Kultūros paveldo objektų restauracija įvertinta teigiamai

Pievėnų bažnyčios šventoriaus tvoros vartai jau buvo avarinės būklės, todėl, juos tvarkant ir norint ištiesinti, teko juos paramstyti. R. Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Spalio viduryje tvarkybos darbų priėmimo komisija apžiūrėjo ir įvertino šiais metais restauruotus kultūros paveldo objektus: šalia Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios esantį mūrinį koplytstulpį, Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios šventoriaus tvoros vartus ir Dauginių kaimo kapinių vartus.

Šiais metais buvo restauruotas ir šalia Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios esantis mūrinis koplytstulpis. R. Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Komisijai, sudarytai iš savivaldybės administracijos ir restauracijos darbus vykdžiusių įmonių bei kitų su minėtų objektų tvarkyba susijusių atstovų, vadovavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus vedėjas Antanas Eičas.
Mažeikių savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė „Santarvei“ sakė, kad komisija, atlikusi savo darbą, priekaištų nei rangovams, nei restauruotiems objektams neturėjo.
„Darbai buvo vykdomi pagal atestuotų projektuotojų parengtus projektus, ekspertų išvadas. Tvarkybos darbų ir remonto projektuose numatyta, kokie darbai turi būti atlikti, nurodytos medžiagos, spalvos, kiekiai. Visuose trijuose objektuose dirbo įmonių, turinčių didelę patirtį restauruojant bei remontuojant kultūros vertybes, specialistai“, – sakė R. Končiutė-Mačiulienė.
Specialistė sakėsi kiek labiau jaudinusis dėl Pievėnų bažnyčios šventoriaus tvoros vartų, kadangi ten reikėjo likviduoti avarinę grėsmę.
„Kelis kartus važiavau, stebėjau, kaip sekasi vartus ištiesinti, ir labai džiaugiuosi, kad viskas vyko sklandžiai, buvo dirbama profesionaliai, kruopščiai“, – kalbėjo R. Končiutė-Mačiulienė.
Visų trijų objektų renovacijos ir tvarkybos darbai atsiėjo per 18 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto