Kurią dieną turėtų vykti mokslo metų pradžios šventė?

Šiemet Rugsėjo pirmoji bus šeštadienį. Mokslo įstaigoms buvo savarankiškai leista pasirinkti, kurią dieną jos norėtų minėti naujųjų mokslo metų pradžią – šeštadienį ar pirmadienį. Nuspręsta, kad Mažeikių mokyklose ši šventė vyks šeštadienį.
Mažeikiškių klausėme, kuri diena jiems būtų patogesnė vaikus išleisti į mokyklą, ar pasirinkus nedarbo dieną, tai nesukels papildomų rūpesčių tėvams bei mokyklų darbuotojams ir vadovams.

Rasa RIMKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Rasa RIMKIENĖ, esanti motinystės atostogose:

– Su dukryte ruošiamės Rugsėjo pirmajai, tačiau ji keliaus į darželį, o ten mokslo metų pradžios šventė vyks rugsėjo trečią dieną. Sunku pasakyti, kuri diena būtų patogesnė, neteko apie tai galvoti.
Jei šventė vyktų šeštadienį, man asmeniškai būtų nepatogu, kadangi dirbu savaitgaliais.
Vis dėlto norėtųsi, kad šventė visose švietimo įstaigose vyktų vienu metu – būtų mažiau painiavos.

 

 

 

Jurgita GRABAUSKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Jurgita GRABAUSKIENĖ, pardavėja:

– Savo mažametį jau ruošiu į mokyklą. Man nėra didelio skirtumo, kuri diena bus skirta naujų mokslo metų pradžios paminėjimui, kadangi dirbu pamaininį darbą. Šiais metais man būtų patogiau vaiką leisti į mokyklą rugsėjo trečiąją, ir atostogos sūnui būtų trukusios ilgiau.
Bet man atrodo, kad Rugsėjo pirmosios šventė ir turėtų būti rugsėjo pirmąją. Nemanau, kad mokyklos, turėdamos mokėti didesnį atlyginimą tą dieną mokytojams, patirs didesnių papildomų išlaidų. Galų gale mokyklos pačios turėjo teisę rinktis, kaip joms patogiau.

 

Sigitas VOBULAITIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas VOBULAITIS, vairuotojas:

– Savo vaiką šiemet išleisiu į pirmąją klasę. Aš esu „senesnio kirpimo“ žmogus, ir iš savo jaunystės pamenu, kad mokslo šventė visada ir vykdavo tą dieną – rugsėjo pirmąją.
Nematau priežasčių, kodėl ją reikėtų atkelti į pirmadienį, tai būtų tarsi ir tradicijų laužymas.
Aišku, kiekvienas gali įžvelgti problemų, pavyzdžiui, kad mokytojams reikės mokėti daugiau pinigų, tačiau ką keičia ta viena diena? Juk šeštadienį paminėjus šventę, pirmadienį galėtų prasidėti normalus švietimo įstaigų darbas.

 

 

 

Vidmantas BERNOTAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Vidmantas BERNOTAS, verslininkas:

– Sunku pasakyti, kuri diena būtų patogesnė šiai iškilmingai progai paminėti. Pagalvojus, jei šventė vyktų šeštadienį, man asmeniškai būtų patogiau. Savaitgaliai būna laisvesni, netrukdytų darbas, taip pat nebūtų pažeista tradicija.
Nemanau, kad viena diena, kai mokyklų darbuotojams tektų mokėti didesnį atlyginimą, atneštų kažkokių didesnių išlaidų mokyklai.

 

 

 

Sigitas GEDRIMAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas GEDRIMAS, mėsinės darbuotojas:

– Geriau būtų, kad šventė vyktų savaitgalį, nes jei vaiką į mokyklą reikėtų lydėti pirmadienį, negalėčiau ištrūkti iš darbo.
Na, bet pažvelgus iš kitos pusės, nusikėlus šventei, vaikams šiek tiek pailgėtų atostogos.
O kad mokytojams reikės mokėti daugiau pinigėlių, neįžvelgiu didelės problemos. Gi mokytojų algos ir taip mažos.

 

 

 

 

Rasa BALČIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Rasa BALČIENĖ, administratorė:

– Būtų patogiau, kad šventė vyktų šeštadienį. Kadangi pirmadieniais tenka dirbti, savaitgalį šventėje su vaiku galėtume atsipalaiduoti, ja pasidžiaugti. Tačiau man asmeniškai nėra didelio skirtumo, į šventę vis tiek vykčiau, kad ir kuri diena būtų parinkta.
Bet tvirtai pritariu, jog tradicija švęsti mokslo metų pradžią rugsėjo pirmąją neturėtų būti sulaužyta vien dėl to, kad mokytojams reikėtų mokėti didesnį atlyginimą ar kad vaikučiai galėtų pasidžiaugti ilgesnėmis atostogomis.

 

Rytis SAVICKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto