Kvėpavimo menas – kelias į sveikatą

Kvėpavimo terapijos metu valosi psichologinių traumų, streso, užslopintų emocijų energijos blokai, susikaupę įvairiose žmogaus kūno vietose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sedos darželyje vasario 8 d. 18 val. bus pristatyta nemokama 3 dienų sveikatingumo programa „Kvėpavimas. Vanduo. Garsas“. Paskaitą ves jogos instruktorė Rita Zakarauskienė. 

Kvėpavimo meno kursus baigusi Sedos darželio slaugytoja-dietologė Aušra Ralytė visus kviečia artimiau susipažinti su kvėpavimo ir jogos teikiama nauda ir pateikia informacijos apie teisingo kvėpavimo poveikį.
Ne veltui gyvuoja posakis, kad „visos ligos nuo nervų“. Tą patvirtina ir mokslininkai, teigdami, kad apie 70 proc. visų ligų yra psichosomatinės kilmės. Norint pagyti nuo tokių negalavimų, reikalingas holistinis gydymo būdas kūno, proto ir dvasios balansui atkurti.
Kvėpavimas turi tiesioginį ryšį su emocijomis ir toksinų šalinimu. Taisyklingai kvėpuodami gauname deguonies, kuris būtinas kiekvienai kūno ląstelei.
Įkvėptas deguonis su krauju patenka į plaučius. Plaučiuose „paima“ anglies dioksidą, kuriame yra susikaupusių nuodingųjų medžiagų. Su kiekvienu įkvėpimu plaučiai išsilaisvina nuo visų juose susitelkusių nuodų (toksinų, alergenų, virusų, mikroorganizmų ir kt.).
Pykčio, išgąsčio, skausmo, kančios akimirkomis, kai mintys ir emocijos yra negatyvios, žmogui būdinga įsitempti ir sulaikyti kvėpavimą. Ta emocija užsifiksuoja ir išlieka ilgam, veikia mūsų savijautą, nuotaiką, elgesį. Taip žmogaus sąmonėje tarsi formuojasi kreivas veidrodis, trukdantis realiai suvokti save ir supantį pasaulį. Tampame susikurtos energijos įkaitais, pasidaro sunku ištrūkti iš kamuojamų problemų rato.
Užstrigusios negatyvios emocijos kvėpavimą daro paviršutinišką, mažėja plaučių tūris ir tinkamai nebepasišalina susikaupę toksinai. Jie kaupiasi ties tam tikru organu (priklausomai nuo emocijų pobūdžio) ir jį silpnina. Galiausiai atsiranda sveikatos sutrikimas.
Sudarshankrija – kvėpavimo technika, kurios galima išmokti kvėpavimo meno kursuose. Šiuos kursus organizuoja Baltijos Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondas kartu su Tarptautine Žmogiškųjų vertybių asociacija.
Kvėpavimo terapijos metu valosi psichologinių traumų, streso, užslopintų emocijų energijos blokai, susikaupę įvairiose žmogaus kūno vietose. Patiriama labai gili proto ramybės būsena, kuri yra retas svečias šiuolaikinių žmonių gyvenime. Stiprėja vidinės ramybės, laisvės ir laimės pojūtis, atsistato savivertė ir kūrybiškumas.
Kvėpavimo meno kursus baigusi Sedos darželio slaugytoja-dietologė Aušra Ralytė ir visus kviečia artimiau susipažinti su kvėpavimo ir jogos teikiama nauda. Todėl Sedos darželyje  vasario 8 d. 18 val. bus pristatyta nemokama 3 dienų sveikatingumo programa „Kvėpavimas. Vanduo. Garsas”. Paskaitą ves jogos instruktorė Rita Zakarauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto