Kviečia teikti paraiškas Šimtmečio iniciatyvų konkursui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės kanceliarija paskelbė Valstybės atkūrimo šimtmečio iniciatyvų konkursą. Nevyriausybinės organizacijos ir biudžetinės įstaigos kviečiamos teikti paraiškas. Konkurso tikslas – atrinkti ir finansuoti iniciatyvas ir projektus, kurie geriausiai prisidėtų prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programoje numatytų tikslų įgyvendinimo.

Suteiks finansavimą

Šimtmečio minėjimo programos koordinatorės Neringos Vaisbrodės teigimu, ypač teikti savo idėjas kviečiamos nevyriausybinės organizacijos, kad Šimtmetis galėtų tapti visos Lietuvos prasminga švente. Raginama pažinti Šimtmetį pasitinkančią Lietuvą ir jos žmones, švęsti Vasario 16-ąją ir kurti tokią šalį, kurios sau linkime.
Komisijos atrinktiems geriausiems, aukščiausiais balais įvertintiems konkurso projektams bus suteiktas visiškas arba dalinis finansavimas. Konkurso būdu numatoma paskirstyti 120 tūkst. eurų.

Išskirtos trys kryptys

Balandžio 12 d. atnaujintoje Šimtmečio minėjimo programoje nurodyti kertiniai projektai ir trys pagrindinės veiklos kryptys (pažink, švęsk, kurk), atspindinčios esminę Šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, būtini sėkmės istorijai kurti.
Projekte numatytos „Pažink“ veiklos yra orientuotos į praeitį ir dabartį. Jos kvies pažinti savo šalį, jos pasiekimus ir herojus, skleidžiančius Šimtmečio istorinį naratyvą. „Švęsk“ iniciatyvos, orientuotos į dabartį, ragins visuomenę prasmingai švęsti Vasario 16-ąją. „Kurk“ projektai, orientuoti į ateitį, skatins įsitraukti ir aktyviai dalyvauti kuriant dabartį ir ateitį, įprasmins kertinę šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvos žmogus.

Tikslas – sutelkti žmones

Minint Šimtmetį numatoma sutelkti Lietuvos žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo valstybe ir būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais, taip pat didinti Lietuvos žinomumą užsienyje.
Šimtmečio iniciatyvų konkursui paraiškos priimamos iki gegužės 31 d. Vyriausybės kanceliarijoje. Galima siųsti elektroniniu paštu simtmetis@lietuva.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto