariu ir sveikinu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto