Laikinieji vairuotojo pažymėjimai į nuolatinius bus keičiami įprasta tvarka

Dvejus metus turėję laikinuosius vairuotojų pažymėjimus ir važinėję „žalio klevo lapais“ pažymėtais automobiliais vairuotojai iki balandžio juos galės pasikeisti į tikruosius be privalomųjų mokymų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Privalomi naujų vairuotojų mokymai, kurie kėlė tiek aistrų ir turėjo prasidėti kitų metų sausį, nukelti iki balandžio mėnesio.

Dėl kursų – nežinomybė

Prieš trejus metus buvo priimtos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos. Pagal jas, pradedantiesiems vairuotojams, kurie neturi dvejų metų vairavimo stažo, buvo išduodami laikinieji vairuotojo pažymėjimai.
Šie pažymėjimai, galiojantys dvejus metus, buvo pradėti išdavinėti nuo 2008 metų liepos pirmosios ir netrukus, 2012 m. sausio pirmąją, tvarka dėl papildomų mokymų turėjo pradėti galioti.
Norint juo, pakeisti į dešimtį metų galiojančius pažymėjimus, buvo numatyta, kad į valstybės įmonę „Regitra“ atvykęs vairuotojas turi pateikti pažymą apie baigtus papildomo mokymo kursus.
Buvo planuojama, kad tokių kursų, kurie būtų rengiami specialiuose vairuotojų mokymo centruose, metu viena valanda būtų skirta teorinėms žinioms pakartoti, viena valanda – praktinio vairavimo įgūdžiams atnaujinti.
Už kursus, dėl kurių kainos dar nebuvo apsispręsta, būtų turėjęs sumokėti pats vairuotojas. Vėliau Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų iniciatyva buvo pateiktas siūlymas, kad tokie kursai būtų rengiami tik tiems, kurie per dvejus metus pažeidė Kelių eismo taisykles daugiau kaip du kartus arba sukėlė avariją.

Mokymai atidėti iki pavasario

Gruodžio penkioliktąją Seimas skubos tvarka grįžo prie Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo straipsnių dėl privalomųjų jaunųjų vairuotojų mokymų ir atidėjo jų įsigaliojimą iki balandžio pirmosios. Tiems, kurių laikinieji vairuotojų pažymėjimai baigs galioti iki kitų metų balandžio pirmosios, ilgalaikiai pažymėjimai bus išduodami be jokių papildomų sąlygų.
Kaip informavo VĮ „Regitra“, laikinieji pažymėjimai bus keičiami įprastine tvarka, nereikalaujant informacijos apie pradedančiojo vairuotojo baigtą papildomo mokymo kursą. Užsakymai pakeisti tuos pažymėjimus priimami likus ne daugiau kaip dešimt kalendorinių dienų iki pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiko pabaigos.

Nusižengia ir patyrę vairuotojai

„Santarvė“ pasidomėjo, kiek pradedančiųjų vairuotojų nubausta per tris dienas – nuo gruodžio 18osios iki 20osios. Iš viso per tris dienas rajono kelių policijos poskyrį pasiekė 24 pranešimai ir nutarimai apie mažeikiškių padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Iš jų tik du padarė vairuotojai, kurių vairavimo stažas mažesnis kaip dveji metai ir kurie turi laikinuosius vairuotojo pažymėjimus.
Devyniolikmetis V. B., kurio vairavimo stažas dar nėra nė metų, važiavo Naftininkų gatve automobiliu „Audi 80“, kurio kairės pusės galinis žibintas tamsiu paros metu nedegė. Tuo tarpu antrus metus vairuotojo pažymėjimą turintis dvidešimtmetis V. K. leistiną važiavimo greitį viršijo daugiau kaip 25 kilometrais per valandą. Už tai jam gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų.
Nevengia taisyklių pažeisti ir solidų vairavimo stažą turintys vairuotojai. Štai 48erius metus automobilį vairuojantis 71erių metų mažeikiškis nubaustas už saugos diržų nesinaudojimą, už tokį pat pažeidimą turės atsakyti ir 44erių metų vairavimo stažą turintis rajono gyventojas. 37erius metus vairą sukiojantis mažeikiškis nubaustas už tai, kad viršijo leistiną greitį daugiau kaip 27 kilometrais per valandą. Baudas teks mokėti ir kitiems vairuotojams, kurių vairavimo patirtis – apie du dešimtmečius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto