Kretingiškiui verslininkui politikai buvo dosnūs

Mažeikių ligoninė dėl ligonių maitinimo jau pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Kretingos maistas“. Rajono politikai kretingiškiui verslininkui dešimčiai metų sutiko nemokamai išnuomoti ligoninės maisto ruošimo bloko patalpas. Vyriausybės atstovas Telšių apskričiai Algimantas Čepys abejoja, ar šis labdaringas sprendimas neprieštarauja įstatymams. MAITINIMAS – NE SAVIVALDYBĖS PASLAUGA
A. Čepys „Santarvei“ paaiškino, kad pagal Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymo nuostatas panaudos pagrindais perduoti turtą galima tik įmonėms, įstaigoms, vykdančioms valstybės arba savivaldybių funkcijas. Anot jo, ligonių maitinimas tokiai grupei nepriklauso. „Ši sritis verslo“, – reziumavo pašnekovas.
Vyriausybės atstovo institucija gauna visus Savivaldybės tarybos sprendimus. A. Čepys mano, kad dėl mažeikiškių sprendimo jam gali tekti kreiptis į aukštesnes instancijas.

AIŠKAUS ATSAKYMO NESULAUKĖ
Sprendimo projektą dėl patalpų neatlygintinai perdavimo „Kretingos maistui“ rengė Savivaldybės administracijos turto valdymo skyrius. Jo vedėjas Juozas Sperauskas, Tarybos posėdyje pristatydamas projektą, teigė, kad trūksta poįstatyminių aktų, todėl ir anksčiau dėl turto nuomos pagal panaudos sutartį yra kilę neaiškumų.
Savivaldybės administracija dėl kai kurių nuostatų išaiškinimo pernai kreipėsi į Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijas.
„Aplinkos ministerijos atsakymas labai nekonkretus, o iš Vidaus reikalų ministerijos išaiškinimo supratome, kad tada, kai teikiamos paslaugos, kurias finansuoja Ligonių kasa, nedraudžiama patalpas nuomoti pagal panaudos sutartį“, – sakė J. Sperauskas ir padėjo politikams apsispręsti balsuoti „už“.

DĖL MAITINIMO NESIAIŠKINO
Savivaldybės administracija į aukštesnes instancijas dėl įstatymo išaiškinimo kreipėsi po to, kai išnuomoti patalpas neatlygintinai panoro privačiai dirbantys medikai.
Sveikatos priežiūra priskiriama savivaldybių funkcijoms. Įstatymas neprieštarauja, kad savivaldybių turtas gali būti perduotas pagal panaudą šioms funkcijoms vykdyti. Šia teise pasinaudoti gali ne tik valstybės ar savivaldybių, bet ir kitos įmonės, dėl šios funkcijos teikimo sudariusios sutartį su Ligonių kasa. Tai akcentuojama Vidaus reikalų ministerijos atsakyme.
J. Sperauskas „Santarvei“ neneigė, kad dėl patalpų suteikimo pagal panaudos sutartį ligonių maitinimo paslaugas teiksiančiai bendrovei „Kretingos maistas“ į aukštesnes instancijas nesikreipta.
„Ligonių maitinimas yra gydymo visumos elementas. Šioms paslaugoms pinigus skiria Ligonių kasa. Manau, kad Taryba savo sprendimu nenusižengė įstatymui“, – samprotavo J. Sperauskas.
Sprendimo projektą derinęs Savivaldybės juridinės tarnybos vyriausiasis specialistas Audrius Kaulinis taip pat neįžvelgė nieko blogo. „Jeigu sprendimas prieštaraus įstatymui, atitinkamų veiksmų imsis Vyriausybės atstovas“, – „Santarvei“ atkirto pašnekovas. (Mažeikiškiai rūpinasi, kad A. Čepiui darbo nepritrūktų? – B.R.).

DIDELIŲ DISKUSIJŲ NEKILO
Pagal panaudos sutartį kretingiškiui verslininkui turėtų būti perduotos ne tik 210 kvadratinių metrų patalpos, bet ir ilgalaikis turtas (elektros katilai, šaldytuvas, šaldymo spinta, kitos priemonės), kurio likutinė vertė tik šiek tiek didesnė negu 3 tūkst. litų.
„Jeigu likutinė vertė tokia maža, tai galbūt reikėtų verslininkui pasiūlyti įsigyti šį turtą“, – teigė Tarybos narys Vytautas Prialgauskas.
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis su tuo nesutiko. „Jeigu „Kretingos maistas“ pasitrauktų, tai su visu turtu“, – argumentavo jis.
Tarybos narys Zenonas Ramonas pastebėjo, kad panaudos sutartyje nėra numatyta, kas remontuos ir išlaikys patalpas. Turto valdymo skyriaus vedėjas J. Sperauskas paaiškino, kad tai bus aptarta pasirašant sutartį, perdavimo ir priėmimo aktą.
Z. Ramoną domino ir tai, kiek „Kretingos maistas“ investuos į patalpų remontą, įrangos atnaujinimą.
Laikinai ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas einantis Gintaras Berenis paaiškino, kad investicijų iš anksto numatyti neįmanoma. Anot jo, paslaugos tiekėjas įsipareigojo sutvarkyti tikrintojų keliamus reikalavimus, tai ir lemsią investicijų dydį.

PASIGEDO PROJEKTO
G. Berenis Tarybos narius informavo, kad „Kretingos maistas“ ligonius turėtų pradėti maitinti nuo gruodžio 1 dienos. Tą patį vakar jis pakartojo „Santarvei“.
Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra tuo abejoja. Maistą ruošti gali tik veterinarinį patvirtinimą turinti įmonė. Kretingiškis verslininkas turėtų tarnybai pateikti derinti patalpų įrengimo projektą. Iki šiol tokio projekto nematė nei Z. Sumbra, nei Visuomenės sveikatos centras.

VERSLININKAS
TRAGEDIJOS NEĮŽVELGĖ
UAB „Kretingos maistas“ direktorius Irmantas Norkus vakar su Savivaldybės administracijos direktoriumi Broniu Kryžiumi turėjo pasirašyti panaudos sutartį bei turto perdavimo ir priėmimo aktą. Verslininkas, iš „Santarvės“ sužinojęs, kad Vyriausybės atstovui kilo abejonių dėl jam neatlygintinai suteiktų patalpų, reagavo ramiai.
„Tai nieko nekeičia. Jeigu reikės mokėti už patalpų nuomą, tektų padidinti maitinimo įkainį“, – teigė kretingiškis.
Verslininkas nenorėjo įvardyti, kiek investicijų jam reikės, tačiau patikino, kad stengsis įvykdyti visus Maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus reikalavimus.
„Kol kas ligoninės patalpose aš nieko negaliu daryti, tesu svečias. Jeigu su Savivaldybės administracija šiandien bus pasirašyta panaudos sutartis, trečiadienį tapsiu šeimininku“, – vakar „Santarvei“ sakė verslininkas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto