Kūčios ir Kalėdos – su nauju Betliejumi

Betliejus bažnyčioje pastatytas iš mažeikiškių suaukotų lėšų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią Kūčių vakarą atėję tikintieji išvydo naują prakartėlę.
Iš Lenkijos į Mažeikius atkeliavusiam Betliejui aukojo ir patys tikintieji: taip jie turėjo progos savo širdyse pasistatyti dvasios Betliejų.

Dešimties figūrų Jėzaus Kristaus gimimą ir jį pasveikinti atėjusius lankytojus vaizduojančią sceną Liublino religinių reikmenų parodoje aptiko, nupirko ir parvežimu į Mažeikius rūpinosi Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas, Mažeikių dekanas Zenonas Degutis.
Jo žodžiais, ši bažnyčią papuošusi naujovė nėra vienetinis darbas, nes tada Betliejaus kaina būtų sunkiai prieinama: tai tiesiog meistrų sukurtos ir išlietos figūros.
Aukos šiam Betliejui praėjusią savaitę bažnyčioje buvo renkamos labdaros vakare „Sukurk savo Betliejų“.
Dekanas Z. Degutis „Santarvei“ sakė buvęs maloniai nustebintas, kad mažeikiškiai taip dosniai aukojo, suprasdami šios aukos svarbą.
„Šiuo labdaros vakaru tikinčiuosius norėjosi sutelkti bendruomeniškumui: tai pas mus kol kas tik gležnas daigelis, iš kurio vėliau išdygsta pilietiškumas ir patriotizmas. Tik dirbant drauge su bendruomene, su daugeliu rankų galima lengvai nuveikti ir didelius darbus“, – „Santarvei“ kalbėjo dekanas.
Jis džiaugėsi, kad į bažnyčią pavyksta pritraukti vis daugiau iniciatyvių žmonių, kurie savo pavyzdžiu, darbais sutelkia dar didesnę bendruomenę.
„Taip pamažu, po truputį mes statome ne tik fizinį, bet ir dvasinį Betliejų“, – teigė kunigas Z. Degutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto