Neseniai kilo šurmulys dėl Švietimo ir mokslo ministerijos bandymo kūno kultūrą „nustumti į užribį“ – išbraukiant iš privalomųjų pamokų sąrašo.
Tokios pamokos moksleivių nėra itin mėgstamos. Tačiau rajono pedagogai pasisako už tai, kad kūno kultūros pamokos liktų privalomos ir nebūtų mažinamas valandų skaičius per savaitę, nes vaikų fizinis pasirengimas yra prastas.
Ketinimus paneigė
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela išplatino pranešimą spaudai apie Švietimo ir mokslo ministerijos ketinimus išbraukti kūno kultūros pamokas iš privalomų pamokų sąrašo.
„Ministerijos bandymas išbraukti kūno kultūros pamokas iš privalomų pamokų sąrašo yra absurdiškas ir žalingas. Jis visiškai prieštarauja vienai iš Kūno kultūros įstatymo nuostatų, kad kūno kultūros pamokos mokyklose privalomos ne mažiau kaip tris valandas per savaitę. Be to, tai užtraukia gėdą Lietuvai kitų šalių akivaizdoje, nes visose ES šalyse šie užsiėmimai privalomi, o ir likusiame pasaulyje, suvokiant kūno kultūros svarbą, nuolat kalbama apie didesnį sporto skatinimą švietimo srityje“, – kritikos negailėjo J. Požela.
Tuo tarpu žiniasklaidai susidomėjus ministerijos rengiamu ir savo svetainėje skelbiamu Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektu, jis buvo pakoreguotas ir kūno kultūros tarp laisvai pasirenkamųjų dalykų nebeliko. Netrukus suskubta visuomenę informuoti, jog žiniasklaidą esą pasiekė neteisingos interpretacijos apie rengiamo aprašo projektą.
Pasirengimas prastėja
Didesnis tyrimas apie Lietuvos moksleivių fizinį aktyvumą buvo atliktas prieš dešimtmetį. Atliktoje studijoje „Lietuvos didžiųjų miestų vidurinių mokyklų mokinių fizinio aktyvumo tyrimas“ nustatyta: tik 9,8 proc. mergaičių ir 18,6 proc. berniukų fizinis aktyvumas atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamas normas.
Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas „Santarvei“ sakė, jog jis esąs tik už tai, kad bendrojo lavinimo mokyklose kūno kultūros pamokos liktų privalomos ir nebūtų mažinamas valandų skaičius per savaitę.
„Kūno kultūros pamokos yra būtinos ir jų neturėtų būti mažiau, nei yra dabar. Vaikai mažai juda, bendras jų fizinis aktyvumas mažėja, situacija prastėja ir tai patvirtina įvairūs atliekami tyrimai“, – sakė pedagogas.
Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius taip pat teigė pastebintis silpnėjantį mokinių bendrą fizinį pasirengimą. Prie to prisideda tai, jog šiuolaikiniai vaikai daug laisvo laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, žiūrėdami televiziją, o ne sportuodami.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.
Pas Amerikonus kūno kultūra irgi privaloma, ir 4 kartus per savaitę jei ne daugiau, tai kodėl jie vistiek nutukę ir paliegę? Ne tame esmė, sportuoji, nesportuoji, daugiausia įtakos daro mityba. Aš manau, kad kūno kultūra pas mums per daug sudėtinga, mažai žaidimų, arba pratimai per daug dažnai kartojasi. Apskritai, mano manymu užtektų tik mankštos, prasitampymo, lengvų žaidimukų, o kas nori kačialintis, tai yra sporto klubai.
Sveikame kune, sveika siela :)))
Kuno kulturos pamoka turi buti privaloma, o mokytojai pavyzdziais mokiniams: jie privalo negerti, nerukyti, nevaikscioti nutuke ir panasiai. Tobulekite mokytojai kartu su mokiniais, lankykite seminarus, domekites naujovemis!!! As UZ siuolaikinius kuno kulturos mokytojus, pakaks tiems stagnatoriskiems mokytojams kavilioti pamokose!
kuno kultura butina, bet uz ja pazymiu rasyti nebutina, tik iskaita. o kas nenori sportuot, tai supraskit, kad paskui bus ligos, silpnas imunitetas, o kam jus reikalingi valstybei paliege? valatybei reikalingi sveiki zmones, tad nesveiku, nutukeliu zmoniu problema reikia sprest
Dabar tiek įdomių ir naujų programų, pratimų. Labai blogai kai moksleiviai per kūno kultūrą nuvaromi ir po to gaivaliojasi kelias pamokas. o va dėl etikos ir tikybos pamokų, ypač vyresnėse klasėse, tai tikrai bereikalingas lėšų (ir nemažų) švaistymas. Į šias pamokas ateinama pailsėti, atlikti neparuoštus namų darbus ir pan. Na jei tų lėšų negaila, tai gerai pailsėti:)
Kuno kultura turi buti privaloma, bet tegul ja sutvarko normaliai. Man asmeniskai, net ir papildomai sportuojanciai (uz mokyklos ribu) dauguma pratimu budavo per sunkus, veliau po kuno kulturos pamokose jauciausi pavargusi, nesinorejo nieko rasyti. Galu gale, dabar juk yra visokiu naujovisku programu, naujoviski pratimai – puikiai gali pakeisti nereikalingus prisitraukimus, atsispaudimus, pamoka neturi tapti „kacialke“.