Kyšiai nuo atsakomybės negelbsti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo penktadienio iki penktadienio šalies policijos pareigūnai užfiksavo net dvidešimt penkis atvejus, kai kelių eismo taisyklių pažeidėjai bandė papirkti policijos pareigūnus.
Į šį sąrašą pateko ir mažeikiškis.

Akmeniškiai kyšiu nesusigundė

Mažeikiškis į pareigūnų akiratį pateko pirmadienio vakarą Ventoje. Patruliuodami šio miestelio Žemaičių gatvėje Akmenės rajono policijos komisariato patruliai patikrinti sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo 39-erių metų Mažeikių gyventojas M. V.
Mažeikiškis iš karto pripažino, jog yra nusižengęs Kelių eismo taisyklių reikalavimams – jo transporto priemonė nedrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Norėdamas išvengti administracinės atsakomybės M. V. patrulius bandė sugundyti penkiasdešimties litų kyšiu. Kaip įprasta tokiais atvejais, buvo užfiksuotas bandymo papirkti faktas.
Už transporto priemonės vairavimą neapsidraudus transporto priemonės privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu gresia piniginė bauda nuo 80 iki 120 litų, nusižengus per metus vieną kartą, yra taikomas administracinis nurodymas ir bauda sumažėja per pusę. Dabar mažeikiškio atžvilgiu dar pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Bandymų papirkti daugėja

Bandymų papirkti policijos pareigūnus Lietuvoje kas metais vis daugėja – pernai užfiksuoti 866 ikiteisminiai tyrimai dėl šios nusikalstamos veikos, užpernai pora šimtų mažiau – 656, 2011 metais – tik 385. Šiais metais iki vasario tryliktosios visoje šalyje pradėti 79 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti pareigūnus.
Mūsų rajone vasarį du kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kurių „nuodėmės“ taip pat nebuvo mirtinos, bandė išvengti administracinės atsakomybės – už tai, kad vairuodamas kalbėjo mobiliuoju telefonu, vasario 8-ąją vairuotojas pareigūnams pasiūlė keturiasdešimt litų, o po dešimties dienų už tai, kad nenaudojo saugos diržo, mažeikiškis bandė išsipirkti penkiasdešimčia litų.
Ventoje sulaikytam vairuotojui už bandymą papirkti policijos pareigūnus, kai kyšio suma buvo mažesnė negu vienas MGL (130 litų) ir tai vertinama kaip baudžiamasis nusižengimas, gresia bauda, areštas arba laisvės apribojimas.
Už bandymus papirkti pareigūnus, priklausomai nuo daromos nusikalstamos veikos pobūdžio, gali grėsti net laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto