Laižuvoje prisimintas Antanas Vienažindys

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atėjus rudeniui, Laižuvoje prisimenamas poetas ir kunigas Antanas Vienažindys.
Šiemet minimos šio tylaus Lietuvos dainiaus 175-osios gimimo metinės.
Lankydami su juo susijusias miestelio vietas, poetą pagerbė ir Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Prisilietė prie akmens

Laižuvoje A. Vienažindys išgyveno šešiolika savo paskutiniųjų gyvenimo metų: miestelio žmonės matydavo savo kleboną pavadakstyje vienumoje sėdintį ant akmens, besirūpinantį jų gyvenimais, klebonijos ūkiniais reikalais bei bažnyčios statyba.
Prisiminti poetą laižuviškiai pradėjo nuo vadinamojo A. Vienažindžio akmens. Šioje vietoje dešimtokės priminė poeto gyvenimo metus, kartu su muzikos mokytoja Justina Mišeikiene griežė smuikais ir kiekvienas prie akmens prisilietė.
„Šiuo mūsų pabuvimu prie akmens siekta, kad Laižuvoje gyvenantys vaikai žinotų šios vietos ir šio nepaprasto akmens reikšmę, kad kartkartėmis čia apsilankytų, pasėdėtų ir paragintų visus aplinkinius nepamiršti šios vietos – žmonių kaime mažėja, tad negalima leisti, kad Vienužio akmuo liktų vienišas“, – kalbėjo  Laižuvos A. Vienažindžio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Irena Kiudulienė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto