Laikinoji komisija nesiėmė aiškintis, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos

Vidmantas Macevičius ir Virginijus Sungaila. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pateiktos laikinosios komisijos išvados. Ši komisija buvo sudaryta parėjusių metų pabaigoje ir turėjo išsiaiškinti, ar dabartinė valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos ir nesulaužė tarybos nario priesaikos.
Komisijos išvadose sakoma, kad tyrimas nebuvo pradėtas, kadangi buvo praleisti teikimo terminai. Teikimo iniciatoriams, nepatenkintiems tokiu sprendimu, meras pasiūlė kreiptis į teismą.

„Santarvė“ jau rašė, kad komisija buvo sudaryta po to, kai Savivaldybės meras gavo prašymą, kurį pasirašė trečdalis tarybos narių: opozicijoje esantys socialdemokratai ir visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ atstovai. Tiek balsų pakako, kad pagal Vietos savivaldos įstatymą būtų privalu sudaryti komisiją.
Minėtiems politikams įtarimų dėl galimo Konstitucijos pažeidimo ir tarybos nario priesaikos sulaužymo kilo po to, kai rugsėjo 26-ąją naujoji tarybos dauguma paskelbė atsisakanti koalicinio bendradarbiavimo su visuomeniniu rinkimų komitetu „Mažeikių pavasaris“. Pranešime nurodoma, kad bendradarbiavimas nutraukiamas dėl komiteto koordinatoriaus Virginijaus Sungailos akivaizdžios priešiškos bei griaunančios veiklos, nukreiptos prieš Mažeikių rajono savivaldybės merą, Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vadovus bei koalicijos partnerius.
V. Sungaila ir prašymą pasirašę kolegos tai vertina kaip paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją.
Reaguojant į tarybos narių prašymą, buvo sudaryta laikinoji komisija iš visų taryboje esančių frakcijų atstovų, laikantis proporcingumo principo – po du atstovus iš kiekvienos frakcijos. Laikinajai komisijai, sudarytai iš aštuonių žmonių, vadovavo konservatorė Odeta Jasmontienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Laikinoji komisija nesiėmė aiškintis, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos”

  1. darbas parašė:

    Eitumėt darbo dirbt,o tai iš neturėjimo ką veikti va kokių vėjų prigalvojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto