Leckava liko be slaugytojos, bet ne be medicinos punkto

Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovai patikino, kad nesiruošia panaikinti Leckavos medicinos punkto. Laikini nepatogumai kaimo gyventojams atsirado bendruomenės slaugytojai atsisakius darbo Leckavoje. Ieškoma ne tik mediko, bet ir kitų patalpų.
SLAUGYTOJAI –
PSICHOLOGINIS
SPAUDIMAS
Leckavos medicinos punkto veikla nutrūko nuo rugsėjo 1 dienos bendruomenės slaugytojai, išdirbusiai pusantrų metų, atsisakius pareigų.
Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas laikinai ėjęs Remigijus Kontaras tiesiai šviesiai rėžė, kad leckaviškiai patys kalti dėl tokios situacijos.
„Žmonės slaugytojai darė psichologinį spaudimą, piktas žinutes į mobilųjį telefoną siuntė. Prieš tai dirbusi moteris Leckavoje taip pat ilgai neužsibuvo“, – „Santarvei“ sakė gydytojas.
Su leckaviškiais susitikę Senamiesčio centro gydytojai R. Kontaras ir Dalia Jurgaitienė sakė nuogąstaujantys, kad dėl nepalankaus mikroklimato rasti kitą žmogų, norintį dirbti Leckavoje, gali būti sunku.
„Noriu patikinti, kad terorizuoti, skųstis nėra kaimo bendruomenės bruožas. Išsiaiškinome, kad miesto žmogus maišo vandenį mūsų rankomis“, – teigė bendruomenės pirmininkė Regina Stonkuvienė.

PUNKTAS GALI
ĮSIKURTI MOKYKLOJE
Iki šiol Leckavos punktas buvo įsikūręs nuomojamame individualiame name. Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai teigė, kad Visuomenės sveikatos centras nebebūtų išdavęs higienos paso leidimo dirbti tokiomis sąlygomis. Įstaiga neturi lėšų kapitaliai remontuoti ne savo pastatą.
Susitikime su leckaviškiais dalyvavęs Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis palaikė vietos žmones.
„Negalima kaimo žmonių palikti be medicinos paslaugų. Punkto patalpos – išsprendžiama problema. Manau, kad punktas galėtų įsikurti mokykloje“, – sakė rajono vadovas.
Meras pažadėjo tarpininkauti dėl patalpų skyrimo ir jų kosmetinio remonto.

PRISIRAŠIUSIŲJŲ
NEDAUG
Iki šiol Leckavos medicinos punkto slaugytojos dirbo visu etatu. Kol kas nenuspręsta, kaip bus ateityje.
Anot Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojų, punkto ateitis priklauso nuo pačių žmonių.
Ligonių kasos vieno prisirašiusio žmogaus aptarnavimui per metus skiria 31 litą.
Pas Senamiesčio centro gydytojus iš 600 Leckavoje ir aplinkiniuose kaimuose gyvenančių žmonių tėra prisirašę apie trečdalis.
„Ačiū Zitos Šaulienės įstaigai. Ji elgiasi draugiškai, perveda 80 proc. pinigų, gautų už pas ją prisirašiusius kaimo gyventojus“, – konkurentams dėkojo R. Kontaras.

VEIKSMUS
LEMIA PINIGAI
Gydytojos D. Jurgaitienės teigimu, leckaviškių reikalavimas viso slaugytojos etato atsiduoda sovietmečiu.
„Pinigas dengia pinigą. Yra pinigų, kažką darom, nėra – tuščia vieta. Nebėra taip, kad pinigai iš kažkur krenta: ministerija skiria ar dar kažkas. Jūs savo punktą norite tik 80, o ne 100 procentų išlaikyti“, – gydytojos replika buvo skirta leckaviškiams, prisirašiusiems pas kitų įstaigų medikus.
Bendruomenės pirmininkė R. Stonkuvienė ragino žmones, norinčius, kad išliktų punktas, pasirinkti Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrą.

NEPAKANKAMAI
RŪPINASI
SVEIKATA
Gydytojos D. Jurgaitienės manymu, medicina eina ne ta linkme.
„Viskas yra „tabletuota“. Gal dėl AIDS ar kitų dalykų bijoma injekcijų. Kaime nėra daug žmonių, kurie leistųsi vaistus“, – pastebėjo ji.
Gydytoja įžvelgė ir medicinos punktų minusų. Negaluojantis žmogus apsiriboja tik atėjimu pas atvažiuojantį gydytoją, tačiau tyrimų pasidaryti nesusiruošia metų metais.
„Manau, kad ateities perspektyva yra mobiliosios brigados, kurios individualiai spręs kiekvieną atvejį. Pasodintas kaimo trobelėje medikas gali per visą dieną nesulaukti nė vieno paciento“, – samprotavo D. Jurgaitienė.
Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro parengtas renovacijos projektas yra laimėjęs finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Projekte yra numatyta ir mobiliųjų punktų įsigijimas.
Šiai įstaigai priklauso dešimt kaimo medicinos punktų. R. Kontaras patikino, kad kol kas neplanuojama uždaryti nė vieno.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Leckavoje lankęsi gydytojai R. Kontaras ir D. Jurgaitienė žmonėms pažadėjo, kad medicinos punktas nebus uždarytas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto