Kviečia dalyvauti Europos judumo savaitėje

Aplinkos ministerija kviečia įstaigas ir organizacijas dalyvauti Europos judumo savaitėje, kuri vyks rugsėjo 16–22 d., ir organizuoti su tvariu judėjimu susijusius renginius.

Kviečia registruotis ir dalyvauti konkurse

Šiemet tradiciškai organizuojamas Judriausiųjų konkursas, bet įvesta naujovė – norintiems dalyvauti konkurse reikia užregistruoti numatomus renginius ir iniciatyvas specialiai tam sukurtoje platformoje https://mobilityweek.eu/home/

Savaitės veiklas, skirtas Europos judumo savaitei, gali registruoti verslo įmonės, valstybės institucijos, mokyklos, darželiai ir įvairios organizacijos.

Dalyviai, užregistravę savo iniciatyvą platformoje, dalyvaus konkurse ne tik Lietuvos mastu, bet ir tarptautiniu. Europos judumo savaitės organizatoriai išrinks aktyviausius ir originaliausius ir kvies į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje. O rugsėjo 23 d. Aplinkos ministerijoje bus apdovanoti aktyviausiai per 2022 m. Europos judumo savaitę Lietuvoje pasižymėję dalyviai: mokykla, darželis, įstaiga, verslas ir savivaldybė.

Šis penktadienis, rugsėjo 9-oji, – paskutinė diena, galima užsiregistruoti.

Savaitės tema – „Bendrauk lengviau“

Taip pat Aplinkos ministerija ragina nepamiršti pažymėti rugsėjo 22-osios – Dienos be automobilio.

Kasmet Europos Komisija skelbia naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“.

Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai palankios keliavimo priemonės.

Stengiamasi atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai palankiais būdais, o tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi.

Judumo savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą.

Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu jau užsiregistravę per 1,7 tūkst. Europos miestų.

Kilus klausimams dėl registracijos anketos pildymo, galima kreiptis el. paštu aiste.gadliauskaite@am.lt.
Parengta pagal LR aplinkos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto