Laima Skabickienė – Lietuvos metų mokytoja

Laima SKABICKIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė penkis geriausius praėjusių metų mokytojus. Metų mokytojo premija skirta ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Laimai Skabickienei.

Pedagogė – aktyvi visuomenininkė

Metų mokytojo premija skiriama už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, indėlį į švietimo reformos įgyvendinimą, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą.
Švietimo ir mokslo ministerija pabrėžia, kad kūrybingos ir iniciatyvios mažeikiškės pedagogės L. Skabickienės mokiniai dalyvauja ir laimi aukščiausius apdovanojimus jaunųjų filologų, kūrybiniuose konkursuose, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.
Mokytoja prisidėjo prie atnaujintų bendrųjų programų įgyvendinimo: padėjo kurti ilgalaikius lietuvių kalbos planus, konsultavo rajono lituanistus, skaitė pranešimus rajono ir šalies lituanistams. „Pedagogės pamokos dažnai integruojamos su muzika, etnokultūra, menu, filosofija, istorija. Ji turi savitą vertinimo sistemą, naudoja įdomius mokymosi motyvaciją skatinančius metodus,“ – skelbia premiją skiriančios ministerijos atstovai.
L. Skabickienė yra parengusi įvairių metodinių priemonių, modulių programas: „Tekstas kaip kalbos ir literatūros objektas“ (III–IV kl.), „Sakytinė ir rašytinė kalba“ (I kl.), „Teksto kūrimas“ (I–II kl.).
Be to, Metų mokytoja yra aktyvi visuomenininkė, dalyvauja Žemaičių akademijos veikloje.

Premiją įteiks Ministras Pirmininkas

Be mažeikiškės L. Skabickienės, Metų mokytojo vardą dar pelnė Vilniaus jėzuitų gimnazijos muzikos mokytojas, choro meno vadovas ir dirigentas Leonas Abaris, Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojas ekspertas Romualdas Pučekas, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Audronė Venslovienė, Kauno jėzuitų gimnazijos etikos mokytojas metodininkas Darius Klibavičius.
Premiją skiria ir jų skaičių kiekvienais metais nustato švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 120 BSI (bazinė socialinė išmoka).
Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanoti 72 mokytojai.
Kovo 14 d. Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius penkiems geriausiems 2011 m. mokytojams įteiks Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

13 Atsakymų į “Laima Skabickienė – Lietuvos metų mokytoja”

 1. Asta parašė:

  Didžiausia pagarba šiai Mokytojai. Nuoširdžiausi sveikinimai Jums, Laima!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  TIKRAI DIDZIAUSI SVEIKINIMAI ,SI MOKYTOJA TO VERTA .PRISIMENU JA VISADA IR DAZNAI.ACIU JUMS UZ VISKA.

 3. Arvis Buknaitiškis parašė:

  Tikrai tikrai sakau jums, tai mokytoja iš didžiosios raidės. Šaunu, kad ne aš vienas taip manau …
  Gyvenimas puikus, ar ne taip :)

 4. Gintarė parašė:

  Pati geriausia mokytoja visoje M. Račkausko gimnazijoje. Su jos pagalba daug ko išmokau. Ačiū Jums, gerbiama mokytoja!!! :)

 5. Rytis parašė:

  Pagaliau tai ne tik mano nuomonė! Labai smagu, kad įvertinami tie, kas tikrai to nusipelnė, o ši Mokytoja to buvo tikrai verta! Pagarba!

 6. Andrej A. parašė:

  Gerb. mokytoja, didziausi sveikinimai! Jus verta dar daugiau! Aciu uz nuostabias pamokas, nuosirduma ir isminti, kuria dalinotes!

 7. Buvusi mokinė parašė:

  Pati nuostabiausia mokytoja! Sveikinimai!

 8. Audronė parašė:

  nuoširdūs sveikinimai buvusiai auklėtojai.

 9. Inga parašė:

  Nuoširdūs sveikinimai Jums, Laima! Kantrybės, užsispyrimo, sveikatos. Na ir, tarp kitko, monotoniškų komentarų negailintis MOKYTOJAU, ar nemanote, jog pavydas visgi yra didelė nuodėmė? Siūlyčiau kolektyve pasidžiaugti, jog rajone turime tokių mokytojų ir sektinų žmonių, užuot apgailestavus dėl esamos padėties.

 10. mama parašė:

  Nuoširdžiai sveikinu Mokytoją.Tai paprasta,atvira,gebanti sudominti vaikus,reikli, atsidavusi savo darbui Pedagogė,pelniusi ne tik mokinių, bet ir tėvų pagarbą. Sveikatos ir stiprybės Jums! Dovilės mama

 11. Buvęs mokinys parašė:

  Sveikinimai buvusiai mokytojai, ji tikrai nusipelnė tokio įvertinimo. Valio !!!

 12. Pagarba parašė:

  Lenkiu galvą prieš šią nuostabią, pasišventusią MOKYTOJĄ (sūnus mokosi). Turėtų būti visiems pedagogams sektinas pavyzdys kaip savo atsidavimu, paprastumu ir kompetencija galima užsitarnauti mokinių, jų tėvų nuoširdžią pagarbą. Nuoširdžiai linkiu mielai Mokytojai sveikatos, stiprybės ir visokeriopos sėkmės. Sveikinu.

 13. MOKYTOJAS parašė:

  IDOMU… 5 ISRINKTIEJI GAUNA 78000 LT, KAI TUO TARPU, NER PINIGU MOKYKLOMS, AK MINISTRE MINISTRE… TEPA NE TEN KUR REIKIA…GAILA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto