Leckavoje – vargas dėl kapinių

Beveik šimtametė naujųjų Leckavos kapinių tvora neremontuota nė karto. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Leckavos bendruomenė jau kelerius metus metų vargsta dėl gyvenvietėje ir šalia jos esančių  kapinių. Dvejos yra iki šiol veikiančios, o stačiatikių bei žydų kapinės jau nebenaudojamos. Tačiau visoms reikia priežiūros.
Bendruomenės vadovė įsitikinusi: tai – ne vien tik leckaviškių reikalas. Ir prašo padėti išjudinti vietos valdžios atstovus dabar, nes laikas bėga greitai. Net nepajusime, kaip vėl ateis pavasaris, o valdiški reikalai juda lėtai…

Naudoja visi, moka leckaviškiai

Problemą dėl Leckavos kapinių iškėlė kaimo gyventojai susitikimo su „Santarve“ metu.
Leckavos kaimo bendruomenės pirmininkė Ona Savickienė pirmiausia pradėjo kalbą apie vandenį. Nors dabar tai lyg ir neaktualu – keliai į kapinaites užsnigę ir vandens niekam nebereikia, tačiau leckaviškė tvirtino: problema – jau sena, jos reikia imtis kuo grečiau.
„Artimųjų kapus mūsų kapinėse turi Mažeikiuose ir kituose miestuose gyvenantys žmonės. Kai reikia kapus laistyti, vanduo imamas iš bendro miesteliui skirto vandentiekio. Juo naudojasi visas Mažeikių rajonas ir ne tik jis. O visus mokesčius – už čiaupų priežiūrą, tvarkymą, siurbliui naudojamą elektrą – moka tik Leckavos bendruomenė“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.
Kai prasideda pavasaris, ateina vasaros sezonas, leckaviškiai pajunta ir kitas kapų lankymo pasekmes – kai tik sausiau, kai kapai intensyviau laistomi, dėl to nukenčia visa Leckavos gyvenvietė – krenta vandens spaudimas ir kai kurie kaimo žmonės išvis lieka be vandens.
Bet tai ne vienintelė leckaviškių problema, susijusi su miestelio kapinėmis.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Leckavoje – vargas dėl kapinių”

  1. lankytojas parašė:

    kiek esu girdejusi kad vanduo imamas kapinem laistyti is ventos upes o dabar raso nkad is bendro vandentiekio…..

  2. Šiaip parašė:

    Nieko nesupratau. Tai kad tvora sutvarkyta (bent jau prie pagrindinio įėjimo). Vandens prie vartelių galima (vasarą) prisipilti. Netgi kibirai buvo pastatyti: jei neturi savo talpos, pasiėmei, palaistei savus kapelius ir grąinai. Tikrai nieko nesuprantu. Gal Leckavoje yra ne vienerios kapinės.

  3. taip parašė:

    nu tikrai nesazininga, idomu ka tiek laiko dare bendruomene, ar nezinojo, ko tylejo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto