Kur maudysimės šią vasarą?

Seniūnai pripažįsta, kad maudymosi sezonui ruoštasi kur kas prasčiau nei ankstesniais metais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vienas maudymosi sezono mėnuo jau baigiasi. Nors orai nelepina, žmonės mėgsta pasinaudoti vandens teikiamais malonumais.
Seniūnai pripažįsta, kad maudymosi sezonui ruoštasi kur kas prasčiau nei ankstesniais metais: rajono telkinių vanduo netirtas, kai kur prie vandens patekti beveik neįmanoma per suvešėjusią žolę.

Turi savo maudymosi vietas

Kiekvienoje seniūnijoje surasime žmonių pamėgtų maudymosi vietų.
Šerkšnėnų seniūnija garsėja Plinkšių ežeru. Pačiuose Šerkšnėnuose taip pat yra maudykla.
Tirkšlių seniūnijos gyventojai turi keturias maudyklas: užliekniškiai labiau pamėgę Ventos upę, balėniškiai – savo tvenkinį, o tirkšliškiai – Daubarius.
Židikų gyventojai vandens malonumais mėgaujasi poilsio aikštelėje prie pirties bei parko tvenkinėlyje.
Viekšniškiai atsigaivinti skuba prie malūno, į vadinamąjį „jaunimo paplūdimį“, arba į prie senųjų kapinių esančią maudymvietę.

Trukdo privačios valdos

Seniūnijų atstovai akcentavo: šiandien svarbiausia – kad būtų galimybė nupjauti žolę aplink maudymosi vietas. Net ir tai padaryti yra keblu – trukdo ne darbo jėgos trūkumas, o privačios teritorijos aplink vandens telkinius.
Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas bei Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas „Santarvei“ paaiškino, kad jų seniūnijose maudymvietės yra privačiose valdose, todėl jie negalintys ten savivaliauti.
Pasak tirkšliškio seniūno, prie poilsiautojų pamėgto Daubarių tvenkinio žolę būtinai reikėtų nupjauti. Tačiau, anot seniūno, ne savo žemėje seniūnija to nedarys. „Jau turėjau gyvenimiškų pamokų, – prisipažįsta K. Sobutas.
Anot V. Kesmino, apie Ruzguose esantį tvenkinį (prie naftos perdirbimo gamyklos) taip pat tvarkosi privatininkai. Todėl jis irgi nerodo iniciatyvos, kad būtų sutvarkytas priėjimas prie tvenkinio.

Ne visose seniūnijose vienoda padėtis

Kai kurios seniūnijos kaip įmanydamos sukasi iš susidariusios padėties. Šerkšnėnų seniūnijos specialistė Rūta Narmontienė patikino, kad stengiamasi surasti bent kiek pinigėlių ir sutvarkyti maudynių vietas. Patvarkomos persirengimo kabinos, šiukšliadėžės.
Tokias žmonių susibūrimo vietas stengiasi prižiūrėti ir Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė.
„Mūsų seniūnijoje gražiausios vietos yra ten, kur įsikūrusios maudymvietės, todėl stengiamės jas  atitinkamai prižiūrėti“, – patikino seniūnė.
Nemažai dėmesio savo seniūnijos maudymvietėms skiria Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius. Suremontavę nuniokotą persirengimo kabiną, seniūnijos specialistai savo jėgomis šiuo metu gamina dar vieną. Seniūnas pasidžiaugė už savo jaunimą: paplūdimyje rengiama jaunimo tinklinio aikštelė.
Pasak viekšniškio, seniūnija jau turi leidimą ir Birutės gatvėje esančiai prieigai prie upės sutvarkyti.
Seniūnas nepamiršta pasididžiuoti darbščia jam talkinančio šaunaus jaunimo grupele.
„Seniūnijoje yra iniciatyvių žmonių, šaunaus jaunimo – ir tik bendromis jėgomis mes kažką padarome…“ – pasidžiaugė K. Kryžius.
Mažeikių seniūnas Šarūnas Armonas „Santarvei“ tvirtino, kad seniūnija neturi tiek lėšų, kad rengtų naujus statinius, pavėsines, takus, atliktų kapitalinius darbus. Pasak miesto seniūnijos vadovo, pernai atnaujintas miesto paplūdimys prie kapinių didelių remontų ir nereikalauja, tačiau dar reikėtų atvežti smėlio.

Nuomonės dėl tyrimų išsiskyrė

Šiais metais maudyklose vandens kokybės tirti nereikės (apie tai „Santarvė“jau rašė anksčiau). Savivaldybės taryba nusprendė: jeigu per ketverius metus nebuvo jokių nukrypimų nuo normos, taupymo sumetimais šiais metais vandens telkiniai nebus tiriami.
Savivaldybės specialistai akcentavo: seniūnijos ir jose įsikūrusios bendruomenės šiais metais gali pačios pasidaryti vandens tyrimus.
Šią žinią seniūnijos sutiko skirtingai. Kai kurie vadovai  „Santarvei“ sakė, kad per tiek metų nieko blogo nenutikus, vienerius metus galima būtų ir praleisti. Tačiau tirkšliškis K. Sobutas mano kitaip: ten, kur vanduo nenutekantis, vis tik reikėtų pasidaryti tyrimus – nesą jokios garantijos, kad vandens kokybė nepasikeis, todėl neverta rizikuoti žmonių sveikata.
„Juk ne milijonus kainuoja, o tokių telkinių, kaip Daubarių ir Balėnų, vandenį reikėtų patikrinti“ – svarstė K. Sobutas.
Viekšnių seniūnas K. Kryžius įsitikinęs, kad sprendimas atlikti tik nenubėgančio vandens tyrimus pateisina lūkesčius. Tekančio vandens tyrimai turėtų būti atliekami kitokiu metodu – dabartiniai tyrimai didesnės naudos neduoda. „Juk vieną valandą vanduo gali būti toks, o kitą – jau kitoks“, – įsitikinęs viekšniškis.

4 Atsakymai į “Kur maudysimės šią vasarą?”

  1. parašė:

    Kodėl nesutvarkyti šaligatviai link mokyklų, link Putino, baisu, kai palija, pereikit ir pamatysite,,,,,

  2. kaimo vaiks parašė:

    aha paciuose serksnenuose yra super maudykla, i kuria ilipti telpa vos trys vaikai ir tai nugaras masazuoja zoles… feee…

  3. Darius ..Tinginiu puodai - visalaik juodi parašė:

    Duokit Mazeikiu politechnikos mokyklai medziagu,tai jie per praktika pridarys ir persirengimo kabinu ir siuksliadieziu ar tai metaliniu ar mediniu.Ir uz darba nereikes moketi.Nu nesuprnatu uz ta miesto geri atsakingu zmoniu,ar nubiednesit jei viena kita uzsakyma atiduosit ne pazystamiems.O kas liecia smeli juk galima barteriu zaisti ,kiek vyksta renovaciju mieste kiek lieka medziagu(trinkeles ,pliteles,bei medziai kurie puikiai tnka kurenimui) juk visa tai galima parduoti ,o ne sandeliuoti „kazkur“.ir is gautu pinigu tvarkyti pliazus.

  4. Komentatorius parašė:

    Aš maudysiuosi vonioje, kaip visada

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto