Laisvės gynėjų dienos 25-mečio minėjimo renginiai Sedos bibliotekoje

Janinos Kelerienės nuotr.

Mažeikių r. savivaldybės Viešosios bibliotekos Sedos filiale sausio 13 d. vyko du renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai. Pirmasis – popietė vaikams „Skaitykim Lietuvą lyg maldą“ – vyko su Sedos darželio vaikais bei auklėtojomis Irena Monstavičiene, Astra Stonkuviene ir Raimonda Kontrimiene. Antrasis – teminis vakaras „Laisvės gynėjų pramintais takais“ – vyko su miestelio gyventojais.
Popietės pradžioje vyresnioji bibliotekininkė Janina Kelerienė papasakojo  Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – prasmę, svarbą Lietuvai, vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė parodė skaidres apie tai, kas vyko prieš 25-erius metus, pristatė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtą virtualią parodą „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimų apie tuomečius įvykius. Popietės pabaigoje buvo parodytas animacinis filmukas „Stebuklingas varpelis“ apie gerumą, darbštumą, pagalbą ir apdovanojimus už gerai atliktus darbus. Išlydėdama iš bibliotekos darželinukus, bibliotekininkė Janina auklėtojoms padovanojo darbelį-kompoziciją – „Neužmirštuolių puokštė sniege“.
Teminis vakaras „Laisvės gynėjų pramintais takais“ prasidėjo vyresniosios bibliotekininkės L. Mickienės pasakojimu apie sausio 13-osios įvykius, Laisvės gynėjų dienos aukas. Buvo pristatyta bibliotekoje eksponuojama paroda „Laisvės laužai“. Renginio dalyviai kiekvienas skirtingai prisiminė šią dieną: vieni tada stovėjo prie televizijos bokšto ir viską matė patys, kiti – buvo girdėję pasakojimus iš žmonių, budėjusių Vilniuje, treti – deginę žvakutes ant palangių savo namuose ir palaikę kovotojus mintimis.
Renginius organizavo vyresniosios bibliotekininkės Janina Kelerienė ir Loreta Mickienė.
Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė.

Janinos Kelerienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto