Laidojimo pokyčiai: vieni džiugina, kiti erzina

Netrukus kremuoti palaikai urnose bus priimami ir naujai pastatytame kolumbariume.
Vido STANKAUS nuotr.

Seimas patvirtino Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas, kurios leidžia kremuotus palaikus laidoti ne tik dedant juos į kapavietę arba į nišą kolumbariume, bet ir išbarstant. Taip pat nuspręsta, kad nuo lapkričio mėnesio savivaldybių lėšomis įrengtos kolumbariumo nišos gyventojams turi būti skiriamos nemokamai.

Mažeikiškiai iki šiol už nišą jame mokėdavo po 500 eurų. Rajono politikai linkę leisti nemokamai gyventojams kolumbariumais naudotis anksčiau, nei įsigalios Seimo patvirtintos pataisos. Tačiau kai kurie tokias permainas vertina kritiškai: esą kolumbariumams nereikalinga didelė priežiūra, o, nemokamai gavę žemės lopinėlį kapavietei, ją prižiūri ilgus metus, tai kainuoja nemažus pinigus.

Geidžių kapinėse prieš beveik septynerius metus buvo oficialiai atidarytas ir pašventintas pirmasis 24 vietų kolumbariumas rajone. Po kelerių metų buvo pastatytas dar vienas toks pat kolumbariumas, o šiuo metu jau stovi ir trečias. Tik kol kas jis neveikia, tvarkoma reikalinga dokumentacija.

Vienos kolumbariumo vietos, kur telpa keturios urnos su žmonių pelenais, vienkartinis mokestis – 500 eurų. Visų kolumbariumų pastatymas rajono biudžetui atsiėjo apie 50 tūkst. eurų. Šių statinių naudojimo tvarką ir mokestį yra patvirtinusi Mažeikių rajono savivaldybės taryba prieš beveik septynerius metus, kuomet buvo patvirtintas Kremuotų žmonių palaikų laidojimo kolumbariumo nišose tvarkos aprašas.
Niša šioje laidojimo vietoje skiriama neterminuotam laikui.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto