Ledų karalystėje dirbanti moteris pervargti nebijo

Ramutė Skirmontienė apie tolimesnę karjerą nekalba: ji patenkinta turimu darbu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiandien mūsų rubrikos „Žmogus ir darbas“ viešnia – bendrovės „INGMAN ledai“ linijų operatorė Ramutė SKIRMONTIENĖ.
„Sąžininga, šaunuolė, gerai dirbanti, visur suspėjanti specialistė“, – taip Ramutę apibūdino įmonės generalinis direktorius Virgilijus Radvilas.
Dabar vasara – ledai labai paklausūs, tad darbo Ramutei netrūksta, o įmonė dirba trimis pamainomis.

Pradėjo nuo pakuotojos

Nežinantiems, kuo užsiima linijų operatorė, septynerius metus šį darbą dirbanti Ramutė paaiškino, kad ji prižiūri visą ledus gaminančią liniją: čia esančius įrenginius, dirbančius žmones, kurių skaičius svyruoja nuo vieno iki penkių – priklauso nuo to, kokie ledai gaminami.
Iš viso bendrovėje „INGMAN ledai“ operatorė dirba pusę įmonės gyvavimo laikotarpio – dešimt metų.
Pradėjo Ramutė nuo sezoninio darbo vasaromis: atėjo, užsiregistravo ir buvo pakviesta dirbti. Žiemos sezonu darbo nebūdavo, vasarą sugrįždavo vėl. Kai buvo priimta nuolatiniam darbui, keletą metų dirbo pakuotoja – šį etapą pereina vos ne visi pradedantieji. Kad taptų linijų operatore, porą mėnesių teko pasimokyti.
„Iš pradžių, kol išmoksti, šis darbas atrodo sudėtingas, nėra lengva ir paskui, nes kyla įvairių nesklandumų: genda aparatai, pasitaiko nekokybiška pakuotė, tada būna didelio vargo“, – apie darbo specifiką kalbėjo pašnekovė.
Daugiau žmonių prie linijos dirba tada, kai reikia žmonių rankų, nes to negali padaryti įrenginiai.

Atvažiavo kartu su vyru

Ramutė sako esanti žemaitė, kilusi iš Šilutės, paskui su tėvais persikėlė gyventi į Kelmę, vėliau vėl grįžo pas močiutę į Šilutę, ten ir baigė vidurinę mokyklą. Toliau mokytis nebandė, likimas jauną merginą nubloškė į Telšius: čia ji dirbo „Masčio“ bendrovėje siuvėja. Ištekėjusi susilaukė sūnaus, vyras statybininkas gavo darbą Mažeikiuose, taip ji maždaug prieš septyniolika metų atvyko čia. Septynerius metus niekur nedirbo, gimė dukra, vyras važinėjo į komandiruotes, reikėjo auginti vaikus, tad sąlygų dirbti nebuvo.
Ir tik po septynerių metų nusprendė įsidarbinti. Kai gavo nuolatinį darbą, bendrovei buvo pereinamasis laikotarpis: iš „Ingman Vegos“ ji virto „INGMAN ledais“.

Padeda meistrei

Kartais vasarą, kai itin daug darbo, Ramutei tenka padirbėti meistro padėjėja, o paskui ji vėl grįžta prie savo linijos.
Dirbti trimis pamainomis nelengva: jei po naktinės pamainos nepasiseka pamiegoti, tada sunkiau, nes kitą vakarą – vėl į naktinę pamainą. Pamainomis dirba savaitėmis: pavyzdžiui, visą šią savaitę Ramutė dirba rytinėje pamainoje.
Po naktinės savaitės svarbu gerai pailsėti savaitgalį: tada sugrįžta visos jėgos, galima su didele energija vėl kibti į darbus.
„O šiaip ta savaitė lyg ir būna išbraukta iš gyvenimo: parėjus pamiegi kažkiek, pasisukinėji po namus ir vėl į darbą.  Taip tas ratas ir sukasi. Kai įpranti, nieko sunkaus nėra, atrodo, kitaip ir negali būti“, – įsitikinusi moteris.

Turi mėgstamus ledus

Per tuos metus užaugo vaikai: mažoji šiemet baigė mokyklą, sūnus uždarbiauja kartu su tėvu. Dukra, kol neišvažiuos mokytis, per vasarą taip pat dirba mamos bendrovėje.
Vasarą ledų paklausa smarkiai padidėja: apie tai kalba šiuo sezono metu atsirandanti trečioji pamaina, nes itin padaugėja užsakymų.
Kiek rūšių ledų bendrovė gamino, kai Ramutė pradėjo dirbti, moteris nesiryžta skaičiuoti, sako, kad daug. Per tuos dešimt metų jų atsirado dar daugiau, kai kurie pavadinimai iš apyvartos dingo.
„Man pradėjus dirbti, netrukus atsirado ledai „Super Viva“, kiek jų rūšių yra dabar, sunku suskaičiuoti, bijau apsirikti: žinau tik tiek, kad visi pereina per mūsų rankas“, – kalbėjo pašnekovė.
Pati Ramutė prisipažino mėgstanti ledus: sako galinti ateiti į darbą nevalgiusi. Kiek gali suvalgyti porcijų, priklauso nuo to, kokie ledai. Jos mėgstamiausi – „Karališkieji“ su rome išmirkytomis razinomis.
Ramutė sako dirbanti moteriškame kolektyve, nors yra ir vyrų, jie daugiausia atlieka aparatūros priežiūros darbus – derintojai, elektrikai.
„Sugyvename visi puikiai, be konfliktų, kolektyvas geras“, – džiaugėsi moteris.

Niekaip neužbaigia namo

Su šeima gyvena daugiabučiame name, vyras Kelmės rajone, kur tebegyvena Ramutės mama, baigia pastatyti individualų namą: moteris mano, kad ta statyba ten niekad nesibaigs. Ar užbaigus jį išsikraustys gyventi ten, moteris nežino ir juokiasi, kad ten nėra ledų gamyklos.
„Nors kas ten jį žino, kol kas į kaimą važiuojam tik savaitgaliais“, – svarstė pašnekovė.
Laisvalaikiu didžiausias moters užsiėmimas – šuo.
„Nors jis atsirado ne mano noru: kai sūnus išvažiavo dirbti, dukra nenorėdavo vakarais, kai dirbu aš, likti viena, tai ir užsinorėjo šuns. Taip ir turiu ką prižiūrėti ir su kuo pasivaikščioti“, – juokėsi pašnekovė.

Darbų nesureikšmina

Ramutė sako darbų nesureikšminanti: kur dirba, ten ir gerai – ji mokanti prisitaikyti.
„Šis darbas man patinka: pasitaiko, kad pervargsti, bet nebijau to: kitą dieną būna lengviau. Juk visur tas pats. Dirbti reikia“, – įsitikinusi pašnekovė.
Kad kada nors dirbs tokį darbą, moteris sako negalvojusi – net neįsivaizdavusi. Mokykloje turėjo kitokią svajonę, bet tai tik svajonė ir liko. Kokia ji, Ramutė pasakyti nepanoro.

One Reply to “Ledų karalystėje dirbanti moteris pervargti nebijo”

  1. Jurgita parašė:

    Si moteris nuostabi…ji sauni…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto