Laižuviškiai nori didesnio savarankiškumo

Apklausos rezultatai parodė, kad gyventojų netenkina seniūnijoje teikiamos paslaugos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Laižuvos seniūnija vykdė gyventojų apklausą tema „Stipri bendruomenė, stipri savivalda“. Jos rezultatai parodė, kad gyventojų netenkina seniūnijoje teikiamos paslaugos. Be to, daugelis pasisakė už didesnį seniūnijos savarankiškumą.

Nori daugiau funkcijų

Apklausoje dalyvavę gyventojai pildė bibliotekoje platinamas anketas, kuriose reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su savivalda, bendruomenių veikla. Nors žmonės nebuvo itin aktyvūs, tačiau, anot seniūno Algimanto Auškalnio, jie, ko gero, savo atsakymais išreiškė daugumos nuomonę.
96 proc. anketas pildžiusiųjų mano, kad bendruomenės turėtų būti labiau įtrauktos, priimant joms svarbius sprendimus Savivaldybėje.
Į klausimą, ar norėtų, kad Savivaldybė daugiau funkcijų perduotų seniūnijoms, respondentai šimtu procentų atsakė „taip“.
31 proc. gyventojų mano, kad seniūnijose esančios mokyklos, kultūros, ikimokyklinio ugdymo įstaigos turėtų būti pavaldžios seniūnijai, 47 proc. – Savivaldybei.
85 proc. apklaustųjų norėtų, kad būtų padidintas seniūnijos veiklos ūkinis ir finansinis savarankiškumas.

Patys liktų nuošalyje

Anketose reikėjo nurodyti, kur patogiau spręsti bendruomenės problemas. 87 proc. atsakė, kad seniūnijoje. Tačiau tik 40 proc. į klausimus atsakiusių gyventojų patenkinti seniūnijoje teikiamų paslaugų kokybe. 36 proc. gyventojų tokios paslaugos apskritai netenkina.
Naujasis Laižuvos seniūnas A. Auškalnis pripažino, kad tokie atsakymai seniūnijos darbuotojus įpareigoja stengtis keisti darbo stilių, tobulinti teikiamas paslaugas, kad gyventojai būtų patenkinti.
Tačiau patys gyventojai labiau linkę likti nuošalyje. Į klausimą, ar sutiktų šiek tiek laiko skirti sprendžiant seniūnijos veiklos problemas, ruošiant seniūnijų programas, sueigas ir panašiai, teigiamai atsakė tik 42 proc. anketas pildžiusių gyventojų, 43 proc. atsakymo nežinojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto