Kultūros centrams – naujas „egzaminų“ maratonas?

Valdžios atstovai vienus kultūros centrų vadovus gyrė, kitiems išsakė ir pastabų. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Prieš porą metų rajono kultūros centrų veikla buvo sulaukusi politikų filtro: dirbo komisija, veiklą aptarinėjo Savivaldybės tarybos komitetai, įžvelgta daug bėdų, žadėtos reformos, tačiau viskas liko taip, kaip buvę.
Panašu, kad ir šios kadencijos valdžia nusitaikiusi peržiūrėti kultūros centrų ir jų padalinių veiklą, etatus. Bent tokios mintys nuskambėjo Savivaldybės ir kultūros centrų vadovų susitikime.

Pareiškė norą prisistatyti

Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė „Santarvei“ teigė, kad susitikimo paprašė patys centrų vadovai. Naujajai valdžiai jie norėjo papasakoti apie savo veiklą, pasidalyti informacija apie nuveiktus darbais, nebuvę tikslo kalbėti apie problemas, finansus.
„Idėja prašytis audiencijos kilo ne dėl to, kad norėta guostis. Mintis buvo tiesiog prisistatyti savo veiklą ir galbūt vieną kitą problemą paminėti“, – per susitikimą į valdžios atstovus kreipėsi A. Rupkutė.
Po susitikimo vedėja „Santarvei“ džiaugėsi, kad pasikeista nuomonėmis, savivaldos atstovai išgirdo apie naujas edukacines programas.
„Jeigu būtų kalbėta apie problemas, spręsti finansiniai dalykai, tada būtų galima žiūrėti į naudą. Čia buvo tik prisistatymas“, – taip susitikimą apibūdino vedėja.

Problemų aplenkti nepavyko

Susitikime dalyvavo ir kaimų, ir Mažeikių kultūros centro vadovai. Iš tikrųjų šių įstaigų direktoriai kaip per gerai išmoktą pamoką valdžios atstovams vardijo saviveiklinius kolektyvus, gyrėsi nuveiktais darbais, pasakojo apie sukurtas tradicijas, kai kurie net tiksliai suskaičiavo, kiek renginių organizavę. Problemų lyg nebūtų.
Tačiau apie kai kurių kultūros centrų problemas prakalbo Savivaldybės vadovai.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Kultūros centrams – naujas „egzaminų“ maratonas?”

 1. strateginis ir gudrus kultūros darbuotojų žingsnis,-matyt buvo patarėjų parašė:

  daugelis kultūros darbuotojų-verslininkai .Marš į privatų verslą, o nedrumst vandenį.Pasiūlymas kultūros ministerijai ,savivaldybių veiksnioms taryboms, administracijai:žymiai sumažinti kultūros centrų direktorių, pavaduotojų, jei yra ir kitų nereikalingų etatų, nes dabar net renginius veda samdytos ,, LT žvaigždės“,o vietos kultūros etatai: projektų vadovai ,renginių kuratoriai, koordinatoriai, menų vadovai lieka nuošalyje, gal konkursams skelbt bei imituoti veiklai.Tad pagrįstas klausimas kam tiek etatų?Taip pat siūlymas. Jei seniūnijose mažėja žmonių skaičius vienas centro kultūros vadovas kelioms mažesnėms seniūnijoms,pvzd.:Tirkšlių vadovauja ir koordinuoja veiklą aplink esančių Šerkšnėnų, Žemalės, Užlieknės ir t.t..Veiklos koncentravimas ir algų kėlimas likusiems dirbti profesionaliems kultūros darbuotojams.Kiti ,kaip minėjau marš groti, dainuoti į vestuves kitus renginius.Anksčiau ar vėliau taip turės būti ,kaip ir su mokyklomis.Paprasčiausiai nepatems biudžetai.
  P.S. Haiku:
  sunkus kultūros
  darbas,lengviau šeimas skirt.
  Einu jas skirti.

 2. Vaje parašė:

  Rupkute suvartotų promilių ataskaitos nepristate????????????

 3. Santarvei parašė:

  Padarykite žurnalistinį tyrimą, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja tokios Mažeikių a la kultūros išlaikymas.

 4. Patarimas parašė:

  Naikinkite visus tuos kultūros centrus. Tegul visą rajono kultūrinę veiklą koordinuoja vienas centras. Taškomi pinigai visų tų centrų biurokratams išlaikyti, o kultūros kaip nėra, taip nėra. Gal galite pasakyti, kur ji?

 5. Ar ne per daug? parašė:

  Toli dairytis nereikia; pastudijuokit Mažeikių savivaldybės kultūros centro darbuotojų etatus: ar ne per daug įvairiausių vadovų (kolektyvų vadovų tai neliečia, priešingai, stebiuosi, kad kai kurių mūsų rajoną garsinančių kolektyvų vadovai dirba tik 0.5 etato), kuratorių – negi jų veikla nesidubliuoja? Pasižiūrėjus tą sąrašą kyla mintis, kad kai kurie vadovai tikrina kitų vadovų darbą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto