Kyšininkavimu įtariama mokyklos direktorė susirgo

R. Uščinienė pasirašė pasižadėjimą, kol vyksta tyrimas, niekur neišvykti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo.

Praėjus 48 sulaikymo valandoms, iš areštinės paleista Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Rasa Uščinienė. Ją sulaikė ir įtarimus kyšininkavimu pateikė  Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pasižadėjo neišvykti

R. Uščinienė iš areštinės buvo paleista penktadienį. Kardomoji priemonė 48 valandų sulaikymas   pakeista į švelnesnę – raštišką pasižadėjimą neišvykti.
„Toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas, todėl visos aplinkybės paaiškės jį užbaigus. Direktorei pranešta apie įtarimą, o kardomoji priemonė pritaikyta švelnesnė – tai yra rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – „Santarvę“ informavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrejus Mirnyj.
Pareigūnas neatskleidė, ar byloje, be R. Uščinienės, yra daugiau įtariamųjų.

Darbe nepasirodė

Pirmadienį R. Uščinienė darbe „Vyturio“ pradinėje mokykloje nepasirodė ir su ja pavaduojančia Vida Pudžemiene nesusisiekė.
„Mano žiniomis, direktorė nuo šiandien turi nedarbingumo pažymėjimą. Kiek ilgai mokyklos vadovė sirgs, sunku pasakyti. Kol kas niekas nei iš valdžios, nei iš teisėsaugos su mumis nesusisiekė. Tiesiog dirbam kaip dirbę“, – pirmadienį „Santarvei“ teigė „Vyturio“ pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Pudžemienė.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus tik iš „Santarvės“ sužinojo apie tai, kad R. Uščinienė serga.
„Niekas mūsų neinformuoja apie tyrimo eigą, nelabai mes ir domimės. Juk vyksta ikiteisminis tyrimas, kada pareigūnai galės, tada mus ir informuos“, – apie situaciją nieko naujo negalėjo pasakyti A. Stonkus.

Nemalonumai dėl kyšio

„Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė R. Uščinienė buvo sulaikyta įtarus, jog pareikalavo duoti kyšį ir dalį šio kyšio priėmė už tai, kad viešąjį pirkimą dėl pradinės mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo laimėtų iš anksto pasirinkta įmonė.
Be to, įtariama, kad dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, įmonė už šiuos pinigus R. Uščinienės reikalavimu pagamino baldus ir jai bei jos šeimos nariams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus.
Už kyšininkavimą baudžiamojon atsakomybėn patrauktai mokyklos direktorei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.
R. Uščinienė 2007–2009 metais buvo Tarybos narė. Į savivaldą ji išrinkta kaip partijos Tvarka ir teisingumas sąrašo narė. Mokyklai ji vadovauja pustrečių metų.

28 Atsakymai į “Kyšininkavimu įtariama mokyklos direktorė susirgo”

 1. nieko nuostabaus parašė:

  nes turėjo puikią mokytoją šiuo klausimu …;) iš kurios sėmėsi patirties. Dabar beliko tai praktiškai panaudoti ir matomai naudojasi

 2. Mokinių tėveliai parašė:

  Mes labai laimingi, kad jūs vėl su mūsų vaikais ir mumis.Mes visada jus palaikėme ir tikėjome….. , bet dabar susimastykite su kokiais žmonėmis jūs dirbate. Ar tai kolektyvas, ar tai pagalbininkai…. Atėjus į naują vietą visus …. pavaduotojus, buhalterius , ūkinės dalies pavaduotojus, vyr. virejas ir netinkamus mokytojus reikia keisti. Dabar matote per savo gerą širdį ko susilaukėte. Mes jums linkime sveikatos ir ištvermės…

 3. kolegė parašė:

  jos protelis tikrai biski perpūstas,mėgėja apšmeišti nesamonėmis,to teko patirti ir t.t.ttt

 4. Mažeikietė parašė:

  Teko bendrauti su šia moterimi, todėl tikiu, kad ji gali eiti toli.

 5. parašė:

  Godumas – tokia žmogaus savybė, kurios nepasversi, nepamatuosi. Gal pas žmogų šios savybės net nėra. Kadangi mes jaučiamės teisuoliais ir teisėjais , mes galėtume paprasčiau įvardinti – pavydime……

 6. Aidingąjai AŠ... parašė:

  ….mieloji AŠ…kodėl visus laikote tokiais niekingais ir piktavaliais,užjaučiate vargšę direktorę,o kai kiti žmonės dėl jos godumo kenčia,jums nusispjauti…

 7. zemaite parašė:

  oj kokie cia visi mandrus ir angelus vaidinat….pirma manau reiketu pasiziuret i save,o paskui teist kita…ir is tai daug ka pasako kur pas lietuvius tiek pykcio ir agresijos, kitus komentarus net slykstu skaityti…daug ka pasako apie pacius jus,kurie taip rasote….labai teisingai daro moteris,kad nesiteisina pries tokius ,kaip jus zemos morales zmones…

 8. bucikas to as parašė:

  Oi ne, ji labai labai aukstos morales vagies gabalas…

 9. Komentatorius parašė:

  Kas tai vagilkai vaiką užstatė, kad susirgo? Ar šiaip durną galvelę suskaudo? Skersvėjis tarp smegenų praputė ir vsio, pasiligojo?

 10. parašė:

  AŠ – čia žmogaus pavardės pirmosios raidės. Kodėl jūs tokie pikti ir neteisingi direktorės atžvilgiu. Jūs laikote ją tokios žemos moralės, kad imtų rašyti apie save ir teisintis prieš jus ( kas čia susirinkote dievai ar teisėjai). Laikas – didžiausias teisėjas, atskleis visas direktorės tikras ir netikras klaidas, o tuo pačiu gal dar nubaus ir mus nevieną „Teisuolį“…..

 11. nu taigi parašė:

  vieksniuos auditas kai buvo,tai iskart keli mokytojai susirgo, spekit, kodel??? O dabar kalba,kad abitura neislaikys egzaminu,tai kazi kaip jie moko kad neismoko,tik reikalauja papildomai mokytis apmokant tiesiai i kisenes, kada mokescius apmokes jie uz nelegalu darba?

 12. To Gregai parašė:

  Ar atsiimt vaikus truputi nejuokinga. Manot, kitur kitaip? Jug ne be reikalo yra sakoma, kad gera ten, kur mūsų nėra.

 13. Vardenė Pavardenė parašė:

  Kaltinamasis nekaltas, kol neįrodyta jo kaltė.

 14. Apolinarui parašė:

  Kaip šauksi-taip atsilieps. Matyt, kad įtariamoji nelabai laikė kitus žmonėmis.

 15. Grega parašė:

  Atsiimu abu vaikus iš šios mokyklos. Vežiosiu į daug tolimesnę, bet dvasiškai švaresnę mokyklą.

 16. Apolinaras to Aš parašė:

  Manau atsitiko ne nelaimė, juk tai ne nelaimingas atsitikimas, tai , jeigu bus įrodyta, tyčiniai veiksmai. Bet tai ne pagrindas tyčiotis, juk įtariamoji irgi žmogus ir ją reikia vertinti kaip žmogų. Jeigu nusikalto bus nubausta, štai tada ir karkite ant jos visus šunis, bet dabar siūlau susilaikyti. Jeigu nepradėsime nuo savęs, tai ko vertas teisingumas ir nekaltumo preziumcija. Įtariamoji prieš laviną keiksmų jos atžvilgiu neapsigins. Jeigu norite ką pasakyti blogą pasirašykite savo vardu ir pavarde.

 17. vija parašė:

  Kiek pastebėjau, kur tik tvarka ir teisingumas- ten korupcija….Nebalsuokime už tą partiją…o nedarbingumo lapelė šiais laikais gauti, kaip vyrui du pirštus apsisioti…….

 18. Ašai parašė:

  ,,Nelaimė atsitiko vienam iš mūsų, nejaugi mums sunku ištarti gerą žodį, paguosti.“ — daugiau negu juokinga. Iki ko prisigyvenom, kad imsim gailėtis visų machinatorių. Jei žmogus nekaltas – tai jis drąsiai ateis į darbą ir tikrai nesislėps po nedarbingumo lapeliu., nes ir pati AŠ rašote ,,……..laikas didžiausias teisėjas. „

 19. Sodra parašė:

  Reikėtų patikrinti ,kas taip staigiai išdavė nedarbingumo lapelį.Kyla įtarimų.Toks užkratas-vos tik valdininkas susikompromitavo ,iškart serga.Na ir neatsparūs.Gal reikėtų dažniau jų sveikatą tikrinti.

 20. cha to AŠ parašė:

  Kaip žema rašyti save palaikančius komentarus, ane Rasa?Prisidirbai, tik būk maloni ir nesiteisink, be pagrindo niekas jokių įtarimų nepareiškia…pASIĖMEI NEDARBINGUMO LAPELĮ,KAD SAVE KOMENTARUOS REABILITUOTUM?

 21. TO AŠ parašė:

  AŠ…. tiktai AŠ…. vien tik AŠ……visur tik AŠ….. teisi tik AŠ…

 22. parašė:

  Gerbiami mažeikiečiai, komentarų rašytojai. Branginkime , gerbkime vieni kitus. Mes visi žmonės. Nelaimė atsitiko vienam iš mūsų, nejaugi mums sunku ištarti gerą žodį, paguosti. Direktorei pareikšti įtarimai, bet tai nereiškia, kad ji tai padarė. Neteiskime pirma laiko – laikas didžiausias teisėjas. DIREKTORE, STIPRYBĖS , SVEIKATOS… Brangieji, nesijauskime dievais, teisuoliais…

 23. Besiblaškantiems parašė:

  Artimiausios mokyklos būtų Ventos ir Kalnėnų, bet ir ten viešpatauja Tvarka ir Teisingumas, tik kur kas
  rafinuotesnis…

 24. Trojus parašė:

  Manau, kad laikas savo vaikus iš šios mokyklos pervesti į kitas mokyklas, kurių vadovai doresni…

 25. Vardas (privalomas) parašė:

  aaa, uztrumpino antra skyle.. :)

 26. 13 parašė:

  Normaliai :))))))) tai gi toks stresas kaip gi nesusirgsi :DDDD

 27. Marius parašė:

  Kaip tik uzpakalis dega tai suserga ir tai jau nebepirmas kartas ,kai valdininkai taip daro(idomu kas sykart per liga).tai jei jie visi tokie ligoti tai kaip jie praeina medicinine komisija,a? Ligoniai uzima aukstas ir atsakingas pareigas musu valstybeje.tokius ligonius i tramdomus marskinius ir i gera istaiga be rankenu.

 28. Audrius parašė:

  Ant laužo ją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto