Kūrėjams – galimybė parodyti ir parduoti savo darbus

Akimirka iš praėjusių metų „Šventinių idėjų mugės“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejaus darbuotojai prieš artėjančias didžiąsias metų šventes rengia „Šventinių idėjų mugę“.
Dalyvauti joje kviečiami verslūs bei kūrybingi žmonės, norintys ir galintys pasidalyti savo gebėjimais, sumanymais ar dirbiniais.

Vyksta registracija

Tokia mugė-paroda muziejuje jau tampa tradicine, mat rengiama antrą kartą. Idėjų, kaip papuošti savo aplinką šventėms, ką dovanoti, muziejaus lankytojai galės išvysti lapkričio 28–gruodžio 20 dienomis.
Muziejaus kultūrinės veikos vadybininkė Lilija Petraitienė sako, jog šiuo metu vyksta dalyvių registracija. Planuojantys dalyvauti mugėje-parodoje žmonės skambina į muziejų ir domisi įvairiais techniniais aspektais: kiek bus skirta vietos, kiek darbų galima atnešti, kokios dalyviams taikomos sąlygos. Papasakoja, ką yra numatę, ką turi parodyti, ir teiraujasi vadybininkės nuomonės, ar tiks.
„Sakyčiau, žmonės registruojasi gana aktyviai. Jau turime ir atneštų kūrinių. Tarp jų daugiausia įvairių tekstilės dirbinių – riešinių, siuvinėtų paveikslų, mezginių. Taip pat yra rankų darbo muiliukų, atvirukų“, – sakė L. Petraitienė.

Jūratė Miliauskytė sako, jog norisi su muziejaus lankytojais pasidalinti šventinėmis idėjomis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tampa tradicija

Mintį muziejuje surengti tokią mugę, kurios lankytojai galėtų pasisemti namų puošybos, stalo serviravimo ir kitų kūrybinių idėjų, subrandino muziejininkė Jūratė Miliauskytė.
„Muziejaus bendruomenė tokiai minčiai pritarė ir praėjusiais metais, ir šiemet. Manau, kad jeigu pasiseks, jei bus daugiau patenkintųjų negu nepatenkintųjų, ji bus rengiama ir kitąmet. Kam gerą dalyką numarinti“, – sakė pašnekovė.
Pasak specialistės, artėjant Kalėdoms, Naujiesiems metams, ir muziejuje norisi šventinių akcentų. Norisi lankytojams suteikti galimybę pamatyti kažką neįprasto, įdomaus, o kūrėjams – progą parodyti savo darbus.

Imbieriniai namukai – ir graži dovana, ir šventinio stalo puošmena. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Bus galima nusipirkti

Praėjusių metų patirtis parodė, kad nemažai mugėje dalyvauti žadėjusių kūrėjų prieš pat jos atidarymą atsisakė dalyvauti. Taip atsitiko dėl to, kad ieškantys dovanų pirkėjai rankų darbo gaminius tiesiog… išpirko.
„Pernai ta paroda veikė iki pat Trijų karalių. Rankdarbių kūrėjams būtų buvę nuostolinga tuos darbus „užšaldyti“ muziejuje visam mėnesiui. Tai nenorėdami, kad dalyvavimas jiems būtų nuostolingas, nusprendėme: reikia suteikti galimybę ne tik parodyti muziejaus lankytojams savo dirbinius, bet ir parduoti“, – kalbėjo J. Miliauskytė.
Taigi, paskutinę mugės-parodos dieną – gruodžio 20-ąją – vyks dirbinių išpardavimas.
Tądien į muziejų rinksis mugėje-parodoje eksponuotų darbų autoriai ir pardavinės savo gaminius.

Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto