Ledo ritulio mėgėjai stojo į kovą dėl „Santarvės“ taurės

Mažeikiuose daugėja netradicinės mūsų šaliai sporto šakos – ledo ritulio – mėgėjų. Susibūrę į tris komandas, pasikvietę plungiškius, jie suorganizavo ir dalyvauja pirmajame pradedančiųjų ledo ritulininkų turnyre „Santarvės“ laikraščio taurei laimėti.

EKIPOS DALINSIS VARTININKAIS
Pirmajame ledo ritulio turnyre rungiasi trys mūsų miesto ekipos: „Smūgis“, „Feransa“ ir „Ledera“ bei „Cionga“ iš Plungės.
„Jau praėjusio sezono pabaigoje pradėjome rinktis į ledo ritulio treniruotes, susibūrėme į vieną komandą ir sumąstėme: neblogai būtų pradedantiesiems sužaisti tarpusavyje, juolab kad tokių susidarė net dvi ekipos. Kvietėme dar raseiniškius bei kuršėniškius ledo ritulio mėgėjus. Pastarieji atsisakė, tuo tarpu plungiškiai bei šalyje jau garsėjanti „Ledera“ mielai priėmė mūsų kvietimą“, – „Santarvei“ sakė turnyro organizatoriaus „Smūgio“ komandos kapitonas Elanas Vasiliauskas.
Turnyrui kilo sunkumų: ekipos neturi vartininkų, tačiau ši problema buvo išspręsta – vartus visose rungtynėse gins „Lederos“ ir Plungės vartininkai. Teisėjai pirmiesiems susitikimams buvo pakviesti iš Latvijos, tikimasi, kad kituose susitikimuose teisėjaus ir mažeikiškiai.

AMŽIAUS CENZO TARP MĖGĖJŲ NĖRA
Šis turnyras skirtas mėgėjams: komandose rungtyniauja nuo trylikamečių keturiolikmečių moksleivių iki penktąją dešimtį perkopusių vyrų.
„Ledo ritulys man žinomas nuo vaikystės: kaip ne vienas mažeikiškis, su juo susipažinau ant senamiesčio parke buvusio tvenkinio ledo. Prieš kelerius metus kaime išsikasiau tvenkinį, žiemą pasikviesdavau draugų ir žaisdavome, jiems patiko. Tačiau lauke yra vienas minusas – kol nuvalome sniegą, išeikvojame daug jėgų, todėl perėjome į Ledo areną“, – prisiminė komandos pradžią vienas iš jos narių Artūras Jokšas.
Jam antrino ir Andrius Jonauskas: „Ledo rituliu pradėjau domėtis tik tada, kai nuvykau pažaisti ant Artūro tvenkinio ledo. Anksčiau mėgau krepšinį, bet po treniruočių jausdavau kojų skausmus, tuo tarpu dabar po žaidimo nejaučiu jokio skausmo.
Besitreniruojantis išsirutuliojo ir turnyro, skirto pradedantiesiems ir mėgėjams, idėja“.
Abu pašnekovai tvirtino, kad vienintelis turnyro tikslas – pritraukti į ledo ritulį kuo daugiau jaunimo, sudominti juos šia sporto šaka, populiarinti tokį laisvalaikio praleidimo būdą. O treniruotis, jeigu tik yra noro ir sveikatos, tikrai bus kur: Mažeikių klubai tarpusavyje sutarė, kad kiekvienas mažeikiškis gali ateiti į jų treniruotę, nesvarbu, kokiam klubui priklauso. Tad galima žaisti net penkis kartus per savaitę.

PLUNGIŠKIAI BUVO NUSKRIAUSTI
Ketvirtadienį vyko pirmosios turnyro kovos. Ypač atkakli dvikova įsiplieskė tarp „Smūgio“ ir „Feransos“, kuri pasistiprino keturiais legionieriais iš Brocenės, komandų. Normalus rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis rezultatu 5:5, po to baudinių serijoje vienintelis Sauliaus Bulnio taiklus smūgis lėmė pergalę „Smūgiui“.
„Rezultatu esu visiškai patenkintas: varžovai, pasikvietę į pagalbą latvius, grasino mus „sudaužyti“, džiugu, kad atsilaikėme ir jiems to padaryti nepavyko. Manau, žiūrovams parodėme, kad ir mėgėjų ledo ritulys yra įdomus, kviečiame visus išbandyti“, – po rungtynių sakė A. Jokšas.
Kitose dvikovose „Feransa“ rezultatu 7:6 nugalėjo „Ciongą“, o paskutinėse rungtynėse „Smūgis“ plungiškius įveikė rezultatu 7:1.
Numatyta, kad ketvirtadienį bus žaidžiamos dar vienos rungtynės, o turnyras finišuos kitą šeštadienį, kai bus sužaisti du mačai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Atkakli kova užvirė tarp„Smūgio“ (šviesi apranga) ir „Feransos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto