Laisvės gynėjų diena šiemet kitokia, bet neužmiršta

Kadras iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Lietuvos valstybingumui svarbią datą – Laisvės gynėjų dieną ir 30-ąsias jos metines apkartino koronaviruso pandemija. Dėl galiojančio karantino įprasti „gyvi“ renginiai negali vykti. Tačiau rajono įstaigos bei organizacijos rado išeitį, gelbstinčią iš susidariusios padėties, – sukaktį minėjo virtualiomis priemonėmis.

Uždegė atminimo žvakutes

Jau Sausio 13-osios išvakarėse Tirkšlių kultūros centro ir Užlieknės kultūros namų bei bibliotekos darbuotojai Tirkšlių miestelio centre bei prie akmens, ženklinančio įvažiavimą į Užlieknę, uždegė atminimo žvakutes, skirtas žuvusiems kovoje už laisvę.
Šiandien, Sausio 13-ąją, prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, 8 val. ryto uždegdami languose žvakutes, prisijungė ir dar daugiau Mažeikių miesto bei rajono įstaigų, organizacijų bei pavienių gyventojų.
Laisvės gynėjų dienos rytą internetu iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kiemelio buvo transliuojama literatūrinė atminties minutė „Laisvės vardas – Lietuva“. Jos metu skambėjo bibliotekos darbuotojų skaitomi žymiausių lietuvių rašytojų ir poetų tekstai apie Tėvynę ir Laisvę.

Virtuali „Laisvės banga“

Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenės iniciatyva, jau aštuonerius metus Laivės gynėjų diena paminima akcija „Laisvės banga“.
Ankstesniais metais į kvietimą dalyvauti šioje akcijoje atsiliepę miesto mokyklų bendruomenių nariai, įvairių įstaigų darbuotojai vidurdienį, sustoję palei Laisvės gatvę, vieningai susikibę rankomis, sukeldavo laisvės bangą. Šiemet – aštuntąjį kartą surengta „Laisvės banga“ buvo kitokia – nuotolinė, vyko „Zoom“ programoje, buvo transliuojama Mažeikių rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Jos dalyviai, būdami namie ar darbovietėse prie kompiuterių, skaitė gražiausias Lietuvos poetų eiles apie pagarbą savo šaliai, iškovotą laisvę.
Prieš atvilnijant mažeikiškių surengtai „Laisvės bangai“, jos dalyvius, daugiau nei 400 žiūrovų, stebėjusių tiesioginę transliaciją, sveikino rajono meras Vidmantas Macevičius, Seimo narė Laima Nagienė, Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė.

Muziejininkų ir kultūros darbuotojų dovanos

Nuo 13 valandos Mažeikių muziejaus interneto svetainėje ir paskyroje „Facebook“ buvo galima pasižiūrėti virtualią nuotraukų parodą „Atgimimo sargai“. Nuotraukų, kuriuose užfiksuoti 1991 metų sausio įvykiai Vilniuje, autorius Edgaras Donėla.
Nuotraukas išsaugojo, joms komentarus parašė Judyta Tekingunduz. Parodą parengė muziejininkas Mindaugas Buknys.
Vakare, 19 valandą, Savivaldybės „Facebook“ paskyroje, per regioninę televiziją „Roventa“ ir Mažeikių kultūros centro kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCPRMwXoOf-ICda1_S6NxHbg norintieji galės stebėti kultūros centro darbuotojų parengtą kompoziciją „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“.
Laisvės gynėjų dienos 30-mečio paminėjimas įvyko ir Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventoriuje.
Lietuvos Sąjūdžio Mažeikių skyriaus narių pastangomis, buvo restauruotas Tremtinių kryžius. Po restauracijos kryžius tapo stogastulpiu, buvo padaryta ir prie jo pritvirtinta atminimo lenta 1991 metų Sausio 13-osios aukoms atminti.
Po šv. Mišių stogastulpį pašventino klebonas Donatas Stulpinas.

Sauliaus POŠKAUS nuotr.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto